פעוטה בת שנתיים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. פעוטה בת שנתיים
11/12/2014 14:24
שלום רב, אני פונה אלייך בתקווה שתוכלי לעזור לי עם התעוררות המוקדמת של בתי.
בתי בת שנתיים, מגיל קטן למדה לישון עצמאית (התהליך לא היה פשוט)
עקב ביתנו הקטן היא ישנה יחד איתנו באותו החדר עד לפני חודש וחצי.
העברנו אותה חדר ולפני חודש ילדתי את ביתנו השניה שכרגע היא ישנה איתנו בחדר.
אמא שלי, שהגיעה לעזור לי לאחר הלידה ישנה כרגע עם הבת שנתיים ( יש לציין שאנו גרים בחול כך שזו רק הפעם השניה שהיא רואה את סבתא שלה). עקב כל השינויים היא התחילה להתעורר מאוד מוקדם בבוקר. לעיתים גם בבכי וגם באמצע הלילה.
היא הולכת לישון בשעה 18:30 ומתעוררת (ברוב הפעמים) בין 4:30 ל6 בבוקר (לפני היא היתה מתעוררת בין שש לשבע).
אני לא יודעת מה לעשות. לאחר לה שעת שינה? אנחנו גם בקרוב עוברים דירה שזה עוד שינוי נוסף בשבילה.
אני מאוד מבולבלת ולא יודעת מה לעשות... יש לציין שגם השינה שלה בלילה הרבה פעמים לא רגועה (מתעוררת ולפעמים קצת בוכה וחוזרת לישון).
האם עלי לנסות לאחר לה את שעת השינה ? כיצד עושים זאת?
האם עלי לעבוד על זה עכשיו או לחכות למעבר הדירה?
יש לציין כי היא ישנה פעם ביום בגן בסביבות 12:30 לשעה.
אשמח לעזרה...! תודה.
מאת: אורח/ת
2. פעוטה בת שנתיים
14/12/2014 12:27
היי,

דחיית שעת השינה לא בהכרח תעזור במידה וביתך עייפה בשעה 18:30.
אם "תמשכו" אותה כשהיא עייפה אז השינה תהיה עוד פחות טובה.
חשוב לשים לב לסמני עייפות שלה ולפי זה לקבוע את שעת השינה הטובה לה.
ההתעוררויות בלילה נובעות גם מכל השינויים וגם מהעובדה שהיא הייתה מתעוררת עד עתה אבל רגילה לראות אתכם ועכשיו לא ולכן היא צריכה להסתגל לזה.
כשהיא בוכה, גשו אליה הרגיעו וצאו מהחדר (עשו זאת אתם למרות שסבתא איתה).
לגבי הבוקר, בהנחה שהיא נרדמת עצמאית והולכת לישון בזמן (לא עייפה מדי ולא אינה עייפה מספיק), אתם צריכים להציב גבול ברור מבחינת שעת היקיצה. למשל, אם החלטתם ש 6 זה בוקר אז כל שעה לפני כן אתם מתייחסים כאילו זה לילה ומחזירים לישון גם אם ההרדמה קשה וארוכה. אחרי כמה לילות כאלה זה אמור להתחיל ולהשתפר.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תודה רבה
14/12/2014 23:00
עוד שאלה קטנה בקשר לביתי שבת חודש וחצי.
כיצד אוכל לעזור לה להרגלי שינה טובים?
הבנתי שבגיל זה אין יותר מדי מה לעשות אז אני עושה לה מקלחת, הנקה ואז מנסה להרדימה בעגלה או ידיים (במידה והיא לא נרדמה בהנקה). האם זה נכון או שכבר מגיל כזה היא צריכה להתרגל למיטה?
יש לציין כי מוצץ היא לוקחת מדי פעם. לא בקביעות...
מאת: אורח/ת
4. בגיל חודש וחצי
15/12/2014 14:23
כבר בגיל הזה רצוי שתכיר הירדמות במיטה. זה לא נורא אם היא נרדמת בהנקה או על הידיים לפעמים אבל כדאי לחשוף אותה יותר ויותר להירדמויות במיטה (אפשר עם מגע/נדנוד/שיר..).
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד