ישיבת W

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. ישיבת W
01/12/2009 22:48
שלום לך,
יש לי תינוק בן 10 חודשים. ממצב זחילה היא לא עוברת לישיבה רגילה אלא מושיבה את הישבן אחורנית ומתישבת ישיבת W. אני מבינה שזה לא בריא לברכיים, פזיוטרפיסטית שפניתי אליה אמרה שאין מה להתערב. אני מפחדת מבעיות בברכיים לטווח ארוך. האם יש תרגילים שאת ממליצה עליהם ?
תודה.
נועה
מאת: אורח/ת
2. מצטערת יש לי גם בן וגם בת. הכוונה היא לבן, אם זה משנה. (ל"ת)
01/12/2009 23:04
3. ישיבת W - תשובה
02/12/2009 21:29
היי, מאחר והדעות בעניין ישיבת W חלוקות, אני בודקת במקרה כזה שזו אינה הישיבה היחידה האפשרית וכי התינוקת יכולה לשבת בתנוחות נוספות.

במידה ובתך תנועתית ומתיישבת במספר תנוחות, אין בעיה עם ישיבת W .
חשוב שתדעי שכשתינוק יושב W זה לרוב בגלל קושי לשבת המגיע מגב חלש, קושי ברוטציות (הפניית הגב) או גמישות יתר של המפרקים.
במקרה כזה אחזק את המערכת החלשה בעזרת תרגילים המתאימים.

במקרה וזוהי הישיבה הבלעדית ואנו רוצים לתקנה ,אבצע תרגילים שיסייעו לה להגיע לישיבה רגילה. המטרה בתרגילים היא להרים את הגוף וליצור תזוזה של הישבן לאחור תוך הפנית הגב (רוטציה).

ראשית, אצור גירוי של הרגליים, כך שבתך תכיר את רגליה ותהיה מודעת להן
בעזרת מברשת שיניים חשמלית או כל מברשת אחרת או בעזרת הציפורניים אגרה את פנים הירכיים, גירוי השריר יגרום לבתך להביא את רגליה קדימה.

תרגיל נוסף שיגרום לבתך להתעסק עם רגליה ולהכירן הוא לשים מדבקות או גומיות שיער על כפות רגליה, הדבר יגרום לה עניין ומתוך כך היא תביא את רגליה קדימה.

בנוסף, יש לייצר מצבים בהם התינוקת תעבור לישיבה ותזקוף טוב יותר את גבה
לדוגמא:
בעמידת 6, נגרה אותה עם צעצוע שנמצא בצד, כך שהברכיים המכופפות יגיעו לאותו כיוון ויובילו לישיבה צידית. התרגיל עובד גם על הרוטציות (הפניות הגב מצד לצד) יש לבצע את התרגיל פעם לימין ופעם לשמאל.

ישנם תרגילים לזקיפה נכונה של הגב וחיזוק הגב במקרה וישיבת הW נובעת מגב חלש או במקרה של ישיבה עם גב כפוף:
מורחים קרם או מעבירים מגבון לח על עמוד השדרה לכל אורכו מעצם הזנב ועד לראש. ניתן גם בעזרת מברשת או בעזרת אצבעותינו לגרות את שני צידי עמוד השדרה.
כתוצאה מהגירוי הנ"ל השרירים משני צידי עמוד השדרה מתכווצים והגב מזדקף.
תרגיל בישיבה:
נגרה את התינוקת עם צעצוע או בועות סבון שיופיעו מעליה ויגרמו לה להרים את ראשה ולזקוף את גבה.

שיהיה בהצלחה,
אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
4. תודה רבה בהחלט ננסה את התרגלים (ל"ת)
04/12/2009 17:24
5. This is just the
18/10/2015 6:47
This is just the pecerft answer for all of us