תינוק לא רגוע

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. תינוק לא רגוע
25/10/2012 11:11
שלום, בני בן שלושה וחצי חודשים, בגיל חודש התחיל להתהפך מהבטן לגב ובגיל חודשיים וחצי מתהפך הפוך. הוא מאוד פעיל, כשהוא יושב בטרמפולינה הוא מנסה להתיישב וגם דוחף את עצמו בעזרת הרגליים למעלה, הוא תופס את הרגליים ומנסה למשוך אותם לפה. הוא כל הזמן בתזוזה אבל ממש כל הזמן, הוא לא עוצר לרגע. וכשמשעמם לו אחרי 10 דקות באותו מקום אז הוא מתחיל לבכות וצריך להרים אותו. גם כשהוא בידיים וגם כשהוא אוכל הוא לא מפסיק לזוז ( גם יונק וגם בקבוק).
מעבר לזה הוא פולט המון המון ( מטופל בזנטק שלא מועיל כנראה), אני לא יודעת אם הוא פולט כי באמת יש לו בעיה או שזה בגלל שהוא לא מפסיק לזוז.
בנוסף הוא לא ישן כמעט בכלל במהלך היום, מידי פעם משהו כמו 10 ד - רבע שעה.
האמת, לא נתקלתי מעולם בתופעה הזו של תינוק שלא נח, אני לא יודעת אם זה רק התפתחות מהירה או שישנה איזושהי בעיה, אני לאחרונה קצת מודאגת.
מאת: אורח/ת
2. תינוק תזזיתי
29/10/2012 10:34
שלום רב,
הרבה פרטים חסרים לי בתמונה אבל אנסה לענות.
ראשית - מציעה לבדוק את עניין הפליטות. אם אכן זו בעיה ייתכן ומהסיבה הזו הוא תזזיתי מהרגיל באוכל ובכלל.
ההתפתחות היא באמת מהירה מהרגיל, איני יודעת אם זו התהפכות מתוכננת או שיוצא לו במקרה (הכוונה אם הוא מתכנן את ההיפוך כדי להגיע לחפץ מסויים או שהגוף והמשקל עוזרים לו בהיפוך).
גם מה שסיפרת שקורה טרמפולינה הוא מובן וקורה המון אך בשלב מעט מאוחר יותר.
ישנם תינוקות שההתפתחות שלהם מהירה וזה בסדר. לא הצלחתי להבין אם הוא תזזיתי ובוכה, לא נינוח כל הזמן או שהוא משחק יפה ופשוט פעיל מתינוקות בני גילו. "להשתעמם" אחרי 10 דקות או חפש את אמא זה בסדר ומובן. גם הם דורשים תשומת לב במיוחד בגיל הזה. ישנם תינוקות שיכולים להיות שעות על משטח פעילות וישנם שאחרי מספר דקות זקוקים לשינוי, צריך ללמוד אותו, להבין אותו ולתת את מה שהוא זקוק לו. אולי להחליף במשחק אחר/ספר אחר שיהיה מולו ואולי הוא פשוט מחפש רק את תשומת הלב שלך.
לגבי השינה - האם לוקח מוצץ? תלוי במשהו אחר בשינה כגון הירדמות עליך? מציעה לך להתחיל להשכיב כל שעה וחצי מההתעוררות האחרונה, לראות אם יאריך את זמן השינה שלו. יכול להיות שהוא הולך לישון עייף מידיי, קשה לו להירדם וכשנרדם לא ישן טוב ויכול להיות שאם יש תלות כפי שציינתי בהתחלה הוא מצפה לה בהתעוררות.
אני מתנצלת שהתשובה שלי מבולגנת מעט אך ישנם פרטים שהיה קשה לי להבין ובכל זאת ניסיתי לענות על הכל.
עדכני אותי
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
3. המשך
29/10/2012 15:45
ראשית, תודה על תשובתך.
אנסה להשלים את הפרטים החסרים, ראשית הוא ללא ספק מתהפך במכוון, הוא לא יכול לשכב לרגע על הבטן- הוא מייד מתהפך כשמניחים אותו, מעבר לזה הוא מראה סימנים של זחילה, הוא ממש דוחף את עצמו לחפץ שהוא רוצה, אין לי ספק שזה מוקדם מהרגיל ( להבדיל מאחיו הגדול).
הבעיה היא שלא תראי אותו לשניה אחת לא זז, גם במהלך האוכל, הוא תמיד זז, עד לפני חודש הוא גם היה בוכה המון והרופא אמר שזה כנראה רפלוקס גם בגלל הפליטות וגם בגלל חוסר הנוחות ולכן התחלנו לטפל בזנטק . מאז הוא לא בוכה יותר מידי אך נראה תמיד לא רגוע.
ונראה כאילו הוא משתעמם מהר מאד ודורש שינוי כל מספר דקות
נורא קשה לו להרדם, זה יכול להיות רק בידיים ולא בשום דרך אחרת, במהלך היום מסרב לישון,
אני ממש מוטשת מהעניין ולא יודעת מה לעשות, האם יש קשר לפליטות המרובות? האם יש קשר לחוסר השינה? או שהוא פשוט תזזיתי מאד...
תודה
4. תינוק תזזיתי
29/10/2012 21:04
היי שוב :)
קשה לי לומר מה מוביל למה ועוד יותר קשה לי לענות מאחר ואיני רואה אותו, אבל בואי נתחיל משחרור הגוף.
נשמע לי שקיימים אצל בנך שני דברים שלא מאפשרים לו מנוחה. האחד, טונוס (שרירים) מוגבר מעט ורפלקס מורו (רפלקס הבהלה איתו נולדים ונעלם סביב 6 חודשים). כדי לשחרר את שני אלה תתחילי בהמון עיסויים, עירסולים והתעגלות של הגוף כדי להרפות..עיסויים: מגעים עמוקים - אחרי או לפני מקלחת, בהחלפת טיטול, מתי שאפשר. עירסולים - לערסל גם במנשא אם יש לך אפשרות ולעגל את הגוף כשהראש נשען על הרגליים הכפופות שלך ואסוף בתוכך. התעגלות של הגוף, מעבר לעירסולים" הקפצת האגן, כשהוא שוכב על הגב, הרמת האגן למעלה בהקפצות, כפות רגליו לכיוון ראשו - ממש לעגל את הגב, לשחרר.

תנסי את כל אלה כמה ימים - להזיק זה לא יכול אלא רק להפך.
תעדכני אותי ונמשיך לראות אם זה מקור הבעיה או אחר.

בהצלחה!
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
5. יש לי בדיוק את אותה הבעיה!
14/03/2013 9:41
מה נסגר עם הבייבי שלך? זה עבר לו? גם שלי בוכה המון לדעתי כי משתעמם להיות באותו המקום, כרגע בן חודשיים, כבר בגיל חודש כמו שלך התהפך מהבטן אל הגב...
בבקשה עזרה!!
תודה
6. תינוקת שלא מפסיקה לזוז בשעת האוכל. .
16/11/2014 12:43
שלום

התינוקת שלי בת 3 וחצי חודשים תינוקת רגועה ורגילה אך בשעת האוכל (היא לא יונקת רק בקבוק+היא לא מפסיקה לזוז. . וגם במשך היום היא לא אוהבת לאכול הרבה.

ואני חושבת שאולי מציק לה משו כשהיא אוכלת. .
7. תינוק תזזיתי- מה קרה מאז?
12/07/2015 8:34
הי,
יש לנו בדיוק את אותה הבעיה.
אשמח לשמוע האם גילית מאיפה ההתנהגות נבעה.
תודה מראש
8. תינוק ״טורבו״
13/12/2015 22:19
שלום לכולן,
רציתי לשתף אתכן, אולי זה יעזור למישהי.
הבן שלי, היום בן 8.5 חודשים. בחודשים הראשונים הוא בקושי ירד מהידיים. כל היום הוא היה במנשא. גם בלילה הוא לא הצליח לישון במיטה, הוא היה ישן עליי או על בעלי.
הוא היה עליי כל היום. היה לו ריפלוקס והוא היה בוכה המון אחרי ובזמן האוכל וגם היה אוכל המון. כן זה מוזר אני יודעת.
הוא תמיד היה מאוד מאוד סקרן ושאפתן, כל רעש מעניין אותו והוא תמיד נראה ״מוצף״ בגירויים, גם אם אין צעצוע אחד בסביבה...
מהתחלה היה מאוד ״מוחזק״, החזיק ראש מאוד טוב, ניסה להתיישב מהבטן בגיל קטן, התהפך מוקדם וכו׳...
השינה בלילה הייתה פחות או יותר לא קיימת עד שהלכנו בגיל 5 חודשים לייעוץ שינה ששינה את חיינו. אבל זו לא הפואנטה....
אני קוראת את הפוסטים שלכן ושומעת את עצמי :)
אז ככה:
יש לו טונוס שרירים מוגבר וזו כנראה גם הסיבה לריפלוקס.
יש לי מספר תובנות שאני יכולה לחלוק:
1. עם הזמן זה נהיה יותר קל כלומר, עכשיו כשהוא יודע לזחול ולזוז במרחב הצורך בגירוי מקבל סיפוק.
2. הסקרנות והרצון להגיע לכל דבר היא מקסימה ומבורכת וסביר להניח תועיל לו בהמשך החיים.
3. הרבה הרבה מגע עמוק, עיסויים ומה לעשות ידיים. ומנשא טוב מציל חיים. וגב :)
4. להפחית גירויים. פחות צעצועים מרעישים ומאירים.

נסו להסתכל על הצדדים החיוביים באופי של התינוקות המתוקים שלכן, היום זה קשה אבל זה נהיה מתוק כל כך כשהזמן קצת עובר, והם נפתחים לעולם. אז הם לא יושבים יפה בעגלה ובוהים בעצים, ולפעמים נראה שאצל אחרים הכל יותר קל. זה רק נראה... להשוות אותם לתינוקות אחרים זו טעות. כל תינוקהוא שונה. כמו שכל בן אדם שונה.
חברה שלי שעובדת בליווי התפתחותי פעם אמרה לי ״הכל בסדר איתו, את צריכה להחליף דיסקט, הבעיה היא שלך, שני גישה״

שיניתי.
9. אסנת
15/03/2019 6:46
אני אמא ל2 התינוק שלי בן עשרה חודשים והוא רק יונק בלי תוספות והוא לא נרדם רצוף חמש פעמיים קם וזז המון ותמיד קם בבכי אפשר תשובה מה עושים שילד לא רגוע
10. תינוק לא רגוע כול היום בפעלות
18/10/2019 5:32
שלום הילד שלי בן שנה ו4 חודשים לא ישן לילה שלם קם רול שעתים שלוש וביום קול הזמן הפעלות שניה לא נח יתחיל ללחת ניפנה שבועים ורק אולך ורץ דקה או לא נח אם זה בסדר
11. תינוק לא רגוע כול היום בפעלות
18/10/2019 5:36
שלום הילד שלי בן שנה ו4 חודשים לא ישן לילה שלם קם רול שעתים שלוש וביום קול הזמן הפעלות שניה לא נח יתחיל ללחת ניפנה שבועים ורק אולך ורץ דקה או לא נח אם זה בסדר ובעמצה הלילה או אוכל פעם אחת ולפעמים חוסר ישר לשון לפעמים קשה לא
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד