תינוקת בת חמישה חודשים מתעוררת הרבה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוקת בת חמישה חודשים מתעוררת הרבה
20/08/2014 12:07
שלום,
הבת שלי בת חמישה חודשים. היא רק יונקת.
היא הולכת לישון בשעה 19:30-19:45 לאחר טקס שינה. היא נרדמת עם מוצץ כאשר היא שוכבת על הבטן ואני לוחשת לה "ששש" ומלטפת אותה ומחזירה לה המוצץ לאחר שמוציאה אותו. במהלך הלילה היא מתעוררת לעיתים קרובות מאוד (כל שעה ולעיתים אף פחות). לפעמים מספיק שמחזירים לה את המוצץ אך לעיתים צריך ממש להרדים אותה מחדש. גם לאחר הנקה בלילה היא ישנה כ20 דקות ואז שוב מתעוררת. כך למעשה עד סביבות 7:30-8:00 אז היא מתעוררת לגמרי.
חשוב לי לציין שאומנם היא עדיין ישנה איתנו בחדר אבל אני ניגשת אליה רק כאשר היא בוכה.
במהלך היום היא ישנה לפרקים קצרים (40 דקות- שעה) ולעיתים רחוקות אני מצליחה להחזיר אותה לעוד כחצי שעה. לאחר כשעה וחצי היא שוב עייפה.
איך מרגילים אותה לישון טוב יותר ביום ואיך למנוע את ההתעוררויות הרבות בלילה?
אשמח לעזרה.
מאת: אורח/ת
2. תינוקת בת חמישה חודשים מתעוררת הרבה
20/08/2014 12:46
היי,
כרגע בשנות היום אם היא מתעוררת אחרי 40+60 דקות אל תנסי להחזיר אותה לישון כי הוויתורים הללו מובילים ליותר יקיצות. עדיף להוציא אותה ואחרי שעה אם יש צורך לתת לה שינה נוספת.

לגבי הלילה, על מנת שיהיו לילות טובים יותר היא צריכה ללמוד להירדם ללא גורמי תלות. זה אומר ללמד אותה בהדרגה לקחת מוצץ ואם היא כבר נרדמת טוב עם לחישות וטפיחות אז להתחיל ללמד אותה להירדם ללא הטפיחות והלחישות ובהדרגה גם ללא הנוכחות שלך, לשים לב שהיא לא נרדמת בזמן האוכל וכו..
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד