מעבר פעוט בן שנה ו - 11 למיטת מעבר ולחדר משלו

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. מעבר פעוט בן שנה ו - 11 למיטת מעבר ולחדר משלו
30/09/2014 9:51
שלום רב
אשמח לייעוץ לגבי שינה ומעבר הילד לחדר משלו יחד למיטת מעבר
מכיוון שהוא טיפס וכמעט נפל מהלול החוצה החלטנו לקנות מיטת מעבר ועל הדרך להעבירו לחדר משלו , את החדר הוא מכיר היטב מכיוון שמשחק בו במהלך היום והערב.

ביום רביעי שעבר קנינו את המיטה החדשה טקס השינה לא השתנה כלל
ב - 19:00 מקלחת ובערך בין 19:30 ל - 20:00 נכנס לישון
בלול שישן איתנו בחדר ישן לילות שלמים.
המעבר למיטה בערב נרדם בקלות, הבעיה היא באמצע הלילה ביום הראשון התעורר שלוש פעמים ובלילה השני כבר פעמיים וככה עד אתמול קמנו הרגענו וחזר לישון אפילו תפס מרווח שינה ארוך , באישזהו שלב אפילו לא קמנו אליו פשוט אמרנו לו שאנחנו בחדר לידו ושיחזור לישון וזה עזר
היה לילה אחד שהתעורר ב - 4:30 לפנות בוקר והחליט שהוא משחק עם הבובות שלו, החלטנו לא לקום אליו, אחרי כחצי שעה הוא באמת נרדם וישן עד שש בבוקר.
אתמול בלילה הוא התעורר בערך בחצות וחצי ולא הסכים לחזור לישון לא הפסיק לצרוח ולבכות עד כמעט שלוש לפנות בוקר ,לאחר שלוש שעות של צרחות בכי , ניסיונות להחזירו לישון שלא צלחו , ניסינו לתת לו לבכות עם עצמו עד שירדם גם לא צלח
באיזשהו שלב נשברתי והחזרתי אותו ללול לחדר שלנו רק ככה נרגע והמשיך שינה לשלוש שעות

הקטע שהוא יורד מהמיטה ואנחנו מחזירים אותו הפך בשבילו לסוג של משחק וככה מצאנו את עצמנו כל 5 דקות קמים להחזיר אותו

אשמח לייעוץ מה לעשות ?
תודה
מאת: אורח/ת
2. מעבר פעוט בן שנה ו - 11 למיטת מעבר ולחדר משלו
30/09/2014 10:38
היי,

הרבה מאוד פעמים אחרי שיש לילות של שיפור מגיע לילה אחד שבו הילד מנסה לבדוק את הגבולות ובוחן האם אפשר לחזור לדפוס קודם. בדר"כ זה קורה כשהוא אינו יודע להירדם בכוחות עצמו. במידה ובנך נרדם בכוחות עצמו ומדובר בלילה חריג אז (בהנחה שהוא מרגיש טוב) חשוב מאוד הלילה להקפיד כמו בלילות הקודמים- להחזיר לחדר, להרגיע בכי אם יש ולצאת מהחדר. ייתכן וזה ייקח לא מעט זמן גם הפעם, אבל במידה ולא תישברו זה ילך וישתפר. העקביות כאן היא עכשיו הכי חשובה על מנת לא ליצור רגרסיה.
במידה ואינו יודע להירדם בכוחות עצמו אז מומלץ לטפל בזה.
בנוגע למשחק- אם הוא חווה את זה כמשחק סימן שהמסר שעובר אליו אינו מספיק חד וברור. אל תכעסו עליו כשהוא יורד אבל המסר חייב להיות אסרטיבי מאוד "עכשיו הולכים לישון".
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. בעית שינה אצל בן שנתיים
27/10/2014 6:05
שלום רב,
בני בן שנתיים כיום.
מגיל אפס, הרגלנו אותו ואת אחותו הגדולה לשינת לילה רצופה ללא קימות כלל.
הוא במיטה מהשעה שש וחצי בערב וישן עד שבע בבוקר בערך.
לפני כשבועיים התחיל לקום בבכי בלילות וביקש שנדליק אור. הדלקנו.
וככה זה נמשך כל לילה ללא שינוי.
בשבוע האחרון הוא חזר לגן אחרי חופשת החגים והקימות נמשכו ואף בתדירות גבוהה יותר- כל שעתיים בערך. וכדי להוסיף על כך,הוא היה חולה מספר ימים וקם כל שעה.
לאחר שהחלים, הוא לא חוזר להרגל הישן של שינה רצופה.
הוא קם כל שעה וחצי בערך בבכי וקורא לנו לשווא: מים(שבסוף בכלל לא שותה), למוצץ-שהוא כבר רגיל מגיל קטן להחזיר לבד לפה.
ולפעמים קורא לנו סתם ללא סיבה ולא מצליחים להבין בכלל מה רצה.
ניסינו לא לקום כשהוא בוכה ,אך הוא נכנס לבכי ועצבנות רמים יותר ומעיר את אחותו וגם כבר מקשה עליו עוד יותר להירדם חזרה.
כבר שלושה שבועות שהוא ואנחנו לא ישנים לילה אחד כמו שצריך.
אנחנו מאוד מתוסכלים.
האם יש לכך פתרון? נשמח ליישם כל עצה.
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB