ביטוח לאומי דחה שמירת הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. ביטוח לאומי דחה שמירת הריון
09/02/2011 18:03
שלום לך

קיבלתי מרופא הנשים שמירת הריון עבור חודשיים, שלחתי לביטוח הלאומי , והם שללו את שמירת ההריון שהרופא רשם, (פריצת דיסק)
מה לעשות ?
האם יש טעם, ואפשרי להבדק אצל רופא תעסוקתי?
האם כדאי לגשת לעבודה שישלמו לי עבור חופשת המחלה שלא קיבלתי עדיין
מה לעשות אני עובדת עצות
תודה מקרב לב סאלי
מאת: אורח/ת
2. שמירת הריון שלא אושרה ע"י המוסד לביטוח לאומי
10/02/2011 10:00
שלום לך,
שמירת הריון כפופה לאישור רופא מטעם המוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת, גם במקרה בו הרופא שלהם מסרב להכיר בכך, עדיין יש מקום להגיש ערעור על קביעתו. המבחן העיקרי הינו האם נשקפת סכנה לאם או לעובר.
תמונה מצורפת
שמירת הריון שלא אושרה ע"י המוסד לביטוח לאומי
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. שמרית הריון שלא אושרה על ידי הביטוח הלאומי
10/02/2011 10:54
אז מה עליי לעשות באיזה אמצעים לנקוט
איך מערערים ? כי במכתב שקיבלתי מביטוח הלאומי כתוב שאפשר לתבוע בבית דין לעבודה או בסיוע משפטי
מה כדאי יותר לעשות ואיך צריך לנקוט בנושא
סאלי אני כבר מיואשרת אני צריכה כל רגע ללדת השאלה האם אפשר לערער ולתבוע גם לאחר הלידה שעובר הרבה זמן
סאלי
4. ערעור על דחיית שמירת הריון
13/02/2011 13:37
שלום לך,
עילת התביעה תתיישן רק בחלוף שנה.
אני מציעה שתפני שוב לרופא הנשים ותבקשי אישור רחב ומקיף יותר, עימו תוכלי להגיע לפגישת ייעוץ משפטית מסודרת, על מנת לראות כיצד בכוחך להמשיך.
תמונה מצורפת
ערעור על דחיית שמירת הריון

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
03-6551010
5. סלי שמירת הריון שנדחתה
14/02/2011 10:58
רשמת שאני אדרוש מרופא הנשים מכתב מנומק ,ובנוסף רשמת שכדאי שיברו המסמכים לגורם משפטי,
לפי הידוע לי לאחר שהרופא נשים מערער ומנמק צריך שוב לשלוח את הטפסים לביטוח הלאומי
טוב תודה על ההבנה וההסבר כי אני לא רוצה להגיע איתם להליכים משפטיים

יום טוב סאלי המיואשת
6. דחיית שמירת הריון
12/01/2015 21:42
שלום רב,
אובחנתי ע"י אורטופד בתקופת ההריון בסימפיוליזיס (דלקת באגן) והגשתי לביטוח לאומי המלצה מהאורטופד הנ"ל ובנוסף המלצה לשמירת הריון מרופא הנשים שלי (מנהל מחלקת נשים). קיבלתי דחייה פעמיים. כל זאת לאחר שבת דודתי הגישה באותה תקופה (היינו בהריון יחד) על אותה אבחנה בדיוק וקיבלה תשובה חיובית! והיא לא היחידה שעליה אני יודעת. צריכה את עזרתך, מה לעשות?
7. שמירת הריון
22/01/2015 11:02
שלום לך,
עקרונית ביטוח לאומי לא "אוהב" לתת שמירת הריון בשל בעיות אורטופדיות, וככלל, ההערכה שלהם נעשית כל מקרה לגופו.
אולם, אם יש בידך הוכחות כי בשני מקרים דומים אחרים כן אושרה גמלה, אפשרי בהחלט להגיש ערר על ההחלטה, בו תנפי להחלטות הללו.
אם זה לא יעזור, פתוחה לך הדרך לערעור על החלטת המוסד לביטוח לאומי בבית הדין לעבודה.
תמונה מצורפת
שמירת הריון

בברכה,
03-6551010
8. שמירת הריון או ימי מחלה
25/02/2015 13:34
היי,

בהמשך לנושא שמירת הריון עקב פריצת דיסק,
האם אפשר לבקש מהרופא ימי מחלה לתקופה ארוכה במקום שמירת הריון?

ואז מקבלים תשלום מהמעסיק ולא מביטוח לאומי?

תודה.
9. האם יאשרו שמירה?
28/01/2016 11:26
שלום רב
אובחנתי עם cts בידיים עקב בצקות קשות ומדגישה רק בהריונות ואינני יכולה לעבוד כי כל עבודתי במחשב, הרופא נשים המליץ על שמירה , בהריוני הקודם אושרה לי שמירת הריון עקב בצקות, cts עליה בלחץ דם ומעט חלבון כלומר חשד לרעלת... מה הסיכוי שתאושר לי שמירת הריון על סמך חוסר תפקוד בגלל בצקות והריון קודם? שיכול להתפתח.... למרות שכרגע אין סיכון לי או לעובר אבל יש חוסר תפקוד ועלול להתפתח... אשמח לדעת מה יהיה ניתן לעשות אם ולא יאשרו? האם ניתן יהיה לתבוע על אובדן כושר עבודה? יש לציין כי אין לי ימי מחלה כי אני עובדת רק שנה במקום עבודה והשתמשתי כך שלא נותרו הרבה
אשמח לתשובתך בהקדם.
תודה
אורחת
10. דחיית שמירת הריון
31/07/2016 17:54
שלום רב
הגשתי לב.ל. תביעה לשמירת הריון בעקבות היפרתרואידיזם של בלוטת התריס ומחלת גרייבס של הבלוטה כמובן עם מכתב מרופא נשים ומאנדוקרינולוגית אך כאשר נכנסתי להריון הייתי באבטלה (לאחר פיטורין)
והסביבה נדחתה מהסיבה שלא הפסקתי לעבוד בהיותי בהריון ולכן אין יום קובע ממנו נגזרת הזכאות לדמי לידה לפי סעיף 58 לחוק הביטוח הלאומי.
שאלתי היא האם היו מקרים בהם אישרו שמירת הריון מסיבה רפואית גם כאשר הכניסה להריון היתה שלא בזמן עבודה? והאם ניתן לערער על דחיית הבקשה שלי ומי עלי לפנות?
תודה רבה. ליאת
11. דחיית תביעה לשמירת הריון
31/07/2016 18:24
שלום לך,
תנאי הסף לצורך קבלת גמלת שמירת הריון הינו כי היית מועסקת. ככל שלא היית מועסקת, הרי שאין שום רלוונטיות למצב הרפואי, והזכאות נשללת מסיבה זו. לכן גם הסיכוי שערעור יתקבל בנסיבות, לא קיים לדעתי.
תמונה מצורפת
דחיית תביעה לשמירת הריון

בברכה,
03-6551010
12. דחיית שמירת הריון
22/09/2016 22:01
שלום רציתי לדעת הגשתי מכתב מרופא נשים על שמירת הריון לביטוח לאומי שהיה לי נקע ברגל מתאריך 5.5.16 היא הייתה שבורה והיא נפוחה ואני עדיין בטיפול עם אורטופיד ועושה פיזותרפיה ויש לי השמנת יתר ואני עובדת עבודה פיזית בבית אריזה כל היום אני עומדת על הרגליים פעם ראשונה לא אשרו לא דברו על הסיבות לא השמנת יתר ולא על הנקע אמרו איך עבדתי לפני עם הבעיה הזו ועכשיו לא אבל לא היה לי נקע הגשתי עוד פעם דחו לי את זה בסיבת שעבדתי שהייתי בהריון
13. דחיית שמירת הריון
20/11/2016 12:45
שלום רב,
אני כרגע בשבוע 34, בשבוע 25 הופנתי ע"י הרופאה לבית חולים בעקבות צירים וקיצור צוואר רחם (האורך היה 16) הייתי שבוע מאושפזת בבית חולים ועוד פעם שבוע אחרי השחרור מאושפזת ליומיים.
בבית חולים נאמר לי שלא אוכל לחזור לעבוד עד הלידה (אני עובדת כמורה) וגם הרופאה החליטה שאני חייבת לצאת לשמירה ולהיות במנוחה מלאה.
לפני כחודש הגשתי את התביעה לביטוח לאומי והיום קיבלתי תשובה שהרופא דחה את תביעתי.
רציתי לדעת מה עושים במקרה כזה?
האמת שאני ממש בהלם כי הייתי בטוחה עפ"י כל הנתונים שאין ספק שאקבל את התשלום עבור התקופה הזאת...
14. דחיית שמירת הריון
26/01/2017 21:27
ביטוח לאןמי דחו לי את התביעה לשמירת הריון בגלל שהייתי בשבתון בשנת תשע"ו ולכן אין לי רצף של 6 חודשים. כמובן ששלמתי ביטוח לאומי באופן פרטי. גם עם דמי הלידה אמרו שתהיה בעיה וככל הנראה אני לא זכאית.
מה ניתן לעשות בנידון?
תודה מראש
15. שמירת הריון סימפיוליזיס
24/02/2017 12:43
אני בשבוע 26
אמטרה להגיש בעוד 30 יום תביעה לשמירת הריון בגין סימפיוליזיס.
במידה והם יגביו בסירוב האם זה ישפיע על דמי הלידה? (יחשבו את דמי הלידה על אותם חודשים שאשב בבית) או שיחשבו לפי החודשים שלא היתה במחלה?
כמו כן האם זה יכול לפגוע לי בזמן של חופשת הלידה?
1 | 2 | 3 הבא
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד