להרגיל תינוק בן 7 חודשים לישון

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. להרגיל תינוק בן 7 חודשים לישון
09/02/2016 13:17
שלום

התינוק שלי בן 7 וחצי חודשים. יניקה מלאה . מדי פעם בקבוק.
ברוני להרגיל אותו לישון.
היום הוא ישן איתי במיטה, נרדם בהנקה ומתעורר כל שעה , לפעמים אפילו פחות, לינוק מעט ולחזור לישון.
אציין שגם במשך היום הוא לא ישן רצוף, רב הפעמים ישן ל 20 דק.
אולי תנומה אחת יותר ארוכה של שעה בצהריים.

התפתחות תקינה, אוכל גם מוצקים

השאלות:
האם אני יכולה בבת אחת להעביר אותו למיטת תינוק ולהפסיק את ההנקה,
האם לתת לו בקבוק בשמונה בערב ולאחר מכן עוד בקבוק בחצות

במידה ואכל בקבוק שלם (כמה צריך לאכול בגיל הזה?) ומתעורר , האם רק לחבק ולהחזיר למיטה, עד ההאכלה הבאה בחצות?

אולי בכלל להניק אותו לפני השינה ובחצות לתת בקבוק

ומה עושה עם זה שהור רגיל להתעורר כל שעה? איך אדע שהוא לא רעב?
האם גיל הזה יכול מחצות עד הבוקר לא לאכול?

אשמח לסדר בבלגן...
תודה
מאת: אורח/ת
2. להרגיל תינוק בן 7 חודשים לישון
09/02/2016 14:14
היי,

אני ממליצה על תהליך הדרגתי של הוצאת האוכל מהלילה.
להתחיל בזה שתתני לו לאכול כל 3 שעות (תינוק מיום לידתו יכול לאכול כל 3 שעות ובוודאי בן 7 חודשים). אחרי שזה הולך בקלות אפשר בכל כמה ימים לפתוח פער של שעה נוספת עד שהאוכל יצא לגמרי מהלילה.
אפשר להמשיך בהנקה, לא חייבים לעבור לבקבוק- אין משמעות מבחינת פרק הזמן שבו הוא יכול לישון. זה לגמרי שיקול שלך.
מבחינת גיל, רוב התינוקות בגיל הזה יכולים לישון לילה ללא אוכל, ישנם כאלה שזקוקים לארוחה אחת אבל יודעים לחזור לישון עצמאית (לא נרדם בזמן האוכל, נכנס ער למיטה ונרדם ללא מגע או נוכחות של ההורים).

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. שאלה נוספת
10/02/2016 0:13
במידה ואני מניקה אותו כל שלוש שעות האם זה לא יבלבל אותו..שפעם אני מנעקה ולאחר מכןנשבוכה אנימלאנמניקה ובעלי בא אליו. האם בגלל שאנטק אותו בחצות נניח לא יצפה איר כך בכל התעוררות להנקה
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד