שינה אצל תינוק בן חודשיים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שינה אצל תינוק בן חודשיים
30/09/2014 10:08
שלום,
יש לי תינוק מתוק בן חודשיים שאנחנו מתקשים מאוד להרדים לשנת לילה. אנחנו עושים הכל ׳לפי הספר׳- מחשיכים את הבית לאט לאט לקראת שינה, מקלחים, מעסים, מאכילים (לפני שהוא מתחיל לבכות או להיות עצבני) בחדר אפלולי ושקט. אנחנו מרדימים אותו לקראת 19:00-20:00 (כמובן תלוי באוכל) ולפעמים הוא כמעט לא ישן בין 2 ההאכלות אז הוא ׳אמור להיות׳ עייף מאוד. לרוב, הוא נרדם על הציצי ואז אני מניחה אותו בעריסה והוא מתעורר לחלוטין או ישן 5 דקות ומתעורר לגמרי. ניסינו המון שיטות. פעמיים בלבד קרה שהנחנו בעריסה, הוא דיבר עם עצמו ואז כשנהיה קצת עצבני הנחתי יד על הגוף והוא נרדם תוך דקה. פעמים אחרות שניסינו להרדים ככה, הוא קשקש עם עצמו כ25 דקות ואז עוד 25 דקות בערך יד על הגוף ו-ששש ששש. בזמן האחרון ניסינו על הידיים כי הרגשנו שהגזים ממש מפריעים לו להירדם ולישון וזה בכלל ארך שעה ויותר וגם הוא היה ממש עצבני. מה נכון לעשות בגיל כזה? להתעקש על הירדמות בעריסה לבד? האם מה שעשינו בדרך הזאת נכון וכמה זמן זה אמור להימשך..? האם צריך להתחשב בענייו הגזים..? חשוב לי לציין כי הוא כבר כן מבחין בין יום ולילה וכשהוא כבר נרדם הוא יכול לישון 4-5 שעות רצוף.
המון תודה,
מיכל
מאת: אורח/ת
2. שינה אצל תינוק בן חודשיים
30/09/2014 11:06
היי מיכל,

יש שלושה דברים עיקריים שמשפיעים על קושי ההרדמה. 1. טקס שינה, 2. עייפות, 3. צורת ההרדמה.
1. טקס השינה שאתם עושים הוא נכון וחשוב ותמשיכו עם זה.
2. חשוב מאוד שלא יגיע עייף מאוד להרדמה כיון שזה מקשה על היכולת להירדם. אל "תמשכו" אותו עייף וכדאי לנסות לסדר את סדר היום כך ששעות השינה שלו יהיו לפי סמני עייפות ולפי זה גם לסדר את הארוחות.
3. בהחלט אפשר להרדים בגיל הזה עם מגע (ואפילו מומלץ) אבל אני ממליצה להתחיל את המגע מיד כשאת מניחה אותו במיטה ולא לתת לו הרבה זמן לנסות לבד כי זה מאריך את ההרדמה ומביא אותו לעייפות יתר. בגיל הזה, עדיין לא כל התינוקות מסוגלים להירדם בכוחות עצמם. אחרי שההרדמות כולן יהיו פשוטות וקלות אז תוכלי להפסיק עם המגע וללמד אותו להירדם בעצמו.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. המון תודה! מקווה שיצליח :) (ל"ת)
30/09/2014 12:29
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB