בן חצי שנה מתעורר כל שעה בלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

17. בת חצי שנה מתעוררת המון בליחה וחוזרת לעשון רק בידיים
05/01/2017 7:14
שלום, שמי מירית ואני אמא לשתי בנות. הקטנה בת חצי שנה. מאז שנולדה אני מקפידה על סדר יום. היא הולכת לישון בשעה שבע אחרי מקלחת ואוכל ובכל זאת מתעוררת המון המון בלילה כל התעוררות שלה מלווה בבכי הסטרי עד כדי צרחות שהדבר היחיד שעוזר זה כשמרימים אותה. תחילה ניסיתי להתעלם ולתת לה לחזור לישון לבד אבל הבכי רק מתגבר וכמו בקסם בשניה שהיא על הידיים היא נרגעת ונרדמת. הבעיה שזה קורה בערך 7 פעמים בלילה.
מיואשת, עייפה ומתחננת לעזרה
מירית
מאת: אורח/ת
18. בת חצי שנה מתעוררת המון בליחה וחוזרת לעשון רק בידיים
14/01/2017 18:44
היי מירית,

אפשר ורצוי לתת מענה לבכי, כלומר להיכנס ולהרגיע בכל פעם שהיא בוכה ואם יש צורך להרים על הידיים זה גם בסדר. עם זאת, צריך להבין מדוע היא אינה מצליחה לחזור לישון בכוחות עצמה וזה לרוב תלוי באופן בו היא נרדמת.
נסו לשים לב מה היא זקוקה לכם על מנת להירדם וזו הסיבה לרוב גם סיבת ההתעוררות.
כדאי ללמד אותה הירדמות עצמאית.

אם את מאזור נס ציונה את מוזמנת להגיע להרצאה ביום שלישי הקרוב.

אם את מסתבכת את מוזמנת ליצור קשר עמי.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
19. בת חצי שנה פתאום התחילה להתעורר הרבה בלילה
20/01/2017 3:48
שלום ביתי בת חצי שנה כמעט מהחודש הראשון ישנה יחסית טוב בלילה מתעוררת פעם אחת אוכלת מעט ומיד חוזרת לישון. לפני כחודש וחצי התחלנו תהליך של הרדמות במיטה בו אני יושבת לידה ומדי פעם מחזיקה לה את היד. לרוב זה לוקח בין שעה לשעתיים ואז היא ישנה בין 10 ל11 שעות. בימים האחרונים תהליך ההירדמות התקצר עד ל 25 דק אך פתאום היא התחילה להתעורר יותר בלילה והלילה אף התעוררה ולא חזרה לישון במשך שעה וחצי למרות שהנקתי אותה, החזקתי אותה בידיים נענעתי אותה וגם כמובן ניסיתי לשים במיטה ולשבת לידה.לבסוף נרדמה בידיים. האם מתעוררת יותר כי תהליך השינה התקצר? חשבתי שזה אמור להיות הפוך?? כיצד לעצור את זה לפני שיהפך להרגל? תודה נגה
20. בת חצי שנה פתאום התחילה להתעורר הרבה בלילה
22/01/2017 6:45
היי נגה
כחלק משיפור בשינה גם ההרדמה צריכה להתקצר וגם היקיצות בלילה צריכות בהדרגה להיפסק. עד סוף התהליך שבו היא נרדמת באופן עצמאי טבעי שיהיו התעוררויות. הן יפסקו כאמור כשהיא תרדם עצמאית.
במקביל כדאי לבדוק אם ישנם גורמי תלות נוספים מעבר להירדמות עם מגע וגם את זה מומלץ לגמול בהמשך.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
21. Shir
18/02/2017 12:28
היי,
העברנו את בני בן החצי שנה למיטה גדולה יותר ולחדר עם הילד הגדול, מאז הוא מתעורר קבוע החל משעה שתיים בלילה בכל שעה לפעמים לתת לו מוצץ מרדים אותו ישר חזרה ולפעמים איך שהוא רואה אותנו הוא מתחיל להתלהב ולהתעורר עוד יותר עם הזזת ידיים וקולות התלהבות .. ניסיתי לחישה טפיחה לא עוזר, ניסיתי הרמה הורדה לפעמים זה עוזר לפעמים לא.. הבעייה שלפעמים הוא עייף ומתחיל ליילל עם עצמו אני מניחה שאם הייתי מניחה לו ליילל עוד קצת הוא היה נרדם כי זה לא בכי זה יותר דיבור של עייפות כזה אבל זה מעיר את הילד הגדול שלי ואין לי כל כף אפשרות לת לו לדבר עם עצמו עד שירדם ..האם עליי להחזיר אותו חזרה לחדר שלנו עד שילמד להרדם עצמאית במעטה החדשה? איך להתמודד עם התעוררויות של הילד הגדול יותר ...כמה זמן בני התינוק צריך לישון בהנחה שבמהלך היום ישן שעה וחצי- שעתיים בבוק ובצהרים, בעוד חצי שעה אחהצ.. הולך לישון בשש וחצי-7.. האם התעוררות בחמש בבוקר הגיונית? הוא עדיין נראה לי עייף ... ואני מנסה להחזיר אותו לישון לפחות עד שש.. אבל זה לא מצליח 😞
תודה !
22. בני בן ארבעה חודשים לא ישן בלילה ומתפתחת בעית הנקה
31/03/2018 8:47
שלום
בני בן הארבעה חודשים על הנקה מלאה
עד גיל חודשיים ישן יחסית בסדר עם מרווחי שינה של 3-4 שעות. מגיל חודשיים עד עכשיו (בן ארבעה חודשים בדיוק) לא ישן רצוף ומתעורר כל שעה וחצי שעתיים יונק מעט וחוזר לישון. לא בטוחה מה הסיבה להתעוררויות המרובות- האם רעב, האם בעיה להרדם שוב מאוד מתוסכלת.
בנוסף בימים האחרונים צצה תופעה חדשה שהוא פחות משתף פעולה עם הנקה על אף שהוא רעב, כאילו אין לו סבלנות לחכות שהחלב יצא ומוחה ומתעצבן ומוותר על הנקה.
( לוקח לחלב לזרום בסביבות החצי דקה מהרגע שהוא מתחבר ומרגיש לי כאילו אין לו סבלנות לחכות , הוא נהייה עצבני ומתנתק ומסרב להתחבר שוב)
לא לוקח מוצץ
מוצץ אצבע
נרדם בהנקה לרב
מה עושים ?! העניין של הסרבנות הנקה יעבור? מאוד עצובה מהרעיון שאפסיק להניק ואשתמש בתחליף משום שבגלל שלא אוכל אני נאלצת לשאוב כל פעם וזה מאוד מתסכל אותי.
אשמח לכל עצה בשני הנושאים שפירטטתי.
תודה רבה מראש
23. הבת שלי בת שנה מתעוררת כל שעה/שעתיים בלילה..
04/08/2018 19:12
הילדה שלי בת שנה מתעוררת כל שעה שעתיים,אנחנו מרימים אותה ומחזירים אחרי כמה דקות למיטה,לפעמים מרימים אותה וכשמחזירים מתחילה שוב לבכות ויכול לקחת איזה שעה עד שנרדמת.
אם היא ישנה איתנו זה לא קורה...
ניסיתי כמה אופציות לאחר שהתייעצתי עם יועצת שינה אך זה לא עזר.
אשמח לעצה אני כבר ממש מיואשת!
24. תינוק בן 5 חודשים מתעורר כל שעה
02/09/2018 13:05
שלום רב,

הבן שלי בן 5 חודשים. נרדם לבד, כלומר מניקה כשהוא ער ומשכיבה במיטה עם מוצץ והוא ישן.. אך הוא מתעורר כל שעה בלילה. שום דבר לא מרגיע אותו למעט ציצי ולעיתים רחוקות גם מוצץ. חשבתי לתת לו לבכות. מצד שני הוא באמת אוכל והמון אני מרגישה זאת. אציין שמבחינת משקל הוא קטנציק. כיצד היית ממליצה לי לפעול שיחזרו לי שעות השינה..🤔
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד