בעיות שינה אצל בת 1.8

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בעיות שינה אצל בת 1.8
21/09/2015 0:07
שלום רב,מאז יציאתנו לחופש (1.8) הילדה לא מצליחה לייצר רצף שינה משמעותי.
עד לפני כחודש וחצי, כאשר הייתה בגן והיה לה סדר יום קבוע, הייתה נרדמת בצהריים למשך שלוש שעות לפחות, ובערב בין שמונה לתשע בערב הייתה נרדמת באופן עצמאי במיטה שלה, לרוב ללא עזרה.
השנה הזו עדיין לא נכנסה לגן, זה ייקרה לאחר סוכות ואני מקווה שעם כניסתה לגן המצב יתחיל להשתפר.
כיום הילדה לא נרדמת בצהריים וגם אם כן היא נרדמה לשעה במקסימום ובערב היא רוצה להרדם רק על הידיים וכששמים אותה במיטה היא צורחת וגם אם כן הצלחנו לשים אותה במיטה, היא מתעוררת לאחר כשעתיים ובוכה, רוצה שוב שירימו אותה על הידיים, לאחרונה אנחנו עייפים מאוד ופשוט מביאים אותה לישון איתנו במיטה אז בדכ נרגעת.. אבל גם אז היא מתעוררת כל כשעתיים ובוכה עד שנרגעת..
בחודש חופש שהיה לנו רוב הזמן לא היינו בבית ואני מניחה שזה תרם למצב הזה.
חשוב לציין שבחודש מאי נולד לה אח, אבל עד שהיא סיימה את מסגרת הגן זה לא הפריע לשינה שלה.
אודה לעצתך..
מאת: אורח/ת
2. בעיות שינה אצל בת 1.8
21/09/2015 14:09
היי,

שגרה וסדר יום מאוד חשובים לתינוקות פעוטות וילדים (ולמעשה גם למבוגרים..). זה משפיע מאוד על השינה שלהם. יש ילדים שזה יותר משפיע ויש כאלה שפחות.
אז ראשית, כל עוד היא ישנה מצוין ונרדמה עצמאית וישנה לילות רצופים לפני הגן אין סיבה שזה לא יחזור למצב הזה. אבל, על מנת שזה יקרה כדאי לעצור עכשיו את כדור השלג..
ראשית, חשוב לא להעביר אותה אליכם למיטה כי זה יוביל ליותר בכי ויותר התעוררויות, עדיף להיות ברורים כמה ימים ולהעביר מסר חד שהשינה היא רק במיטה שלה, גם אם יהיו כמה לילות מעייפים יותר מאשר להתחיל להרגיל אותה לשינה אתכם.
בנוסף תבדקו סמני עייפות, שינת צהריים של שעה וחצי היא בסדר אבל כיון שהיא רגילה ליותר סביר להניח שהיא עייפה מוקדם יותר.
אפשר בימים הקרובים לשבת לידה עד שהיא תרדם, אם זה מרגיע אותה , ואחרי שההרדמות טובות יותר לחזור להירדמות עצמאית כמו קודם.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. עוד שאלה קטנה
22/09/2015 0:20
ראשית, תודה על התשובה.
השאלה הנוספת שלי היא אם יש מצב שזה קשור לחרדת נטישה, אולי זה שלב כזה בגיל שלה?
מפני שהיא בוכה ולא מוכנה להיות לבד במיטה.
היום למשל בצהריים, הצלחתי להרדים אותה במיטה שלה, עם שירים ןליטופים וכל חצי שעה היא התעוררה בבכי אז ישר הגעתי אליה והמשכתי ללטף אותה עד שנרדמה.. זה קרה מספר פעמים היום בצהריים, אם כי היום באופן יחסי היא ישנה יפה.
אז אולי יש לה פחד להשאר לבד בחדר?
ואם קיימת החרדה או הפחד הזה.. האם הוא נפוץ ומתי בדכ עובר?
תודה
4. בעיות שינה אצל בת 1.8
24/09/2015 9:07
חרדת נטישה זו תופעה מוכרת ונפוצה, יכולה להתרחש סביב הגיל הזה וגם מאוחרת יותר (אף למעלה מגיל שנתיים). אבל, חרדת נטישה מתבטאת לא רק בלילה ולא רק בהקשר של שינה. אם היא מחוברת אליך כל הזמן, בוכה בכל פעם שאת מתרחקת ממנה (גם אם זה מהסלון למטבח) וכמובן בפרידה לכמה שעות אז זה מתאים לחרדת נטישה אם במהלך היום הכל כרגיל והשינוי הזה מופיע רק בהקשר של שינה, אז לא בטוח שזה המקרה. צריך לבחון יותר לעומק.
חרדת נטישה זו תקופה שיכולה להיות שבוע ויכולה להיות גם חודש, תלוי בילד.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. תודה רבה
24/09/2015 20:53
תודה על התשובות :)
חג שמח!
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...