בן חצי שנה מתעורר המון בלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בן חצי שנה מתעורר המון בלילה
27/11/2014 11:26
היי. הבן שלי בן חצי שנה, יש לנו טקס שינה קבוע מהיום שנולד ובשעה 19:30-20:00 הוא כבר נכנס לשנת לילה. מגיל חודש הוא היה מתעורר רק פעם אחת בסביבות השעה 02:00-03:00 לאכול ולאחר מכן חוזר לישון עד 06:00-07:00.
בחודש האחרון הוא התחיל להתעורר מספר פעמים לאורך כל שעות הלילה, לא תמיד בגלל שהוא רעב, לפעמים מתעורר בבכי לפעמים סתם קיטורים. ובשלושת הימים האחרונים זה נהיה חמור יותר והוא לא ישן ברציפות מעל שעה וחצי. בנוסף, גם השינה שלו במהלך היום כבר לא כמו שהייתה, הוא ישן 20 דקות ומתעורר ערני לגמרי (היה ישן שעה-שעה וחצי).
חשוב לציין כי הוא לא נרדם לבד, רק על הידיים או בהנקה, ניסיתי ללמד אותו להרדם לבד כשהיה בן שלושה וחצי חודשים וזה לא עבד.
דבר חשוב נוסף - התחילו לבקוע לו השיניים לפני בערך חודש וחצי.

אשמח לקבל עזרה/עצה/כל דבר שיגרום לנו לישון
תודה
מאת: אורח/ת
2. בן חצי שנה מתעורר המון בלילה
27/11/2014 12:42
מעתיקה את התשובה מהשרשור הקודם:

היי,

מה שקורה בדר"כ עם הירדמות עם עזרה חיצונית (ידיים, הנקה וכו..) זה שעם הזמן מתפתחת "עמידות" ומתחילות להיות יותר ויותר יקיצות לצורך אותה עזרה לחזור לישון. גיל שלושה וחצי חודשים זה מעט מוקדם להירדמות עצמאית לכן מומלץ להתחיל בתהליכים כאלה החל מגיל 5 חודשים.
ההמלצה שלי היא להתחיל ללמד אותו להירדם במיטה ואח"כ להוריד גם את הנוכחות שלכם וכשידע להירדם עצמאית היקיצות יירדו.
* שיניים לרוב אינה הסיבה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. בן חצי שנה מתעורר המון בלילה
27/11/2014 12:57
אנסה.
תודה רבה.
4. בהצלחה (ל"ת)
27/11/2014 12:58
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. התייעצות נוספת
29/11/2014 20:43
היי, שוב אני...
התחלתי להרדים את הקטנציק במיטה. ביום הראשון שניסיתי (ממש באותו יום בו המלצת לי לעשות זאת), הוא נרדם באופן עצמאי לחלוטין, גם בשנת הבוקר/צהריים וגם בשנת הלילה. לא האמנתי שזה יקרה אבל רבע שעה אחרי שהנחתי אותו במיטה (לאחר טקס קצר) הוא כבר ישן. אבל כמו שחשבתי, זה היה קל מידי ולמחרת כששמתי אותו במיטה לשנת הבוקר התחיל הבכי, ומאז כל פעם שאני מקרבת אותו למיטה הוא כבר מתחיל לבכות.
לא ברור לי מה עשיתי לא בסדר, אם בכלל עשיתי משהו.
אני לא רוצה לתת לו לבכות עד שירדם ומצד שני אם אני מרימה אותו כשהוא בוכה אז הוא לא ילמד להרדם לבד לעולם.
יש המלצות?
תודה
6. התייעצות נוספת
30/11/2014 12:16
היי,

כיון שאני לא מלווה את התהליך אז כמובן קשה לי לומר מה היה לא נכון (ואם בכלל)
ראשית- תמיד צריך לתת מענה לבכי! אני לא מאמינה בגישות שנותנות לילד לבכות עד שנרדם. כשתינוק בוכה הוא זקוק למישהו שיעזור לו להירגע ולנחם אותו. ולכן, כשאת מתייחסת לצורך האמיתי שלו את עוזרת לו להירגע וזה אינו סותר את ההירדמות במיטה. כשהוא בוכה והרגעה במיטה אינה עוזרת אפשר (ורצוי) להרים ולהרגיע בידיים וכשהוא רגוע להחזיר למיטה.
שנית- כפי שציינתי קודם התהליך צריך להיות הדרגתי ולא מיד הירדמות עצמאית. בימים הראשונים אם הוא זקוק לזה עדיין אפשר לו מגע במיטה אפילו עד שיירדם ואח"כ להוריד מגע נוכחות וכו.. (החשוב הוא ההירדמות במיטה ולא על הידיים).
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד