פעוט בן שנה ו-11 עם בעיית שינה בעקבות מעבר דירה ומיטת מעבר

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. פעוט בן שנה ו-11 עם בעיית שינה בעקבות מעבר דירה ומיטת מעבר
07/02/2016 13:13
שלום ליועצות,
בני בן שנה ו-11. בעברו בעיות בהירדמות עצמאית שפסקו לחלוטין בגיל 10 חודשים לאחר שיטת לילה טוב המדהימה!. מגיל 10 חודשים הוא ישן למופת, גם שינת צהריים ארוכה וגם שינת לילה רציפה של כ-10 שעות, ששום דבר לא הפריע ולא קטע אותה - לא שיניים שיצאו, לא מחלות, לא נזלת ולא שיעול.
עד ללפני שבועיים, לאחר שעברנו דירה ובד בבד העברנו אותו למיטת מעבר. ביומיים הראשונים ישן מעולה, לאחר מכן התחיל לגלות את הפטנט של יציאה מהמיטה ופשוט לא הפסיק לצאת, עד השעה 22-23, עד שמרוב דאגה לשעות השינה שלו, התחלתי להתיישב בחדר בשעה 20 ולחכות שיירדם, מה שהתרחש תוך דקות ספורות. אבל, החל מאותו יום הוא התחיל להתעורר בלילה בין פעם-פעמיים ליקיצות ארוכות, שמתחילות בבכי, לאחר שניגשים אליו נרגע אבל בכל יציאה שלי מהחדר מתחיל לבכות וכך במשך חצי שעה-45 דק אני חוזרת כל כמה דקות להרגיע ויוצאת ובסוף הוא נרדם. הוא כבר שבוע וחצי ישן ממש מעט עם יקיצות מרובות ואין מגמת שיפור באופק. להיפך, בימים האחרונים אפילו התחיל לבקש בקבוק!! וכשאומרים לו - לא שותים עכשיו בקבוק הוא צורח וזה אחרי שנה וחודש שהוא לא אוכל בלילה בכלל!.
בקיצור, אני מיואשת, מה עושים?
מאת: nuritber
2. פעוט בן שנה ו-11 עם בעיית שינה בעקבות מעבר דירה ומיטת מעבר
08/02/2016 13:25
היי,

אני שמחה לשמוע שהתהליך עזר, עכשיו יש צורך לחזור לתקופה של שבוע-שבועיים כאילו לתהליך ולעקרונות שלו. ובראשם - עקביות ומענה לבכי (לצורך ולא לדרישה).
במידה והוא אוכל טוב במהלך היום, ואינו נרדם בתחילת הלילה/מהלך הלילה/שנות יום עם בקבוק, אז אין סיבה שהוא יהיה רעב ואפשר להחזיר לישון ללא בקבוק.
במידה ואת יושבת איתו בתחילת הלילה, כדאי גם במהלך הלילה לשבת איתו עד שיירדם, אחרי שגם מהלך הלילה יהיה יותר פשוט אז לעבור שלבים במקביל - תחילת לילה ואמצע הלילה יחד.
כדאי גם לבדוק את שנות היום.

בגיל הזה, לרוב ההתנגדות היא גדולה יותר ויכולה להקשות ולהלחיץ, עם זאת, הילד כבר מבין ומתקשר ולכן גם ידע להבין מהר יותר את הלוגיקה של הדברים.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. עינת תודה
08/02/2016 14:10
רק על מנת לוודא שהבנתי -
את ממליצה שאשב לידו עד שיירדם גם בערב וגם ביקיצות במהלך הלילה ולאחר השלב הזה - לצאת מהחדר?
ואיך להגיב ליציאות המרובות מהמיטה?
ומה לעשות אם הוא בוכה, מתיישב במיטה ומסרב לשים את הראש כפי שקרה היום לפנות בוקר ושום דבר שעשיתי לא עזר?
4. בכיף
08/02/2016 15:02
אם את כבר עכשיו יושבת לידו בתחילת הלילה עד שהוא נרדם, אז כן, את אותו הדבר לעשות גם במהלך הלילה.
אם את לא יושבת לידו בתחילת הלילה, אלא נכנסת רק להרגיע ואז יוצאת, אז את אמורה לעשות את זה גם במהלך הלילה.
אופן ההרדמה צריך להיות זהה בכל ההרדמות.

לגבי היציאות - גם לומר לו לא לצאת אלא לקרוא לכם (במילים פשוטות, שהוא יבין), וכשהוא יוצא להחזיר אותו למיטה. לא לשתף פעולה עם חיוך ועזרה ולא לכעוס, אלא לומר לו לחזור למיטה וללכת אחריו עד שהוא עולה למיטה.

לטפי אותו בישיבה ואפשר לחבק/ להרים על הידיים, וכשהוא נרגע להחזיר למיטה, אפשר גם בישיבה. אחרי שהוא יירגע מהבכי הוא יסכים לשכב. יכול להיות שזה לא יהיה קל, ככל שזה יותר סמוך לשעת תחילת היום, זה עלול להיות יותר קשה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. תודה! (ל"ת)
08/02/2016 15:50
6. בהצלחה :) (ל"ת)
08/02/2016 16:06
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד