מעבר בין עבודות בזמן הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. מעבר בין עבודות בזמן הריון
03/04/2011 20:01
אני בתחילת חודש שישי, עובדת, ויש לי הצעת עבודה עם תנאים משופרים למרות שהם יודעים בהחלט את תאריך הלידה שלי ואת כוונתי להאריך בחופשת הלידה. האם מעבר בין עבודות בשלב מתקדם זה יכול לפגוע לי בדמי לידה? אילו שאלות נוספות עלי לשאול בקשר לזכויותי?
מאת: אורח/ת
2. מעבר עבודה בהריון
04/04/2011 13:08
שלום לך,
לעניין דמי הלידה - אין בעיה עם מעבר, כל עוד יש רצף.
לעניין דמי האבטלה - גם כן לא צפויה להיות בעיה.
לגבי ההגנה עלולה להיות בעיה, שכן במקום החדש אינך חוסה תחת ההגנה של חוק עבודת נשים, כל עוד לא ימלאו לך 6 חודשי עבודה.
כמובן, את מאבדת גם את פיצויי הפיטורים בחברה הקיימת.
תמונה מצורפת
מעבר עבודה בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. תודה רבה!
04/04/2011 20:13
את היחידה ברשת שאשר למצא אצלך תשובות במהירות נורמלית.
לענין ההגנה החתמתי אותם על טופס שבו אני מפרטת את תאריכי הלידה הצפויים שלי ואת תאריך החזרה במידה ולא יהיו שינויים, אני מניחה שזה קביל משפטית.
4. מעבר בין עבודות בזמן הריון
02/06/2011 14:25
אני בתחילת חודש חמישי ,ולפי מה שהבנתי צריך לעבוד לפחות חצי שנה ברצף
באותו מקום עבודה על מנת לקבל את המענק לידה...זה נכון?
5. זכאות לדמי לידה
02/06/2011 14:37
לא, זה לא נכון.
אין חובה שזה יהיה באותו מקום עבודה, אלא בצבירה של סה"כ, ומספר החודשים שכתבת אינו נכון כשלעצמו.
ראי את נוסח החוק:
דמי לידה מרביים - עבור 14 שבועות (98 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה, וששולמו בעדה דמי ביטוח לפני היום הקובע על-פי הפירוט הזה:
10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או
15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.
מחצית מדמי הלידה ישולמו אם שולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע.
תמונה מצורפת
זכאות לדמי לידה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
6. בעיה בקבלת דמי לידה
03/04/2013 15:29
אשתי עברה בין עבודות ארבעה חודשים לפני הלידה, כך שהמעסיק הקודם (100% משרת אם במשך שנה) הפך למעסיק משני ( 20% משרה) , ונוסף מעסיק עיקרי חדש ( 80% משרה). בשיחה טלפונית עם הביטוח הלאומי נאמר לה שהיא לא זכאית לדמי לידה עבור עבודתה אצל המעסיק החדש, שכן היא מועסקת אצלו בארבעת החודשים האחרונים בלבד, והיא זכאית רק לדמי לידה עבור עבודתה אצל המעסיק הוותיק , שהוא היום מעסיק משני, ורק עבור 20% משרה. האם הדברים נכונים? מה אפשר לעשות בהתנהלות מול הביטוח הלאומי?
7. רות אוחי
18/10/2014 4:49
שלום,
המעסיק יודע שאני בהריון ומעוניין להעביר אותי לצוות אחר באותה חברה (משיקולי יעילות) האם מרגע המעבר חלק מזכויותי נפגעות? (אני עובדת בחברה מעל ל-5 שנים).
תודה רבה.
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד