שינה עצמאית

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שינה עצמאית
12/11/2015 18:01
שלום,

בתי בת חמישה וחצי חודשים. עד גיל חמישה חודשים הורדמה באמצעות נענוע וטפיחות בידיים. בגיל חמישה חודשים התחלתי להרדים אותה במיטה שזה אומר שנמרגע שראיתי סימני עייפות הנחצי על הבטן וליטפתי בגב או טפחתי על הישבן. כל יום היה שיפור והמצב היה ממש טוב. בימים האחרונים היא עושה קונצים שמרדימים אותה אני מניחה אותה על הבטן ומתהפכת על הגב ובוכה אני מרימה אותה להרגעה ואז שוב מניחה ושוב מתהפכת על הגב. כשאני מנסה לסובב בחזרה היאמתנגדת. אני רואה עליה שהיא עייפה אבל היא נלחמת ובידיים שאני מרגיעה אותה אני רואה שהיא עוצמת עיניים וכאילו לתחושתי מנסה לבדוק את הגבולות שלה ורוצה שאחזיר אותה להרדמה בידיים. אציין שלא רק לי היא עושה את הקונצים האלה גם לאמי (סבתא).

מה עליי לעשות?

תודה!
מאת: אורח/ת
2. שינה עצמאית
15/11/2015 19:28
היי,

לגורמי תלות מפתחים עמידות. כלומר, מה שעבד טוב קודם מתחיל פחות ופחות להשפיע. יכול להיות שהיא מתחילה לפתח עמידות להירדמות עם מגע. לכן, כשמתחילים תהליך הירדמות עצמאית צריך להמשיך ולהתקדם עד להירדמות העצמאית.
כרגע, צריך להמשיך להרגיע. תמשיכי עם המגע באותה תנוחה שבה היא נמצאת לא צריך להפוך אותה, חשוב שתדע להירדם בכל המנחים ושהיא תחליט בעצמה באיזה צד היא רוצה לישון.
כשהיא נרדמת ככה בקלות כדאי להפסיק עם ההירדמות עם המגע ולתת מגע רק כשהיא בוכה לצורך הרגעה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. שאלה נוספת
16/11/2015 22:51
העניין הוא כזה כשאני מניחה אותה על הבטן היא עושה כאילו היא באה להרדם ואז היא לא מצליחה אז היא מתעצבנת ומנסה להתהפך על הגב. וכשהיא מתהפכת על הגב זה היא מסתכלת אליי ומחייכת. מנסה למשוך את המבט שלי ולחייך אין לה כל כוונה להרדם. מה לעשות במקרה כזה איך אפשר להרגיע כשהיא על הגב?
מאת: אורח/ת
4. הירדמות על הגב
17/11/2015 15:02
כשתשדרו את המסר הברור שעכשיו הולכים לישון ולא משחקים זה יעבור אליה.
אין צורך להתעלם ממנה ועם זאת לא לשתף פעולה עם משחק. אפשר להמשיך להרגיע עם מגע על הבטן או ברגליים או נדנוד של המיטה.
ייתכן וזה ייקח יותר זמן.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד