הריון נוסף בחופשת לידה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. הריון נוסף בחופשת לידה
09/10/2011 8:32
שלום רב, ילדתי ב5/5 והארכתי את חופשת הלידה שלי למקסימום לפי החוק- חצי שנה. בזמן חופשת הלידה נכנסתי שוב להריון לא מתוכנן כמובן וגיליתי שיש לי תאומים. אני כבר בשבוע 11 ואני חוזרת לעבוד בעוד כחודש. מה יקרה אם לאחר כחודשיים של עבודה יתן לי הרופא שמירת הריון? זה מאוד הגיוני בהריון של תאומים. האם אני זכאית מביטוח לאומי לקבל תשלום כל חודש עבור חודשי שמירת ההריון? ומה לגבי דמי לידה? כשאלד זה יהיה אחרי עבודה של אולי 5 חודשים. איך אדע בדיוק למה אני זכאית? תודה.
מאת: אורח/ת
2. הריון שני בחופשת לידה
09/10/2011 12:18
שלום לך,
לגבי ההריון השני - עקרונית את עדיין חוסה תחת הגנת החוק גם לגביו, ומומלץ ביותר לשתף את המעסיק וליידע אותו על ההריון כמה שיותר מהר, על מנת להחיל את ההגנה במלואה.
מבחינת הזכויות לגבי ההריון הזה - אין שום רלונטיות להריון הקודם. כל אחד נבחן בפני עצמו, ולא נמנעים ממך דברים בגלל ההריון הקודם.
כדי לדעת למה בדיוק את זכאית - תוכלי לפנות לביטוח לאומי לבירור, ואם עדיין לא תרגישי בטוחה - תוכלי לקבוע פגישת ייעוץ.
תמונה מצורפת
הריון שני בחופשת לידה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. הריון בחופשת לידה
07/04/2013 22:46
אני עובדת בבנק אבל מועסקת דרך חברת כח אדם .. התחלתי לעבוד בחוזה של 9 חודשים , נכנסתי להריון והאריכו את החוזה ב 6 חודשים נוספים , אני חוזרת לעבודה אחרי חופשת לידה , ישאר לי 3 חודשים לעבוד לפי החוזה שביני לבין חברת כח אדם .. בהיותי בהריון אסור להם לפטר אותי למרות שיתום החוזה הזמני , לפי חוק העסקת עובדים ע"י חברת כח אדם העובד אמור לעבוד 9 חודשים ע"י כח אדם ואחרי זה או שקולטים אותו כעובד בנק או שמפטרים אותו .. השאלה שלי האם זה חוקי שיאריכו לי את החוזה הזמני ולהמשיך לעבוד בבנק ע"י חברת כח אדם , שזה כבר יהיה זמן ממושך של יותר מ 21 חודש .. ?
מסובךך ... אשמח לייעוץ משפטי
4. הריון בזמן חופשת לידה
26/05/2015 22:33
שלום רב,
ילדתי לפני כחצי שנה ועוד מס ימים אני חוזרת לעבודה בהריון אני כבר בתחילת חודש רביעי ((נכנסתי להריון חודשיים אחרי לידה)
מחר אני נפגשת עם המעסיק ומבשרת על הריון נוסף....
הבנתי שאני מוגנת מפיטורין?
נותרו לי 5 חודשי עבודה עד הלידה האם אני זכאית לדמי לידה לפי שלושה חוד׳ אחרונים?
האם ניתן לפטר אותי לאחר חופשת הלידה הנ״ל?

אודה לעזרתך :-)
5. הריון בזמן חופשת לידה
11/03/2018 17:15
שלום רב,

ילדתי לפני 6.5 חודשים אני חוזרת עוד חודש לעבודה אחרי חופשת לידה מוארכת. שאלתי היא מתי להודיע למעסיק שאני שוב בהיריון?? האם זו יכולה להיות עילה לפיטורים?? אשמח לקבל תשובה במהרה.
6. הריון שני
12/03/2018 8:12
שלום לך,
וודאי שהריון נוסף לא יכול להיות עילה לפיטורים.
עקרונית לפי החוק לא חלה עלייך חובת יידוע עד חודש חמישי, אולם מבחינה אסטרטגית, ייתכן וכדאי לך לספר מוקדם ככל הניתן, היות ואת נמצאת כעת בתקופה המוגנת מפיטורים (60 ימים מיום שובך), וההריון מעניק לך הגנה נוספת.

בהצלחה,
תמונה מצורפת
הריון שני
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
7. הריון בזמן חופשת לידה
26/06/2018 7:37
ילדתי לפני כחודשיים לאחר שהייתי בשמירת הריון
עכשיו נכנסתי להריון שני וכמו בהריון הקודם מתחיל לי כאבים שבגינם אוציא שמירת הריון בשנית
השאלה שלי היא האם אני זכאית לקבל שוב שמירת הריון לפני שחזרתי לעבודה.. ואם כן איך זה יחושב לי מבחינת כסף? לפי השמירת הריון הקודמת? או לפי הדמי לידה?
אודה לתשובתך
8. הארכת חופשת לידה
25/09/2018 13:13
ילדתי ב3.6.18 הודעתי למעסיק שאהיה בחופשת לידה חצי שנה עוד לפני שילדתי. כרגע אני שוקלת להאריך עוד. אני מעל 4 שנים עובדת שם. מה מקסימום הזמן שאני זכאית להאריך? וכמה זמן מראש אני צריכה להודיע למעסיק?

בנוסף, אם הארכתי את חופשת הלידה לשנה ובזמן הזה נכנסתי להיריון ואף ילדתי. האם אני מקבלת דמי לידה כרגיל? על פי הנתונים של הלידה הקודמת? או שאפגע מזה?
או אם חזרתי לעבוד חודש לפי איך יחשבו לי את הדמי לידה?
9. היריון עוקב
16/08/2021 17:35
ילדתי בתום 9 חודשי עבודה קיבלתי דמי לידה. הארכתי את חופשת הלידה למקסימום והודעתי למעסיק שאני מתפטרת לצורך גידול הילד לא מצאתי מעון. מיד בזמן ההתפטרות נכנסתי שוב להיריון. השאלה אם אהיה זכאית לדמי לידה נוספים? או שזה רק אם אתחיל עכשיו לעבוד עד זמן הלידה?
10. כניסה להריון בחופשת לידה לאחר שמירת הריון ושמירנ נוספת
19/11/2021 21:36
ילדתי לפני כחודשיים לאחר שהייתי בשמירת הריון
עכשיו נכנסתי להריון שני וכמו בהריון הקודם מתחיל לי כאבים שבגינם אוציא שמירת הריון בשנית
השאלה שלי היא האם אני זכאית לקבל שוב שמירת הריון לפני שחזרתי לעבודה.. ואם כן איך זה יחושב לי מבחינת כסף? לפי השמירת הריון הקודמת? או לפי הדמי לידה?
אודה לתשובתך
תשובה לשאלה הזאת ????
11. כניסה להריון בזמן חופשה ללא תשלום לאחר חופשת לידה
11/12/2022 15:10
אני בחופשה ללא תשלום לאחר חופשת לידה ונכנסתי שוב להריון ועדיין לא חזרתי לעבודה
האם אני זכרית לדמי לידה?
12. כניסה להריון לאחר לידה ופיטורין
23/07/2023 3:16
שלום
אני כרגע בחופשת לידה שטרם הסתיימה ומתלבטת בין להאריך או להתפטר ואז גיליתי שאני בהריון שני.
אם אני מתפטרת אני זכאית לכל הפיצויים פלוס דמי לידה לשלושה חודשים בהריון השני למרות שהתפטרתי?
13. הריון נוסף לאחר שמירת לידה והארכת חלת
11/04/2024 18:10
יצאתי לשמירת הריון בחודש רביעי ילדתי ואמרתי למעסיק שאני מאריכה לחצי שנה בזמן הארכה ניכנסתי שוב להריון אני צריכה לחזור לשיגרה כדי לקבל שימרת הריון ועל פי כמה זה יחשב?
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד