יקיצת בוקר באמצע הלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. יקיצת בוקר באמצע הלילה
30/10/2014 9:35
יש לי שני ילדים בת ארבע ובן 9 חודשים הישנים באותו חדר. את התינוק הרגלתי מגיל 0 להירדם בכוחות עצמו. בתקופה מסוימת היה קשר מובהק בין האכלה לשינה- נעשה בסמוך מדי והוא קישר בין הדברים אך ניתקנו את זה ומאז הוא ישן כמעט רצוף. בתקופה בה השניה הייתה כמעט רצופה מדובר על בין השעות 19:30-20:00 עד חמש חמש וחצי בבוקר. בשלושת השבועות האחרונים הוא מתחיל לקום באופן קבוע בין 3.30 בלילה ל-4.30 בבוקר.
לפני טקס השינה אני מאכילה אותו בבקבוק בסלון, באור ולאחר מכן מאפשרת כמה דקות של משחק. לאחר מכן נכנסים לחדר עם אור עמום ואני מקריאה סיפור ושרה שירים. בימים האחרונים, בשנייה שהוא קולט שאנחנו נכנסים לחדר למטרות השכבה הוא כבר מתחיל לצרוח. לא משנה אגב אם מדובר בשנת צהריים או בשנת לילה. לגבי צהריים אני מדברת על סופי שבוע כי במהלך היום הוא במשפחתון. בכל מקרה הוא נכנס בוכה למיטה אבל נרגע מהר כשהוא מבין שאני בחדר על כיסא ליד ומקריאה סיפור ושרה שירים. הוא לא נשכב לבד אני צריכה לגשת כמעט 20 פעמים שונות כדי לבקש שישים ראש, ללטף או לטפוח קלות על הגב. וזה ריטואל של כאמור 20 פעם. כל פעם הוא קם בוכה ואני ניגשת אומרת לו לשים ראש מלטת וחוזר חלילה. כשהוא ממש רגוע, כעבור 25-40 דקות אני יוצאת מהחדר. לרוב הוא לא מתעורר ואם כן אז רק למוצץ. בשלושת השבועות האחרונים הלילות שלו מסתיימים בין 3.30 ל-4.30 לפנות בוקר. בשלוש וחצי אני לא מאכילה אבל בארבע וחצי אני כן נותנת בקבוק. כך או כך זה לא מסייע לו לחזור לישון ולרוב אנחנו מבלים שעה בניסיונות לא מוצלחים ואז ממילא אני כבר צריכה לקום ולהתארגן לצאת לעבודה. זה סיוט לא נורמלי לסיים את הלילה בכזו שעה מה גם שאח"כ הוא שפוך ועצבני ומקטר. מה עושים?????????????
מאת: אורח/ת
2. יקיצת בוקר באמצע הלילה
30/10/2014 12:51
הי,
הוא ממשיך וימשיך להתעורר בשעה 4:30 כי הוא יודע שלא חייבים לחזור לישון ולאט גם השעון הביולוגי מתקבע. הדרך היחידה שהוא יבין שזה לא שעת בוקר היא להתייחס לזה כאל יקיצת לילה ולהחזיר אותו לישון. וזה יקרה רק אם בסוף תהיה הירדמות. ככל שיהיו יותר ויתורים כך הקושי להחזיר אותו לישון יגדל ויתארך וקיים סיכוי שזה יקרה בשעה מוקדמת יותר. לצערי, אין פה מענה "קסם" אלא מדובר בכמה בקרים לא פשוטים. את צריכה למצוא את הימים בהם אין לחץ של יציאה לעבודה על מנת שיתאפשר לך לתת לזה את כל הזמן הדרוש.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד