תינוק בן 9 חודשים -מתעורר קבוע בלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוק בן 9 חודשים -מתעורר קבוע בלילה
06/04/2010 13:34
טוב, אני כותבת כאן כבר פעם שניה, אחרי כחודשיים, היינו בהרצאות, גם אני וגם בעלי, בגלל חמודוני שהיום הוא בן 9 חודשים.
עד גיל 6 חוד' הוא הורדם רק על הידיים, ולאחר שהתחלנו את השיטה שלך, לפי ההרצאות, וישבנו לידו, הצלחנו לצאת מהחדר, איכשהו....
אז מה שקורה בשבועות האחרונים הוא שאנחנו שמים אותו במיטה, אחרי טקס בשעה 19:00 בערך, מכסים ויוצאים מהחדר, הוא מתחיל לעמוד לשבת, לשחק במוצצים (יש לו 4 במיטה והוא לוקח לבד) וגם לפעמים לצעוק ואפילו "מתניע" בכי, כנראה בכוונה. הכול כדי להביא אותנו לחדר, אחרי שאנחנו מגיעים שוב להשכיב אותו ולכסות, שוב אותו ריטואל, במשך כ-4 פעמים, ולפעמים גם יותר. הוא נרדם כשאנחנו לא לידו. ניסיתי לילה אחד לא להכנס אליו שוב ושוב ולקח לו כשעה ועם בכי בסוף נופל מעייפות ונרדם.
הוא הצליח לישון אולי 2 לילות רצופים. ואני שומעת אותו בלילה מתעורר מידי פעם משחק ואח"כ נרדם. אבל בימים האחרונים לא רק שהוא מתעורר אלא הוא מתעורר לכ- שעתיים בשעב 3 לערך, קבוע באותה שעה. ואז אנחנו מתחילים שוב את טכס ההשכבה ולצאת שוב ושוב הוא נעמד וצועק כמעט בוכה ואנחנו שוב נכנסים להשכיב אותו. וזה יכול לקחת בערך 20 פעמים.
מה עושים??????
ניסינו לשבת לידו אבל זה רק גורם לו לרצות שנרים אותו על הידיים או שהוא בוכה ולא רוצה להשאר במיטה.
ניסינו לא להכנס לחדר, אבל אז הוא צועק עד כדי כך שאחרי 10 דקות הוא מתחל בבכי (כנראה כדי להביא אותנו לחדר).
השאלה שלי היא האם להשאר איתו בחדר? האם להרים אותו? האם הוא תלוי בזה שמשכיבים אותו? ואם כן, מה עושים?
ניסינו לחזור לשלב 2, אבל נראה שזה רק גורם לו לבכות יותר והוא מתחיל לעמוד ולנסות לטפס אלינו..
אני חייבת לציין שיש לו הסטוריה של כאבי בטן, שלדעתנו פתרנו אותה רק לאחרונה.
מאת: אורח/ת
2. תינוק בן 9 חודשים מתעורר קבוע
06/04/2010 23:06
הי,
ראשית, חשוב לי להבהיר כי מאוד קשה לי לדעת ממה שכתבת מה הסיבה לכך, אני כן יכולה לומר לך שזה לא מתאים בכלל לשלב בו אתם נמצאים, מה שבעצם מסביר כי משהו התפספס שם. כשמגיעים לשלב האחרון המצב צריך להיות "לילה טוב", נשיקה, ויציאה מהחדר כשהילד יודע להירדם לבד ואין התעסקויות, בוודאי לילה רצוף אם הוא לא אוכל בלילה. החלון שהוא פתח בלילה מלמד על כך שנותרה שם עדיין תלות שלא טיפלתם בה והוא פיתח אליה עמידות, אני לא מכירה את כל המקרה ולכן לא יודעת מה בדיוק התלות אבל זה בהחלט מלמד על כך, נסו לשים לב מה הוא צריך ובמה הוא תלוי עוד...
דבר נוסף וחשוב, את כותבת שיש פעמים שאתם לא ניגשים או לא מרימים כשבוכה, זה סותר את הגישה שלי כיוון שכמו שאמרתי בהרצאה, חשוב ביותר תמיד, תמיד להענות לבכי שלו, המטרה בתהליך היא מעבר ללימוד הירדמות עצמאית והרגלי שינה טובים זה לתת חוויה טובה עם שינה, כך שלשאלתך, בוודאי שלהיות איתו עד שנרגע.
ברוב המקרים אני לא ממליצה לחזור שלב אחורה, היו לי מקרים מאוד ספציפיים ובודדים בהם בתהליך חזרנו שלב אחורה אבל זה בליווי צמוד והדרכה כי יש סכנה של רגרסיה נוספת.
לגבי משהו פיסי, תמיד שווה לשלול.
לילה טוב,
גנית
גנית פרג - יועצת שינה לתינוקות ופעוטות
מפתחת שיטת "לילה טוב" להרגלי שינה בריאים
אתר הבית: http://www.ganit-prag.com
09-7422611 \ 050-2422611
3. בן 9 חודשים מסברב לאכול את אוכל המוצקים שלו
20/08/2010 23:54
בני בן ה- 9 חודשים בשבוע האחרון פיתח אנטי לכל משקשור באוכל מוצק החל מפרות וכלה ממרק ניסיתי את כול הצורות האפשרויות ואין שיתוף פעולה הוא רוצה רק בקבוק כיום אחרי שבוע הוא ניזון מ- 5 בקבוקי מטרנה ושום דבר אחר , ראשית אני לא מבינה מהיכן זה נובע ומה אני אמורה לעשות

אשמח לעזרה בענין תודה
ננסי יצחק
4. מסרב לאכול
23/08/2010 7:11
הי,

הפורום שלנו עוסק בהרגלי שינה של תינוקות. שאלות בנושא תזונה אני ממליצה להפנות לרופא ילדים, תזונאית או כל גורם מקצועי אחר שיוכל לתת תשובות מתאימות.

בהצלחה,
שרון
בברכה,
שרון זנג'ירי

יועצת שינה לפי שיטת 'לילה טוב' מבית 'גנית פרג'
טל' 077-9625605 | נייד 054-6664385 | sharonz  מייל הריון לידה ganit-prag.com
5. תינוק בן 9 חוד' מתעורר בלילה
29/07/2011 9:11
בני בן - 9 חודשים מתעורר כל לילה בין השעות 02:00-03:00 באופן קבוע .
הוא לא בוכה ולא מראה סימני מצורה כלשהן,מתעורר מאוד שמח ומאושר
אני או בעלי מרימים אותו בידיים והוא דוחף את עצמו לפתח של הדלת .
כמובן לפני שאנו מרימים אותו אנו מנסים לתת לו לשתות מוצץ ומשכיבים אותו במיטתו , ושוב שתיה ומוצץ ולאחר כמה ניסיונות כושלים , אנו נשברים ולוקחים אותו לסלון הוא משחק במשך שעה עד שעתיים , מאכילים אותו והוא נרדם .

יש לציין שהוא הולך לישון בסביבות השעה 20:00 אחרי מקלחת ואוכל נרדם בכוחות עצמו ללא שום עזרה .

אנו לא יודעים מה לעשות או למי לפנות ע"מ לקבל הצעה ועזרה בנושא
אני מקווה שהגעתי לכתובת הנכונה.
המון תודה
אלונה
6. לא מומחית אבל...
29/07/2011 23:11
לא ברור מדוע אתם ניגשים אליו ומרימים אותו אם אינו בוכה? תינוק שמתעורר כל לילה בשעה קבועה עושה זאת מתוך הרגל ולא בכלל שרעב, צמא וכד'. בתגובות שלכם אתם למעשה יוצרים אצלו ציפייה( הוא מחכה שתבואו) וכך אתם ממשיכים להנציח את ההתעוררות הלילית הזאת. האם ניסיתם פשוט להמתין ולחכות? יכול להיות שיישחק עם עצמו, ימלמל כל מיני דברים...ופשוט יירדם. חשוב שלא יהיו במיטה שלו צעצועים כלשהם כשהוא הולך לישון.

שנית, יכול מאד להיות שהתינוק מחפש את תשומת הלב שלכם ו"גונב" שעה -שעתיים מהשעות בהן הוא יודע שייקבל את מירב תשומת הלב גם מאמא וגם מאבא-ללא הפרעות ובאופן בלעדי. לחילופין, יכול להיות שעקב שינויים שהתרחשו אצלכם הוא זקוק לכם יותר, וזאת הדרך שלו לומר זאת. תשאלי את עצמך מתי כל זה התחיל? האם חזרת לעבודה? החלפתם מטפלת? גן חדש? הפסקת להניק? וכ' וכ' בכל מקרה, נסו לתת לו יותר תשומת לב במהלך היום- שחקו עם הקטנטן ותנו לו המון אהבה וחיבוקים ונישוקים באופן אישי. אני אומרת אישי- כיוון שלתת לו לשחק לידך כשאת עסוקה במשהו אחר- נניח בעבודה מול מחשב, אינה נחשבת לתשומת לב אמיתית. בהצלחה!
7. חלון עירות בלילה
31/07/2011 14:32
היי אלונה,
אני מסכימה עם זה שאין צורך לגשת אליו כאשר הוא אינו בוכה ולפעמים התערבות מהירה מדי של ההורים מקבעת את התופעה.

בנוסף, מניסיונינו חלונות עירות נוצרות בגלל צפיה כלשהי ל"הפתעה" כמו מים/מוצץ/הוצאה לסלון וכו'.. והן גם קשורות לתלות מסויימת שיש לילד.
קצת קשה לי כרגע להבין ממה נובעת ההתעוררות הזו.

בכל מקרה, אין סיבה להוציא אותו למשחק באמצע הלילה.
גשו אליו רק במידה והוא בוכה הרגיעו אותו במיטתו והחזירו לישון.

את מוזמנת ליצור עימי קשר טלפוני ואוכל לעזור לך יותר.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
8. תינוק בן 9 חודשים שקם לאכול כל הלילה
11/09/2012 20:48
שמי מיטל ואני אמא לשני בנים מקסימים. הבכור בן שלוש כמעט והקטן בן 9 חודשים.
עם הילד הבכור שלי כשהוא היה בערך בגיל חצי דנה כבר הפסקתי לו האכלות לילה בעזרת מים ומוצץ... וזה עבד מצויין!!!
עכשיו עם הקטנציק שלי, אני לא מצליחה להוריד לו את הרגלי האכילה בלילה, הןא מתעורר כל שלוש שעות כמו שעון שוויצרי וישר צורח לאוכל.
אני כל הזמן מנסה את ענין המים אבל ללא הצלחה, לא מים ולא מוצץ!!! הוא לא מוכן לשום דבר חוץ מאוכל... לילה אחד אפילו נתתי לבכות טיפה יותר זמן רק כדי לראות אם ירגע בעצמו, אך ממש לא עבד.. הוא המשיך לבכות ולצרוח עד שקיבל את בקבוק המטרנה..
מה לעשות? אני כבר מותשת מהלילות וקשה לי לתפקד בעבודה
(בעלי קם לעבודה בחמש בבוקר כך שהעזרה לא אפשרית ממנו)
אנא עיזרו לי.. כל עצה תתקבל בברכה
תודה 
9. אוכל בלילה
12/09/2012 8:54
היי מיטל,

אחוז התינוקות שמצליחים להיגמל מאוכל ע"י מעבר למים הוא כ- 5% בסה"כ, אצל רוב התינוקות זה לא עובד טוב.
לבנך יש הרגל מאוד ברור שכנראה התחיל מכך שהוא נרדם בזמן האוכל, ואולי עושה את זה גם היום הוא ממשיך להתעורר כי עבורו זו העזרה וההרגל שהוא מכיר כדי לחזור לישון, לא מתוך רעב.
כדי להוריד לו את הארוחות מומלץ לנתק את הקשר בן האוכל לשינה ע"י זה שתתני לו לאכול כל 3-4 שעות אבל הקפידי לא לאפשר לו להירדם בזמן האוכל, כך הקשר יתחיל להיות מנותק ויהיה לך קל יותר לדחות לו בצורה יזומה בכל מספר לילות את שעת האוכל בשעה.
כשהוא בוכה שלא בזמן שהוא צריך לקבל אוכל תמיד גשי אליו הרגיעי על הידיים אם צריך וכשהוא נרגע החזירי למיטה. כדי להצליח בזה חשוב להיות נחושים ולהתמיד בזה ואחרי כמה לילות יהיה לך קל יותר.
לגבי המוצץ, למדי אותו לקחת מוצץ בעצמו בלילה ולא בעזרתך. מים, לא מומלץ לתת בלילה.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
10. תינוקת בת 9 חודשים
19/09/2012 10:20
יש לנו תינוקת בת 9 חודשים, מקסימה ועירנית מאוד. הולכת בכל לילה לישון בין השעות 22:00 עד 23:00. לפני זה היא בשיא המשחקים. היא נרדמת תמיד על הידיים - תוך שתי דקות מרגע שמרגישים שהיא עייפה. במשך היום ישנה כל 3-4 שעות כרבע שעה עד שעה מקסימום.
היא עדיין מתעוררת בלילה כל 3-4 שעות - דבר שמאוד מעייף אותי ואת בעלי. ניסינו לעשות איתה את מה שעשינו עם ילדינו הגדולים בני 12, 10 - לתת לה בקבוק דייסה לפני השינה עם קורנפלור, אך גם זה לא עוזר! היא עדיין מתעוררת, נעמדת במיטה וצועקת. אנו לא רוצים שהיא תעיר את האחים שלה ולכן מרימים אותה, נותנים לה עוד בקבוק של מטרנה והיא חוזרת לישון לעוד 3 שעות. כמו שציינו, אנו עייפים ורוצים לישון כבר לילה שלם! האם אנו צריכים לתת לה כמה ימים לבכות במיטה כשאנו יושבים ליידה? מכיוון שהיא עירנית ולא ישנה בלילה יותר מ-9 שעות (במקרה הטוב), אנו לא רוצים להשכיב אותה לפני כן, שהרי אז הלילה שלה יגמר ב-5 בבוקר (מנסיון).
אשמח לשמוע עצות שיסייעו לנו לתפקד איתה טוב יותר,
תודה, אפרת
11. עייפות יתר
19/09/2012 11:17
היי אפרת,

אחת הסיבות ליקיצות המרובות היא עייפות יתר. שינה של 15-25 דקות במהלך היום אינה "נספרת" כשינה כיון שהן קצרות מדי ואינן מרוות. לכן נכנסתם למעגל של עייפות יתר שגורם לה גם בלילה ללכת לישון מאוחר מדי וזה גורר יקיצות (עוררות יתר היא אחד הסימנים הבולטים של עייפות).
באופן מפתיע עייפות יתר גורמת ליקיצות ולשינה לא איכותית, לעומת זאת, אם היא תישן טוב יותר ביום ותלך לישון מוקדם יותר השינה שלה תהיה הרבה יותר טובה ואיכותית (עמוקה) וזה לא ישפיע על שעת הבוקר שלה.
הדבר הראשון שהייתי ממליצה לכם זה לעקוב וללמוד את סמני העייפות שלה ולפיהם לערוך טקס שינה ולהשכיב לישון.
לגבי האוכל, וודאי שהיא אינה נרדמת בזמן האוכל ולמדי אותה להירדם בהדרגה ללא עזרתכם, כשלא יהיה לה קשר בין אוכל לשינה תוכלו להוריד את הארוחות אפילו די מהר.
הכי חשוב להיות נחושים ועקביים, במידה והחלטתם לא לתת אוכל אז להתמיד בזה עד סוף ההרדמה גם אם היא בוכה. להסביר לאחים שלה מה עומד להתרחש ולהחזיר אותם לישון במידה והם מתעוררים.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

12. תינוקת בת 9 חודשים שמתעוררת כמעט כל שעתיים בלילה
27/09/2012 14:13
שלום וברכה,יש לי תינוקת בת 9 חודשים ואני מרגישה ממש חסרת אונים.

עד לפני חודש הנקתי אותה בלילות מתי שהיא קמה הנקתי אותה לפעמים כל שעתיים לפעמים כל 3 שעות ולפעמים 4 שעות.
הפסקתי את ההנקה בהדרגתיות , היום אני לא מניקה אותה בכלל.
הבעיה שהיא מתעוררת בערך כל שעתיים וחצי בלילה בוכה ממש בהיסטריה. אני מרימה אותה מרגיע אותה אבל אם אני שמה אותה חזרה במיטה היא ממש צורחת היא מסכימה להרדם רק עלי. בערב היא הולכת לישון בסביבות 8 אחרי אמבטיה ונרדמת רק אם אני שרה ומנענעת את המיטה.
הרבה פעמים היא מתעוררת ב-11 ועושה "בוקר" עד 1.
היא מסכימה להרדם רק עם הרבה נדנודים ושירים.
אני כבר לא יודעת מה לעשות עם הקימות המרובות שלה ניסינו לתת לה מים וזה לא עזר היא ממשיכה לקום.
אני נורא עייפה ובעלי בכלל לא שומע אותה כך שיוצא שאני בקושי ישנה.
בימים היא ישנה שעתיים בבוקר ושעתיים לפעמים 3 בצהריים.
מה לעשות? אשמח מאוד לשמוע עצות תודה רבה!!
13. יקיצות מרובות
27/09/2012 15:06
היי,

זה בהחלט נשמע מאוד מתיש וקשה.
בתך ממשיכה ביקיצות מרובות לא בגלל הרעב (כל הכבוד שהצלחת להוריד לה את האוכל מהלילה!) אלא בגלל התלות בנדנודים ושירים והרדמות על הידיים.
אני ממליצה לכם להתחיל ללמד אותה להירדם ללא נדנודים ושירים. שבו לידה מבלי ליזום מגע. אם היא בוכה אז כמובן הרגיעו אותה במגע אבל כשהיא נרגעת אז הפסיקו עם זה.
אותו הדבר גם במהלך הלילה.
אחרי 3-4 לילות כאלה ההרדמות יהיו קצרות יותר ויכול להיות שגם מספר היקיצות בלילה ירד. ואז תמשיכי בתהליך ותלמדי אותה להירדם גם ללא הנוכחות שלכם..

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

14. יקיצות מרובות
27/09/2012 15:21
תודה רבה רבה! אנסה בדרך שאמרת לי!
15. בהצלחה :-) (ל"ת)
27/09/2012 16:23
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

1 | 2 | 3 | 4 הבא
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד