בן שנתיים במיטת מעבר

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בן שנתיים במיטת מעבר
05/01/2015 20:17
שלום, העברנו את בני בן השנתיים למיטת מעבר לפני כחודש היות והתחיל לטפס ולנסות לצאת ממיטת תינוק.
שבוע ראשון עבר חלק עד שגילה שיש לו אפשרות לצאת מהמיטה.
ניסינו הכל! השיטה של להחזיר אותו בכל פעם בלי רווח הייתה מתסכלת מכיוון שיצא עשרות (!!!) פעמים מהמיטה.
עכשיו אנחנו יושבים לידו כשעה עד שנרדם. אם מנסים להתחיל תהליך הדרגתי של התרחקות מהמיטה, הוא מיד מנסה לצאת וצוחק המון בגלל שמחזירים אותו-למרות שאנחנו לא מגיבים כלל.(גם כשמדובר בצעד אחד קטנטן ממיטתו).
מרגישים שלא מצליחים למצוא פתרון.
עלי לציין שהיו לו הרגלי שינה מצטיינים כשהיה במיטת תינוק, היינו מניחים אותו ופשוט יוצאים מהחדר ונרדם עצמאית,לא מתעורר בלילה....
נודה לכל עצה.
מאת: אורח/ת
2. בן שנתיים במיטת מעבר
09/01/2015 16:39
היי,

מה שמפתיע זה שההירדמות היא מאוד ארוכה גם כשאתם בחדר, צריך להבין מה קורה בזמן ההירדמות ולמה אינו נרדם. ייתכן והוא אינו מספיק עייף או אולי עייף מדי?
אחרי כמה ימים כשרואים שכבר יש לו ביטחון בהירדמות במיטה חשוב לצאת מהחדר. להכניס כשהוא יוצא ולצאת מיד. רווח עבורו יכול להיות המון דברים בינהם גם כיסוי נוסף בשמיכה, נשיקה, הרמה על הידיים וכו..
יכול להיות שהפעמים הראשונות הן הרבה זמן והרבה כניסות ויציאות אבל אחרי 3-4 לילות זה צריך להתחיל להשתפר ובהדרגה להתקצר. המסר צריך להיות מאוד אחיד וברור ואסרטיבי- "עכשיו הולכים לישון, אם אתה צריך אותנו תקרא לנו ונגיע".
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. ניסינו
19/01/2015 21:50
ניסינו את עניין ההדרגתיות.
השכיבנו אותו במיטה והתרחקנו לקצה החדר והקימות לאט לאט הופחתו לאחדות.
אנחנו רוצים להמשיך בתהליך, אך אני מוטרדת משני דברים:
1. כמה זמן להערכתך התהליך אמור להימשך עד שילמד לא לקום כלל גם בלי שנהיה בחדר?
2. עדיין לוקח לו בין 40-50 דקות להירדם. ניסינו להשכיב מוקדם ופעם מאוחר, עדיין לוקח לו פרק זמן ארוך כזה להירדם. מה יכולה להיות הסיבה?

תודה על העזרה.
4. ניסינו
20/01/2015 18:06
היי

1. זה יכול לקחת בערך שבוע. אולי גם פחות אולי קצת יותר אבל זה הממוצע.
2. צריך לנסות כמה לילות כדי להבין אם זה מוקדם או מאוחר. בכל מקרה, יכול להיות שצריך להאריך את טקס השינה כדי שהוא יהיה רגוע יותר ו"פרידה" איטית יותר, טקס שקט ובלי גירויים ומשחקים.

בשמחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. עדכון
21/02/2015 20:48
שלום עינת,
ראשית, תודה על כל העצות.
שנית, ניסינו את עניין ההדרגתיות וזה מאוד עזר, למרות שלקח כחודש.
( אנחנו עדיין עומדים מחוץ לחדר).
בשבוע האחרון חלה נסיגה, הוא קם שוב בכל פעם, ולוקח לו יותר משעה וחצי להירדם!
אנחנו כבר מתוסכלים ולא יודעים מה לעשות.
6. עדכון
22/02/2015 15:40
לא צריך לעמוד מחוץ לחדר, ברגע שאתם יוצאים מהחדר חיזרו לעסוקיכם.
הוא מבין שאתם עומדים וממתינים שם וכנראה שכבר לא צריך את זה.

כדי להבין למה זה חוזר צריך לבדוק: מה הוא מבקש בזמן הזה? מה הוא צריך מכם? מה אתם עושים? וכו.. שם תמצא התשובה.
אם אתם מסתבכים אתם מוזמנים לעבור את זה בתהליך עם ליווי.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד