בת 3.5 חודשים לא נרדמת

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בת 3.5 חודשים לא נרדמת
28/08/2015 12:01
הי,יש לי בת קטנה ומתוקה בת 3.5 חודשים ושמה מאיה. היא חייכנית ומתוקה אבל מתקשה מאוד להרדם וזקוקה כל הזמן לידיים ולתנועה.היא נרדמת רקעל הידיים או עם ציצי, ולוקח כל פעם המון זמן והיא מתעוררת מהר ביום. עד לפני כמה ימים ישנה כל לילה כ9 שעות בממוצע ברצף ולפני 3 ימים זה פצאום השתבש והיא התחילה להתעורר בלילה, כנראה משבר 4 חודשים. ביום היו בקושי ישנה ואני מתקשה ליצור לה סדר יום טוב ועקבי. אני מאוד עייפה ומיואשת ואשמח מאוד לעזרה
מאת: אורח/ת
2. בת 3.5 חודשים לא נרדמת
29/08/2015 10:43
היי,

היא מתחילה להתעורר בלילה בגלל שהיא צריכה עזרה לחזור לישון. ההתעוררות תמיד קיימת (רפלקס הישרדותי) אך כשהיא תלויה במשהו חיצוני (ידיים/ציצי) על מנת לחזור לישון מתפתחת "עמידות" וזה מוביל ליותר ויתר יקיצות וגם להרדמות יותר ויותר ארוכות. לכן, זה זמן מצוין להתחיל ללמד אותה להירדם במיטה.
כשהיא רגועה ועייפה להניח במיטה ולשבת לידה, לתת מגע רצוף (נדנוד, טפיחות, ליטופים, לחישות- מה שעוזר ומרגיע) עד שהיא נרדמת. כשהיא בוכה להרים ולהרגיע את הבכי, וכשהיא נרגעת להחזיר למיטה ולהמשיך עם המגע. כמה ימים כאלה ההתנגדות למיטה תלך ותפחת והיא תלמד להירדם בה ואז תוכלי להמשיך וללמד אותה להירדם גם ללא מגע ולבסוף ללא נוכחות שלך.
אותו הדבר לגבי האוכל- כדאי להתחיל לנתק את הקשר בין האוכל לשינה ולא לאפשר הירדמות בזמן האוכל.
גם במהלך היום, בנוסף להרדים לפי סמני עייפות שהיא מראה וזה ייצור את השגרה הנכונה לה.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תודה רבה על התשובה 😄 אבל...
29/08/2015 11:12
תודה רבה על תשובתך!הייתי מאוד שמחה ללמד אותה להרדם לבד ובאמת ניסינו לעשות את השיטה הזאת,לשים אותה במיטה וללטף וכשהיא מתחילה לבכות להרים ולהרגיע וכשהיא נרגעת שוב להניח אותה. אני ובעלי עשינו את זה יחד בדיוק אתמול, 5 פעמים הרמנו אותה כשהכתה והנחנו חזרה אחרי שנרגעה ובכל פעם בשניה שהנחנו אותה התחילה בבכי וצווחות היסטריות...כל פעם למשך כ3 דק... הרגשתי שזה עוד מוקדם לה והיא מגיבה מאוד אע לזה ושכדאי להפסיק ובסוף הרגעתי אותה על הידיים ואחרי איזה 20 דק של נדנודים נרדמה... היה קשה... השאלה אם לנסות להמשיך ולהתמיד או שאם תגובתה כה הסטרית כדאי לא להמשיך עם זה?
מאת: אורח/ת
4. היי
29/08/2015 13:05
אפשר בהחלט להתחיל לידד אותה עם המיטה בהקשר של שינה. כיון שהיא קטנה אפשר לעשות את זה בהדרגה גדולה יותר, כלומר, להתחיל כך בכל הרדמה אבל אם אתם רואים שהיא ממש היסטרית אז לסיים את ההרדמה כרגיל, מגיל 4 חודשים מומלץ שכל ההרדמות כבר יסתיימו במיטה.
ככל שהיא תחשף לזה יותר פעמים כך היא תסתגל לזה מהר יותר.
בשלב הזה עדיין לא מדובר בהירדמות עצמאית כיון שיש הרבה עזרה ומגע עד הירדמות, השלב הזה מטרתו רק לידד אותה עם ההירדמות במיטה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד