שיטת 5 דקות

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שיטת 5 דקות
14/10/2009 11:19
גנית שלום, אנא את עזרך !!!
אנו זוג הורים טריים לתינוקת בת 11 חודש.
בתנו מתעוררת בממוצע כ 4-5 פעמים בלילה.
עד לפני כחודש הנקתי אותה בלילה כאשר היתה מתעוררת, היא עדין יונקת פעמיים במהלך היום (בוקר ולפני שינה).
הורדתי את ההנקה בלילות מכיוון שאמרו לי שזה מה שמעודד את ההתעורריות הרבות אך- ללא הועיל. מאוד קשה לי ולה בלילה שאני לא מניקה אותה. אנחנו ממש מוטשים. כל הזמן ממליצים לנו על שיטת 5 הדקות (לתת לה לבכות 5 דקות לבוא להרגיע ושוב..) אך בתחושת הבטן שלי השיטה לא נכונה. לא נראה לי לעניין שהבת שלי תבכה ללא מענה. זה נראה לי לא נכון.
אנא עצתך. מה עושים על מנת ללמד את בתינו לישון
מודים מאוד
לי
מאת: אורח/ת
2. שיטת 5 הדקות
14/10/2009 17:03
הי,
ראשית, מה שאת מעלה הוא חשוב כי הרבה הורים נופלים בפח הזה, כאשר ילד תלוי בגורם חיצוני כדי להירדם ולוקחים לו את זה ברגע אחד, זה לא פותר את הבעיה, לעיתים יש שיפור שמני אך התהליך הטבעי הוא שהילד יחפש תלות אחרת ויחליף בתלות הקודמת, ולכן ההמלצה שלי היא תמיד לא להוריד את ההנקה בלילה אלא לעשות את זה במקביל עם הקניית הרגלים, כלומר למדי אותה להירדם לבד ואת ההנקה הורידו באופן הדרגתי.
מה שכן, די ברור שבתך תלויה בגורמים חיצוניים, קשה לי לומר לך מה בדיוק כי לא נתת פרטים (וגם קשה לדעת בלי אבחון), בכל מקרה, חשוב להוריד את אותם גורמים בהדרגה ולאפשר לה להירדם לבד.
גם אני לא דוגלת בשיטת החמש דקות כיוון שאני לא חושבת שזה נכון לתת לילד לבכות עד שילמד להירדם, אני חושבת שכמו שאנחנו ההורים לימדנו את הילד להירדם עם תלות, חשוב שגם אנחנו נלמד אותו להוריד את אותה תלות ולהיות נוכחים כל עוד הוא בוכה, אז לשאלתך, אני לגמרי מסכימה איתך ואני תומכת בהיענות תמידית לבכי של הילד,
בהצלחה,
גנית
גנית פרג - יועצת שינה לתינוקות ופעוטות
מפתחת שיטת "לילה טוב" להרגלי שינה בריאים
אתר הבית: http://www.ganit-prag.com
09-7422611 \ 050-2422611
3. איך מלמדים תינוק לישון לבד ?
15/10/2009 10:43
הי ותודה על המענה. אני שמחה שחיזקת את תחושותי. עדין אנני יודעת לאן זה יוביל. כלומר איך מלמדים אותה לישון לבד. האם מענה תמידי , הוצאה מהמיטה, והרדמות על הידים/הנקה זו הדרך? רגשית אני לא יכולה לחשוב על פתרון אחר אבל נראה כאילו זה לא יסתיים לעולם....
לי
4. טעות למחוק בבקשה
29/11/2016 16:05
http://www.google.com

google
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה: