התעוררות בלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. התעוררות בלילה
16/04/2014 10:56
שלום, הבת שלי בת 9 חודשים ויודעת להירדם באופן עצמאי. ישנה פעמיים במהלך היום(שעה וחצי עד שעתיים כל תנומה) והולכת לישון בין 19:30 ל20:00 ומתעוררת פעם אחת להנקה. בגלל שבעבר היא פתחה כבר פערים של 8 שעות אנחנו מנסים להחזיר אותה לישון אם היא מתעוררת לפני שלוש- שלוש וחצי. העניין הוא כזה- היא מתעוררת קבוע בין שתיים לרבע לשלוש, לוקח לנו שעה להחזיר אותה לישון (לא מוציאים מהמיטה, אלא מלטפים, מחזירים מוצץ אם היא לא מוצאת ומכסים) ואז היא מתעוררת בחמש. בחמש מקבלת הנקה ומתעוררת סופית בשבע וחצי שמונה בבוקר.
מכך שהיא חוזרת לישון עד חמש בבוקר אנו מבינים שהיא לא באמת רעבה בשתיים בבוקר ומסוגלת למשוך יותר. האם זה נכון?
מצד שני אנחנו כבר שבועיים בתהליך ועדיין היא מתעוררת קבוע בין שתיים לרבע לשלוש, אז אולי היא בכל זאת צריכה הנקה? כשהיא מתעוררת אין בכי היסטרי או צרחות, קצת קיטורים לפעמים בכי קצר שנרגע מיד כאשר מלטפים ונותנים לה מוצץ (היא יודעת לקחת מוצץ לבד). היא כאילו חוזרת לישון אבל אחרי 5 דקות שוב מתעוררת וחוזר חלילה במשך שעה. בסוף נרדמת עד חמש.
מאת: אורח/ת
2. התעוררות בלילה
16/04/2014 14:28
נשמע שבאמת היא לא מאוד זקוקה לאוכל כי היא חוזרת לישון עוד שעתיים.
מה שיכול להיות שיש בשעה הזו הרבה דברים קטנים שבגללם היא ממשיכה להתעורר.
ראשית, אל תיגשו אליה אם אינה בוכה. כל מילמול, קיטור, בכי שנרגע מעצמו אין צורך לגשת אליה אלא לתת לה לנסות לחזור לישון בעצמה. רק אם יש בכי שמתפתח ואינו נרגע אחרי כמה שניות אז היכנסו אליה.
שנית, כל דבר שהיא יודעת לעשות תנו לה לבד, אם היא יודעת לקחת מוצץ בעצמה אז אין צורך לעזור לה. אם היא יודעת להירדם לבד אז אחרי שאתם מרגיעים את הבכי או מהחדר ותנו לה להירדם בעצמה וכו'..
אם יש "הפתעות" במהלך אותה שעה היא תמשיך להתעורר.
אם הכל יעשה נכון היקיצה אמורה להתחיל התקצר אחרי בערך 3 לילות.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תודה רבה! כך נעשה (ל"ת)
16/04/2014 15:38
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB