השתוללויות לפני הירדמות

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. השתוללויות לפני הירדמות
26/05/2016 8:14
ביתי בת 4.5 חודשים והיא מתקשה להירדם עצמאית.
ברגע שאני מזהה סימני עייפות- גבות אדומות, שיפשוף עיניים, פיהוק ואפילו קיטור- אני משכילה אותה במיטה.
שם היא משתוללת, בועטת ברגלים מתהפכת, נתקעת על הבטן , מקטרת ואם לא נוגעים בה אז היא בוכה.
מרימה עד שהיא נרגעת, אני מחכה עד שפעילות הלב שלה ירגעו. מחזירה שוב למיטה- ושוב אותו סיפור. השתוללויות , התהפכויות וכו.
אז כדי להצליח להרדים אותה אני מניחה אותה במנשא, עד שהיא כבר לא מצליחה להחזיק את הראש מרוב העייפות, ואז היא נרדמת בידים.
כל התהליך הזה מתחיל להיות קשה לי.
יש לציין כי הולכת לישון בערך ב9 בלילה. מתעוררת ב1 או 3 להאכלה ( היא יונקת באופן מלא) נרדמת מהר לאחר מכן ( כי היא עייפה מאוד) ואז מתעוררת ב7,7 וחצי אוכלת נשארת ערה כשעה למאות שמראה סימני עייפות ( עד שאני מצליחה להרדים אותה) וחוזרת לישון לעוד שעתיים.
הקושי בהרדמה הוא לאורך כך היום ( בוקר ולילה) חוץ מפעם אחת בלילה ( בו היא מזעיקה אותי כשהיא עוד בעיניים עצמות).

ברור לי שכנראה אני עושה משהו לא בסדר. אולי אני מוותרת מהר מידי.
צריכה חיזוקים ועצות.
תודה.
מאת: אורח/ת
2. עדכון
29/05/2016 0:15
עברו כמה ימים ולא קיבלתי מענה. בינתים החלטתי לא לוותר ולא להרים על הידים.
אז לוקח לה שעתיים להירדם לבד במיטה.
אני נותנת לה להשתולל, ואם היא בוכה אני מרימה עד שהיא נרגעת ואז מחזירה למיטה. בכל הזמן הסה אני לא יוצאת מהחדר,
אלא חכה במקום בו היא רוה אותי. אם אני מנסה ללכת, זה גורם לה עוד יותר לבכות. לפעמים אני מצליחה להישאר מחוץ לנקודת מבטה- אם כאשר הנחתי אותה במיטה היא לא שמה לב לנוכחות שלי קודם לכן.
לפעמים זה קשה לי להישאר הרבה זמן בחדר שלה. אז אני לוקחת את המנשא ומסתובב. בהית או בחוץ עד שהיא מתעייפת ועוצמת עיניים. אז מניחה אותה במיטה.
הניסיון הזה להרדים אותה עצמאית גרר אצלה קושי בלהירדם. היא כבר לא רוצה להירדם עם ציצי, לא על הידים, ולא במיטה.
ביום בכל פעם שאני שמה אותה במיטה היא בוכה. בלילה היא עייפה מידי בשביל זה, אבל עדיין לוקח לה המון זמן להירדם.
מרגישה שקלקלתי לעצמי. אם קודם היתה לי ילדה שנרדמת בידים- אבל נרדמת- עכשיו יש לי ילדה שצריך לעייף אותה כדי להירדם. סרבנית שינה.
היום היא היתה ערה מ11 בבוקר ועד 18. זיהיתי סימני עייפות בערך בשעה 13, אבל היא סירבה לישון . בסוף נרדמה במנשא.
אשמח לעצה.
מאת: אורח/ת
3. שעת שינה ותחילת תהליך
11/06/2016 13:54
היי,

ראשית, הלילה כנראה מתחיל מאוחר מדי. תשע זו שעה מאוחרת, אני לא יודעת מה סדר היום אבל ייתכן והיא צריכה להתחיל את הלילה כבר בסביבות 18:30-19. לשעת ההרדמה יש חלק נכבד בהצלחת ההירדמות וזה מאוד נכון להמשיך לשים לב לסמני עייפות.
כדאי גם לערות טקס שינה, גם לפני הלילה וגם בהרדמות היום. אחת המטרות שלו היא להביא את בתך לרגיעה ונינוחות לפני הכניסה למיטה וייתכן וזה ירגיע ויעזור בהשתוללויות.
לגבי ההירדמות העצמאית, אם היא הייתה נרדמת על הידיים, היא זקוקה למעט יותר עזרה בהתחלה. אפשר ללטף אותה עד הירדמות. אחרי שהיא תתרגל להירדם במיטה אפשר להמשיך ולהרדים גם כשאת רחוקה ממנה.

אם זה עדיין לא מצליח, אני ממליצה לך ליצור קשר טלפוני.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד