בן חצי שנה מתעורר כל שעה בלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בן חצי שנה מתעורר כל שעה בלילה
29/11/2012 8:12
בני בן חצי שנה, הולך לישון בסביבות 9 בערב לאור פעילות הבית (ילד 3), מתעורר אחרי שעתיים - שעתיים וחצי ומרגע זה מתעורר כל שעה בלילה.
וכן אני מניקה....נותנת לו סימילאק לפני השינה כי התחלתי לחשוב שאולי הוא רעב אבל ההתנהלות ממשיכה. אשמח לייעוץ מה לעשות...
אני עייפה ועל סף ייאוש :-(
מאת: אורח/ת
2. יש לא מעט סיבות להתעוררויות בתדירות כזו.
29/11/2012 9:48
האחת- עייפות יתר, אני מבינה שיש עוד ילד בבית ועוד דברים מסביב ובכל זאת 9 זו שעה מאוחרת ללכת לישון. אם לא יוצא לך להשכיב אותו לפני כן לשנת לילה אז תראי האם תוכלי להוסיף לו עוד תנומה אחה"צ.

השנייה- אוכל. אני לא בטוחה שהוא אכן רעב בלילה כי בגיל הזה גם הנקה בתחילת הלילה יכולה להספיק ללילה שלם. או מקסימום התעוררות אחת לאוכל במהלך הלילה.. מה שכן יכול להיות שיש קשר בין האוכל לשינה והוא יכול להגיע בגלל הירדמות בזמן האוכל.

השלישית- גורם תלות/עזרה חיצונית שבנך צריך לקבל כדי לחזור לישון. (כמו- נדנודים, ידיים, עזרה שלך עם מוצץ, וכו'..)

אלה הן הסיבות העיקריות, יכולות להיות גם כמה סיבות ביחד. כשתמצאי את הסיבה תוכלי לפתור אותה ולהיטיב את הלילה.

כשבנך ילך לישון בזמן המתאים לו והוא יירדם באופן עצמאי לחלוטין בלי גורמי תלות הוא יישן לילה שלם.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תודה על התגובה המהירה....עוד שאלה..
29/11/2012 11:24
לפי מה שכתבת אני מקשרת את ההתעוררויות שלו לאפשרות 3,
כלומר, שאני באמת חוזרת לתת לו מוצץ כל הזמן ובסוף הוא נרדם במיטה שלו ולא על הידיים.
איך אני גורמת לו להרדם בלי לחזור לתת לו מוצץ?
בלילה גם כשהוא מתעורר ואני מנסה לתת לו מוצץ זה לא עוזר.
אני אשמח לקבל תובנות.
4. לקחת מוצץ לבד
29/11/2012 16:13
התלות במוצץ היא לא הבעיה. ואם זה עוזר לו כדי להירדם זה נפלא.
הבעיה היא שהוא צריך שאת תיגשי אליו לשים לו את המוצץ בפה.
בגיל הזה אם אין עיכוב מוטורי הוא מסוגלת לקחת בעצמו את המוצץ לבד. עבדי אתו על זה במהלך זמן העירות שלו. בלילה בהתחלה שימי לו ביד ולא בפה, לאחר כמה לילות השאירי את זה ביד שלך והמתיני לשליחת יד שלו ולבסוף תני לו לקחת את זה לבד מהמיזרון. כשהוא ידע לעשות את זה אם הוא ימשיך לבכות אל תתייחסי למוצץ כדי שייקח בעצמו (ואם ימשכו היקיצות סימן שיש עוד גורם תלות)
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. בהחלט אנסה!!! תודה רבה על העצה!!! לילה טוב :-) (ל"ת)
29/11/2012 20:55
6. בן חצי שנה מתעורר המון בלילה
27/11/2014 11:22
היי. הבן שלי בן חצי שנה, יש לנו טקס שינה קבוע מהיום שנולד ובשעה 19:30-20:00 הוא כבר נכנס לשנת לילה. מגיל חודש הוא היה מתעורר רק פעם אחת בסביבות השעה 02:00-03:00 לאכול ולאחר מכן חוזר לישון עד 06:00-07:00.
בחודש האחרון הוא התחיל להתעורר מספר פעמים לאורך כל שעות הלילה, לא תמיד בגלל שהוא רעב, לפעמים מתעורר בבכי לפעמים סתם קיטורים. ובשלושת הימים האחרונים זה נהיה חמור יותר והוא לא ישן ברציפות מעל שעה וחצי. בנוסף, גם השינה שלו במהלך היום כבר לא כמו שהייתה, הוא ישן 20 דקות ומתעורר ערני לגמרי (היה ישן שעה-שעה וחצי).
חשוב לציין כי הוא לא נרדם לבד, רק על הידיים או בהנקה, ניסיתי ללמד אותו להרדם לבד כשהיה בן שלושה וחצי חודשים וזה לא עבד.
דבר חשוב נוסף - התחילו לבקוע לו השיניים לפני בערך חודש וחצי.

אשמח לקבל עזרה/עצה/כל דבר שיגרום לנו לישון
תודה
7. בן חצי שנה מתעורר המון בלילה
27/11/2014 12:19
היי,

מה שקורה בדר"כ עם הירדמות עם עזרה חיצונית (ידיים, הנקה וכו..) זה שעם הזמן מתפתחת "עמידות" ומתחילות להיות יותר ויותר יקיצות לצורך אותה עזרה לחזור לישון. גיל שלושה וחצי חודשים זה מעט מוקדם להירדמות עצמאית לכן מומלץ להתחיל בתהליכים כאלה החל מגיל 5 חודשים.
ההמלצה שלי היא להתחיל ללמד אותו להירדם במיטה ואח"כ להוריד גם את הנוכחות שלכם וכשידע להירדם עצמאית היקיצות יירדו.
* שיניים לרוב אינה הסיבה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

8. בת חצי שנה לא ישנה
29/11/2014 8:22
שלום,
ביתי בת חצי שנה ומתעוררת תכופות בלילות. בגיל 2-4 חודשים ישנה לילות רצופים של 8/9 שעות במיטונת לידי, לאחר הרדמות באמצעות הנקה. מגיל 4 חודשים זה החל להשתבש והיא מתעוררת בכל מיני שעות, לפעמים ישנה 5-6 שעות ברציפות ולפעמים שעה בקושי. היא נרדמת יחסית מאוחר, בסביבות 21:30, בגלל פעילות הבית והאחים הגדולים. כשניסינו להשכיב אותה בשמונה, זה לא ממש עזר.
לפני שבוע החלטנו להעבירה לחדר משלה והתחלנו להרדימה במיטה ולא על ציצי/ידיים. היו כמה לילות חיוביים, בהם הנקתי פעם אחת בלבד, וכעת זה שוב נהיה קשה. הלילה היא התעוררה כל 20 דקות. ניסינו להרדים אותה שוב במיטה, מספר פעמים ולבסוף גם הנקתי, אך גם זה לא עזר.
עם הבן הגדול עשינו תהליך שינה מסודר עם יועצת שינה וזה פתר לנו את כל הבעיות אז חשבנו שננסה את אותו כיוון איתה.
מה יכולה להיות הבעיה לדעתכן??
אנחנו שחוטים מעייפות.
תודה!!
9. בת חצי שנה לא ישנה
30/11/2014 11:58
הרבה פעמים אחרי כמה לילות טובים מגיע לילה של "בדיקה" שבו היא תבדוק האם אפשר לחזור לדפוס קודם. אם המשכתם באותה דרך ללא חריגות אז הלילות הבאים צריכים להיות טובים ותוכלו להתקדם בשלבים.

תהליך שינה מסודר עם יועצת זה מצוין, קשה להשוות בין שני התהליכים וסביר שיהיו שונים ואולי גם התמודדויות אחרות לכן, אני מאוד ממליצה.

אין לי הרבה מידע, אבל ממה שיש אני יכולה למצוא קשר ברור בין ההנקות לשינה ומצוין שהתחלתם לעבוד על זה, הקפידו שלא יהיו התנמנמויות בזמן ההנקה או ההרמה על הידיים.
בנוסף, עייפות יתר נראה מרכיב גדול. ראשית יש השפעה בין שינה בשעה 20 לבין 21:30 גם מהבחינה הפיזיולוגית וגם מהרווח של שעה וחצי נוספת. שנית, לילה אחד לרוב אינו מספיק כדי לראות שינוי ושלישית ייתכן וגם 20 זה מאוחר בעבורה ולכן לא ראיתם שינוי, אם רוצים לתת לה את שעות השינה להם היא זקוקה ושיעזרו לשנת לילה איכותית יותר, מומלץ ללכת לפי סמני עייפות שלה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

10. בן חצי שנה מתעורר המון בלילה
25/02/2016 8:29
שלום
בני בן חצי שנה, מתעורר המון בלילה. הולך לישון אחרי טקס שינההקצר שכולל אמבטיה ובקבוק 180 מל בשעה 1830-1900.
ומתעורר כל שעה בערך בבכי. נרגע רק בידיים. כשאני מנסה להניח אותו בנמנום הוא צורח בהיסטריה. ככה עד 5-6 בבוקר. בנוסף אציין כי לפני כשבועיים נכנס למשפחתון הכניסה היתה סהכ חלקה הוא רגוע יחסית וחייכן. בוכה שם רק כשרוצה לישון או לאכול. ישן שנת בוקר וצהרים של שעה עד שעה וחצי כל אחת. בדרכ מתעורר משנת הצהרים בסביבות 1500 ואני לא משכיבה אותו עד האמבטיה. כמו כן התחיל להוציא שיניים בשבועיים האלה. הוא אף פעם לא ישן לילה שלם אבל היה מתעורר כל 4 שעות פחות או יותר. האם להשכיב בחלון בין החזרה מהגן וטקס השינה? בעבר עבדתי לפני חלונות שינה וכעת אנחנו מפספסים חלון אחד. ובנוסף איך לעזור לו להרדם לבד בלי שאצטרך להרים אותו ובלי צרחות ?
תודה
12. בן חצי שנה מתעורר המון בלילה
25/02/2016 14:18
היי,

רוב התינוקות צריכים גם את שנת אחה"צ עד גיל 7-9 חודשים. אבל הדרך הכי טובה לדעת היא לראות סמני עייפות ואם הם קיימים אז מומלץ מאוד להרדים בין הגן לשנת הערב.

לגבי העזרה לחזור לישון, כדאי ללמד אותו להירדם במיטה שלו ולא על הידיים, כרגע עם הרבה מגע. אם מרימים לידיים אז כשהוא רגוע להחזיר למיטה ולא לתת לו להתנמנם על הידיים. ככל שהוא יזדקק לפחות עזרה מכם, כך הוא ישן טוב יותר.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

13. בן חצי שנה מתעורר המון בלילה
25/02/2016 18:21
תודה רבה :)
14. בן חצי שנה מקיץ כל רגע
26/06/2016 1:57
שלום!
בני בן חצי שנה עוד מעט. ישן באופן לא מסודר במהלך היום, בעיקר כי הוא מבקש לא מעט לישון. מראה סימני עייפות כמו שפשוף עיניים ובכי שאני כבר מזהה כקשור בעייפות, בדרכ עם עיניים עצומות.
ישן כחצי שעה- שעה כל פעם. בימים בהם אנחנו מטיילים בחוץ יכול למשוך יותר זמן עירות וכן בבית כאשר מעסיקים אותו ולא משאירים לבד.
בלילה היה נרדם בעבר לבד. היום אוכל דייסה (כ240-270 מל) ובעזרתנו, לאחר המון זמן, נרדם במיטה. יש לו "שמיכי" והוא נרדם עם מוצץ.
לאחרונה הוא מקיץ אחרי כמה שעות שינה, נאמר ב24:00 (כאשר נרדם ב19:30) לוקח מוצץ וקם כל חצי שעה שעה שוב בבכי. אנחנו מאכילים שוב רק לקראת 4-5.
הוא כבר היה ישן 11 שעות בלי אוכל.
מה קרה? מה השתנה?
ניסינו ללמד אותו להרדם לבד בכל מיני שיטות. ראינו שבעיקר עוזר לטפוח וללחוש או פשוט לשבת לידו בלי לעשות כלום, רק שירגיש נוכחות ונרדם לבד.
איך לקצר את תהליכי ההרדמות ומה גורם לו להתעורר ככ הרבה?
תודה, אמא עייפה
15. בן חצי שנה מקיץ כל רגע
27/06/2016 14:12
היי
נשמע שאתם במהלך תהליך נכון של לימוד הירדמות עצמאית.
אם הוא כבר מצליח להירדם כשאתם רק יושבים לידו בלי מגע זה מצב מצויין והשלב הבא הא להניח במיטה ולצאת מהחדר.
הסיבות להתעוררות הן למעשה הסיבות שעוזרות לו לחזור לישון.
כשהוא ילמד להירדם ללא נוכחות הוא יתעורר פחות. במקביל כדאי לוודא שהוא אינו נרדם בזמן האוכל ובהדרגה להוציא את האוכל (ולא לחזור אחורה) ובנוסף, ללמד אותו לקחת מוצץ בכוחות עצמו.
שימו לב לכל מה שאתם צריכים לעשות כדי לעזור לו לחזור לישון ואלה הם הדברים אותם הוא צריך ללמוד לעשות בכוחות עצמו ואז הוא יוכל לישון לילות רציפים.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

16. בת חצי שנה בעיות הרדמות
11/10/2016 21:48
שלום
ביתי בת כחצי שנה ומתעוררת כמעט כל שעה
זזה המון בלילה מזיזה ראש מצד לצד,מרימה טןסיק .
אני עדיין מניקה אותה בלילות כל כ3 שעות.
כך שאם היא מתבכיינת או שיש לה גזים ואני לא מצליחה להרגיע ההנקה מועילה .
לפעמים היא פשוט רוצה המוצץ (עוד לא יודעת לקחת לבד) וגם אז תוך שניה היא מוציאה מהפה וחוזר חלילה.

כשהיתה מיטחברת היתי מחזיקה לה היד ואז לפעמים יכלה לישון שעתיים. או שהיא ישנה עליי וגם זה נותן לי שעתיים שלוש. אבל לא מעבר לזה

אני דואגת שתלך לישון יבשה.נקייה. לאחר אוכל.

אשמח לדעת מה יכול להיות הגורם להתעוררויות התכופות ?
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד