שתיית מים בלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שתיית מים בלילה
18/10/2016 16:11
בת שנה וחצי. לאחר תהליך ייעוץ שינה בעבר בשיטת גנית פרג עם הכסא ובו הפסקנו בקושי רב האכלות בלילה..
לאחר שהתמדנו הילדה הסתגלה בקלות אבל הכנסנו למיטה בקבוק מים. עם הזמן התלות במים גברה וגם אנחנו הצענו שתשתה מים כשהתעוררה ובכתה כי זה הרגיע והרדים. אך זה הגיע למצב של שתיית מספר בקבוקי מים שלמים במהלך הלילה, כולל החלפת חיתולים ובגדים רטובים מרוב פיפי, ובסוף גם לאחר המים המשיכה לבכות.
לפני מספר ימים הפסקנו בבת אחת את בקבוקי המים במיטה. היו לילות קשים של הרבה בכי אבל נראה שמסתגלת.
מה שהשארנו הוא כוס מים פתוחה על השידה שליד המיטה. רק במצב שמבקשת אני נותנת לה לשתות בישיבה במיטה מהידיים שלי. לפעמים מבקשת כבר בתחילת הלילה כשברור שלא צמאה.
האם יש סיכון שתפתח תלות גם לשתייה בצורה הזאת?
האם ניתן להיות בטוחים שלא זקוקה למים בכלל בלילה?
אם לא מומלץ אז פשוט להפסיק בבת אחת לתת לה לשתות?
תודה רבה מראש!
מאת: אורח/ת
2. שתיית מים בלילה
23/10/2016 13:03
היי,

כל עוד יש בקשות בלילה שדרכם היא חוזרת לישון יש סיכוי גדול שתיווצר להם תלות, לא משנה כיצד זה מתבצע (אם לבד או עליך). למעשה זו כבר התנייה התנהגותית בהסתמך באופן בו את מתארת את זה (מבקשת מים כשברור שלא צמאה).
אפשר להציע לה מים/תה/חלב בתחילת הלילה כחלק מטקס השינה ולאחר מכן אין צורך במים בלילה. מומלץ שגם לא יהיו בחדר.
למעט מקרים ספציפיים של מחלה שבה יש חשש להתייבשות (הקאות, שלשולים חוסר תאבון וכו..) אין צורך במים בלילה, בדיוק כמו מבוגרים- במידה שישנים לילה שלם לא זקוקים למים או אוכל.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד