עזרה במציאת חלון שינה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. עזרה במציאת חלון שינה
07/04/2014 14:03
שלום רציתי בבקשה שתעזרי לי
יש לי תינוקת בת 7 חודשים תמיד השכבתי אותה אפשר להגיד בזמן ולא הייתה ממש בעיה בהרדמה רק מידי פעם
איך אני אמורה לדעת כמה זמן עכשיו היא יכולה למשוך בלי לישון כי מה שקורה בזמן האחרון אני משכיבה אותה 10 דקות או רבע שעה אחרי סימן עייפות כמו גם בזמן שהיא רגילה לישון אך היא לא נרדמת וזה לוקח לי שעה עד שהיא נרדמת בסוף
כמה פרקי שינה אמורים להיות לה בגיל זה? נכון לעכשיו היא מתעוררת ב6 בבוקר הולכת לישון ב7 וחצי עד 8 וחצי אחרי זה מ11 עד 12 ואז היא מראה שהיא רוצה לישון ב13 וחצי אני משכיבה והיא מסרבת ונרדמת רק לקראת 15
תודה רבה מראש
מאת: אורח/ת
2. עזרה במציאת חלון שינה
07/04/2014 14:27
היי,

מהרגע שאת מזהה סמני עייפות יש לך כחצי שעה כדי להיות בטוחה שזה אכן זמן נכון (בשינה שאת פחות בטוחה לגביה).
בגיל הזה היא צריכה לישון 2-3 פעמים.
לרוב בבוקר זמן הערות הוא קצר יותר וככל שמתקדם היום פערי הערות גדלים. אם בצהרים היא הצליחה לפתוח פער של 3 שעות והוא היה לה טוב אז רוב הסיכויים שהיא לא תהיה עייפה אחרי שעה.
הייתי בודקת אם היא צריכה לישון מעט לפני 11 ואולי זה יאריך לה את השינה. אם לא, אז לנסות לדחות את השינה של 13 לזמן מאוחר יותר, נסי בהדרגה לקחת אותה לישון מאוחר יותר ולראות האם זה משפיע לטובה או לרעה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. עזרה במציאת חלון שינה
07/04/2014 15:02
תודה על תשובתך המהירה
אני פשוט רואה שב13 וחצי היא נודניקית ומשפשפת אוזניים ועיניים אז אני מנח\יחה והיא משום מה סוחבת בלי לישון עד 14 וחצי 15 אז פעם הבאה אני פשוט אשכיב ב14 וחצי ?
ועוד דבר כל כמה זמן היא משנה הרגלי שינה ז"א שעם היא עכשיו רגילה ללכת לישון בגיל 7 חודשים אחרי פרק זמן של עירות שעה וחצי בבוקר ו3 בצהריים
מתי זה משתנה?
4. עזרה במציאת חלון שינה
07/04/2014 15:10
במקרה אני בדיוק מול המחשב :)
כדאי לעשות את החיפוש הדרגתי יותר: אם היא נורא עייפה ב 13:30 יש שתי אפשרויות האחת לנסות קצת קודם ולהרדים באזור 13:15 האפשרות השנייה היא להמתין ל 13:45 ולראות אם זה משפיע לטובה או רעה וכך כל כמה ימים לדחות עוד קצת אם יש צורך, אם זה נהיה גרוע יותר למחרת לחזור לאחור.
בסביבות גיל 7-9 חודשים מתחיל השינוי הראשון שבו יורדת שנת אחה"צ ועד בערך גיל שנה יש 2 תנומות, בגיל שנה לערך יורדת גם שנת הבוקר, בסביבות גיל 3 יורדות כל שנות היום.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. עזרה במציאת חלון שינה
07/04/2014 15:48
ז"א שיכול להיות שהיא כבר רוצה לותר על השינה הזאת מ14 וחצי עד 15 וחצי ותמשוך עד שנת לילה 18:30 מהשעה 12???יכולה למשוך כל כך הרבה זמן עירות בגיל כה צעיר? או שפשוט אני אצטרך לדחות את שנת הבוקר והצהריים בהדרגה?
6. עזרה במציאת חלון שינה
07/04/2014 21:00
לא. זה המון זמן ערות היא לא יכולה עדיין לוותר על השינה, אבל זה תהליך הדרגתי שמתחיל בזה ששעות השינה מתאחרות עד ששנת אחה"צ כבר די מאוחרת.
כמו שציינתי בהודעה הקודמת צריך לדחות בהדרגה את השינה זה קורה באופן טבעי אם מוצאים את סמני העייפות הנכונים. בשלב הראשון נסי למצוא את שעת השינה הנכונה של הצהריים
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

7. עזרה במציאת חלון שינה
08/04/2014 10:38
תודה רבה לך על כך הייעוץ ועזרה מכל הלב!
8. בשמחה
08/04/2014 10:57
ובהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

9. עזרה במציאת חלון שינה
13/04/2014 13:33
חוזרת אליך שוב לעדכון
קודם כל תודה על כל הטיפים עשיתי כך וזה באמת מאוד עזר הבחנתי מתי בדיוק הזמן המתאים להשכיבה
מה שקורה עכשיו זה שהיא מתעוררת ב6 הולכת לישון מ8-9 וחצי
ואז מ11:30-12:10
15-16
האם אפשר איכשהו לאחד לה את השנת הצוהרים עם אחר הצוהוריים או שזה יקרה מעצמו ולהיות סובלנית ?:)
שוב תודה רבה לך!!!
10. בינתיים, סבלנות :)
13/04/2014 22:33
שמחה לשמוע שהולך יותר טוב.
במידה והיא תתחיל להאריך את שנת הצהריים התנומה השלישית תרד.
בינתיים המתיני ותני לזמן ולגיל לעשות את שלו, ייתכן וזה יקרה מעצמו.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

11. עזרה במציאת חלון שינה
14/04/2014 11:32
המון תודה וחג שמח!
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה