בן חודשיים וחצי - להעיר או לא לאמבטיה?

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בן חודשיים וחצי - להעיר או לא לאמבטיה?
18/11/2012 10:18
שלום, התינוק שלי בן חודשיים וחצי. ישן טוב בלילה (משמונה עד שתיים-שלוש, יונק, ואחר כך עד שש-שבע). הימים שונים אחד מהשני - ישנם ימים שישן הרבה וטוב, ישנם ימים שיכול לא לישון כשמונה שעות רצוף וקשה מאוד להרדים אותו. השאלה שלי - בגלל שהערבים שלו שונים מבחינת שינה, לפעמים יוצא שהוא נרדם חזק, כמו לשנת לילה, לפני שעשינו לו אמבטיה ולפני שהנקתי אותו. האם זה בסדר להעיר אותו בשביל האמבטיה והאוכל? עשינו את זה מספר פעמים, הוא לא נראה סובל והולך לישון כרגיל אחרי זה, אבל לוקח לי המון זמן להעירו, ואני תוהה אם זה לא פוגע בהרגלי השינה שלו? תודה
מאת: אורח/ת
2. אני לא בעד להעיר תינוק
19/11/2012 16:12
לא יקרה דבר אם הוא לא יקבל היום מקלחת. לגבי האוכל, הוא לא יישאר רעב והוא יתעורר במהלך הלילה כדי לאכול.
מצד שני, אם נעיר אותו לקבל אוכל או מקלחת זה אכן יכול לשבש את הרגלי השינה שלו.
אם את רוצה להעניק לו מקלחת בכל יום כחלק מטקס שינה הקדימי את זה לשעה כזו שהוא מתחיל להתעייף שם ולא כבר בעייפות יתר.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. להעיר תינוק למקלחת
24/10/2017 5:09
שלום רב
התינוקת שלי בת רק שבוע וחצי והיא כל היום יונקת וישנה. ישנם רגעים בשעות הצהריים שהיא ערה למעט מאוד זמן. עכשיו היא גם בקפיצת גדילה אז היא רוב היום על הציצי.

אני לא יודעת מה לעשות עם המקלחת שלה. אמרו לי לא לקלח מיד אחרי האוכל אלא כשעה אחרי וזאת השעה שהיא ישנה הכי עמוק. אתמול הערנו אותה ולא היה קל. אחרי המקלחת היא חזרה לישון.
תודה
אנה
4. היי
26/10/2017 18:38
היי
אני לא הייתי מעירה תינוק ישן עבור מקלחת. ממליצה לך להתייעץ עם אחות טיפת חלב
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. שנת צהריים
05/11/2023 19:32
שלום ביתי בת חודשיים וחצי. בזמן האחרון היא נרדמת שנת צהריים. באזור שעה 3-4 . היא נרדמת ממש חזק כאילו שזה שנת הלילה שחה משעה 3 או 4 בצהריים. כמובן שלא הספקתי לקלח אותה וגם מה יהיה עם שנת הלילה שלה. האם להעיר אותה ??
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד