שמירת הריון + דמי לידה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. שמירת הריון + דמי לידה
13/01/2011 18:42
שלום רב,
אני בסוף חודש שמיני ואמורה להגיש מסמכים לביטוח לאומי לגבי שמירת הריון עד הלידה, עפ"י הנחיות רופא ולאחר 30 יום של שמירה בהם אינני עובדת.

השאלה שלי היא כזאת - מתוך הנחה שהם מאשרים לי את שמירת ההריון, יוצא שהמשכורת שלי בחודשיים לפני הלידה נפגעת כי שמירת ההריון היא עד סכום של כ - 8000 ש"ח, בעוד שאני מרוויחה משכורת יותר גבוהה.
האם הדמי לידה שלי יחושבו לפי המשכורת מביטוח לאומי או שאני יכולה לבקש שיחשבו לי את דמי הלידה לפי המשכורות שהרווחתי לפני היציאה לשמירת הריון?

כמו כן, במידה ושמירת ההריון לא תאושר בביטוח לאומי, האם גם אז ניתן יהיה לבקש שיחשבו את דמי הלידה לפי המשכורות לפני התקופה שבה יצאתי לשמירה, כי אני לא מקבלת משכורת נכון לעכשיו על החודש האחרון (כאמור, כבר 30 יום בבית...).

תודה
מאת: אורח/ת
2. תשלום דמי לידה אחרי שמירת הריון
16/01/2011 9:40
שלום לך,
עקרונית דמי הלידה משולמים לפי השכר שלך בפועל, לפני השמירה ולא לפי גמלת שמירת ההריון.
ככל שהשמירה לא תאושר, תוכלי לבקש שלא יתחשבו בתקופה בה שהית במחלה.
תמונה מצורפת
תשלום דמי לידה אחרי שמירת הריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. הבהרה
06/04/2012 6:12
הי ליאת,
לא הבנתי האם לפי החוק, זכאית העובדת להשתמש בימי המחלה שלה, במקום שמירה מביטוח לאומי.
ממה שהבנתי, קבלת גמלת היריון פוגעת באלו המשתכרות לחודש יותר מ8500.

האם במקום העבודה שלי יכולים לאלץ אותי לפנות לביטוח לאומי ולא לשלם לי ימי מחלה?

תודה מראש וחג שמח!!!!
4. תשלום דמי לידה לאחר שמירץ הריון
05/12/2017 18:51
היי ליאת,
התחלתי עבודה חדשה לפני כ-4 חודשים .
הייתי אצל אורטופד והוא המליץ לי על שמירת הריון .
השאלה שלי היא כזאת : בהנחה שמאשרים לי שמירת הריון , האם מגיעים לי דמי הלידה או שמה לא ישלמו לי את דמי הלידה מכיוון ואני רק 4 חודשים במקום העבודה ?
אשמח לתשובה ממך תודה מיטל:)
5. חזרה לעבודה לאחר תקופה של 30 יום
25/03/2018 9:25
ליאת שלום, אני בשבוע 19 להריון ושהיתי בבית תקופה של 30 יום בשל מילה ואני מעוניינת כעת לחזור לעבודתי, אפילו אם לא במשרה מלאה. שאלתי היא אם תאושר לי שמירת הריון ראשונית זו האן יורידו לי ימי מחלה בכל מקרה ורק אקבל תשלום מ יטוח לאומי או ששמירת הריון היא במקום ימי מחלה שלי? בנוסף, עד להגשת כל הטפסים וקבלת הגמלה מה עושים בינתיים מול העבודה באשר לימי המחלה? תודה מראש
6. חופשת לידה אחרי שמירת הריון
23/05/2018 14:28
שלום,
רציתי להתייעץ לגבי חופשת לידה
אם קיבלתי שמירת הריון בתחילת ההריון ולא החזירו אותי לעבודה לאחר השמירה אני יקבל חופשת לידה?
ואם לא, אז אני צריכה שמירה סמוך ללידה כדי לקבל חופשת לידה?
תודה.
7. שמירת הריון
09/08/2018 19:15
שלום,
קיבלתי שמירת הריון לתקופה של כ5 חודשים. לצורך בירור ובדיקות.
כרגע דחו לי את הבקשה בגלל שטסתי לחול.
לשאלתי,
האם יש טעם לערער? שכן הטיסה לחול הייתה לנופש ולא לרוץ ולהתרוצץ..

במידה ולא יאשרו שמירה האם דמי הלידה גם יפגעו כיוון שלא קיבלתי משכורת 5 חודשים?
8. דחיית שמירת הריון בגלל טיסה
04/09/2018 11:58
שלום לך,
שאלה זו יש להפנות לרופא, על מנת שיעריך האם יש סתירה בין המצב הרפואי לטיסה, אך עקרונית זאת בעיה.
בגין תקופה זו תוכלי לממש ימי מחלה ככל ויש לך ימים צבורים. פגיעה בדמי הלידה עלולה להיות, אך את יכולה לבקש מהמוסד לביטוח לאומי שלא יתחשב בתקופת המחלה, והם נוטים להיעתר לכך.
תמונה מצורפת
דחיית שמירת הריון בגלל טיסה
9. כסרא סמיע
01/11/2018 10:04
שלום אני בהריון ויש לי קרישת דם לוקחת קל יום זריקה הדקתור קבע שאני אקבל שמירת הריון ביטוח לאומי דחה את התביעה האם אקבל דמי לידה והאם מגיע לי אערר ביטוח לאומי
10. שמירת הריון - עד שבוע 36 או עד הלידה?
11/12/2018 16:28
אני בשבוע 34 להריון. ואושרה לי שמירה ע'י הרופאת נשים שלי על סמך המלצת אורתופד. אם השמירה תאושר ע'י ביטוח לאומי- הם ישלמו לי עד הלידה או שהם משלמים רק עד שבוע 36? אם זה עד שבוע 36 - אז אני פחות מ30 יום בשמירה וזה בטח לא יאושר לי... נכון? תודה!
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד