כמה שאלות בנושא שינה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. כמה שאלות בנושא שינה
26/10/2011 11:03
קודם כל תודה על עזרתכן מראש. בני בן כמעט חצי שנה מתקשה להירדם ניסיתי בידיים ניסיתי נידנוד ולאחרונה מצאתי שיטה שעוזרת לו להרדם אני מטיילת איתו ברחבי הבית עם העגלה וכך הוא נרדם אני מציינת שאני עושה זאת לא בשנת הלילה האם זה בסדר להשאיר אותו ישן בעגלה או להעביר אותו ללול העגלה לא ישרה לגמרי ולכן אני רוצה לדעת אם זה בסדר להשאיר אותו ישן שם את שנות היום שלו... בלילה אני עושה לו את כל טקס השינה שזה מקלחת טיפות ברזל והאכלה לפעמים הוא נרדם באמצע האכלה ולפעמים לא כאשר הוא לא נרדם אני שמה אותו במיטה וקשה לו להרדם אני מנסה לטפוח לו קלות על הגב ולנדנד מעט את המיטה... האם אני צריכה לצאת מהחדר בכדי שהוא ילמד להרדם לבד האם יש עוד שיטות שאוכל להעזר בהם להרדים אותו בלילה או במהלך היום
שוב תודה על עזרתכן
מאת: אורח/ת
2. הירדמות עצמאית
26/10/2011 13:55
הי,
לבנך יש תלות בהירדמות בעזרתך. לתלות כזו תינוקות מפתחים עמידות וזה בדיוק השלב בו את נמצאת. עמידות אומרת שמה שהצליח לא מזמן (ידיים) כבר לא עובד וצריך לחפש משהו חדש (עגלה).
לשנות היום והלילה יש קשר מאוד ישיר וזה אומר שעם הזמן הוא יתחיל לדרוש את אותה עזרה שהוא מקבל ביום גם בלילה ואת עלולה למצוא את עצמך גם באמצע הלילה מרדימה בעגלה.
כדי לא להגיע למצב הזה מומלץ ללמד אותו להרדם בצורה עצמאית גם ביום וגם בערב וגם במהלך הלילה. ללא שום גורם תלות, לשם כך חשוב להרדים אותו באותה צורה בדיוק גם בבוקר וגם בלילה.
שנות הבוקר הן אכן הרבה יותר קשות. צריך לשים לב לסימני עייפות וכשמזהים אותם ללכת כמה שיותר מהר להרדים אותו. עיתוי נכון עוזר מאוד בהרדמה. כמו-כן החשיכי את החדר ועשי לו מעין טקס שינה קצר מאוד ושונה ממה שיש בלילה. כדי להכניס אותו למצב של שינה. כאשר הוא ער להכניס למיטה. בהתחלה את יכולה להשאר עם הנידנוד ואחרי שהוא יסתגל לכך. תוכלי בצורה הדרגתית להפחית את המגע והנוכחות שלך בחדר עד ליציאה מלאה שלך.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. אודה לעזרתכם במילוי שאלון קצרצר לצורך מחקר בנושא שינה
21/06/2015 19:04
https://docs.google.com/forms/d/1ML1ytwKtzu_LO8fwn8rrtxBz43MGzsh7goVblUYcZnQ/viewform?usp=send_form
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד