תינוק בן 3 חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוק בן 3 חודשים
20/07/2014 16:53
זקוקה לעזרתכן!!!
קצת רקע:
תינוק בן 3 חודשים.
עד גיל חודשיים היה נרדם בכל הנקה.
ישן רוב הזמן. וביום שינות באורך של 1-3 שעות.
החל מגיל חודשיים ישן לרוב לא יותר מ 40 דקות. לעיתים רחוקות שעה.
לפני כשבועיים התחלתי להרדים אותו ביום עם "רעש לבן" ותפיחה/ ליטוף של הגב (לרוב מרדימה על הבטן) וכשהוא מתנגד מתחילה את ההרדמה על הגב עם מוצץ ואחרי שנרגע וקרוב להרדמות הופכת על הבטן.
ה"רעש הלבן" קיים ולא מושתק עד שמתעורר. בשיטה זו הוא נרדם ממש תוך דקות ספורות.
כשמתעורר רק מציצה עליו בכדי לאפשר לו לחזור לישון אבל כמעט תמיד הוא לא מצליח לחזור לישון. לרוב קם עם חיוך. לפעמים קם מיבב.
בלילה נרדם רק בהנקה (לא מסכים בשום אופן להרדם כמו ביום)
היות ואני עדיין בחופשת לידה הולך לישון בשעה 21:00-21:30 וישן רצוף 4-5 שעות. בלילה טוב קם שוב אחרי 3 שעות ואחרי עוד 3 שעות מסיים את השינה (ישן 10-12 שעות בלילה).
בלילות פחות טובים - לאחר הקימה הראשונה קם כל שעתיים בערך (לא מתעורר- רק יונק מתוך שינה בשכיבה היות והוא איתי במיטה).
ב 1.8 מסתיימת חופשת הלידה ועד אז אני מתכננת להקדים לו בהדרגה את שעת השינה.
שאלות:
1. מתי כדאי להשכיב אותו לישון בערב?
2. אני רוצה ויכולה לקחת אותו איתי לעבודה.
הבעיה היא שבגלל שהוא ישן רק 40 דקות הוא עייף אחרי שעה וחצי של ערות (ולאחר שנת הלילה אחרי כשעה) זה אומר שאני צריכה להרדים אותו בערך כל שעתיים..חוצמזה לפי מה שהבנתי פחות משעה וחצי שינה ברציפות זה לא מספיק.
האם יש דרך להאריך את שנות היום שלו?
יכול להיות ש"ככהה הוא" וש 40 דקות מספיקות לו?
3. גם ברכב- הוא כבר לא נרדם מיד כמו קודם אלא בוכה בו נורא עד שנרדם.
האם יש שיטה להרדים אותו ברכב בלי שיבכה?
תודה על הסבלנות..
מאת: דנדוש
2. תינוק בן 3 חודשים
21/07/2014 15:37
היי דנדוש,

1. שעות ההשכבה המומלצות לתחילת הלילה הן בין 18:30-20:00. עקבי אחרי סמני עייפות שלו ולפיהם תראי מתי הוא עייף ואז התחילי את הלילה (עדיף שיהיה טקס שינה קבוע פחות או יותר באותה השעה).

2. 40 דקות שינה הן בדר"כ מעט מדי (אלא אם יש לפחות שינה אחת שהיא ארוכה יותר). מה שצריך לבדוק זה כיצד הוא מתפקד בזמן הערות. אם הוא רגוע, נינוח ושמח, יכול להעסיק את עצמו וכו.. אז אולי זה מספיק לו. בכל מקרה, בגיל הזה הוא אמור לישון כ 15 שעות שינה ביממה לא בטוח שהוא עושה את זה. על מנת להאריך את השינה חשוב 1- לוודא שאת מרדימה לפי סמני עייפות ולא מאוחר מדי (זה בסדר גם פער ערות של פחות משעתיים), 2- אפשר לנסות כ 10 דקות לפני שהוא אמור להתעורר לתת לו מגע או נדנוד כדי לעזור לו להמשיך לישון (לוודא שאת לא מעירה אותו!), אם הוא מתעורר אז אין טעם להחזיר אותו לישון אלא בהרדמה הבאה.

3. בזמן נסיעה בכביש אין הרבה התעסקויות וכיון שהוא זקוק לציצי/רעש לבן וכד אז הוא מתקשה יותר. ככל שהוא ימשיך להיחשף לזה אני מאמינה שהוא ילמד להירדם גם באוטו.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. עוד שאלה...
22/07/2014 10:25
תודה על התשובות!
הוא ישן כ 4 פעמים ביום 40 דק' בדרך כלל, לעיתים רחוקות שינה אחת במהלך היום של שעה.
מתוך מה שכתבת ניתן להסיק שהוא לא ישן מספיק שעות ביממה.
צריך לציין שאני משכיבה אותו כמעט תמיד עם סימן ראשון של עייפות.
ושהוא לא נשאר כמעט ער יותר ממקסימום שעה וחצי
מה שמאוד מתיש אותי כי אני מוצאת את עצמי עסוקה המון ובתדירות גבוהה בהרדמות!
אני מבינה ממה שכתבת שהדרך היחידה היא להכנס אחרי חצי שעה ולתפוח לו על הגב שוב (הרעש הלבן כל הזמן ברקע)
האם הבנתי נכון?
מאת: דנדוש
4. הבנת נכון
22/07/2014 10:36
גם תנאים סביבתיים מתאימים יכולים כמובן לעזור (הרדמה בחדר חשוך ללא גירויים, אחרי טקס שינה קצר, כאמור לפי סמני עייפות).

(*כמובן שזה משהו כללי וללא אבחון אישי..)
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד