תזונת תינוקות - שישה חודשים וחצי

מערכת קרוסלה
פורטל קרוסלה - הריון לידה תינוקות. הפורטל שילווה אתכם מרגע תכנון ההריון, במשך 40 שבועות הריון עד הלידה ולאחריה. ליצירת קשר, http://www.karusela.co.il/contact [לפירוט המלא]

1. תזונת תינוקות - שישה חודשים וחצי
02/05/2011 22:25
שלום,

בני בן 6.5 חודשים שוקל בערך 6.800 עד כה ינק האופן מלא, לפני כחודש בערך התחיל טעימות. בשבוע האחרון התחלתי לתת לו מזון מוצק.

יש לציין שזה ילד שלא מחובר לציצי, כשהוא מסיים לאכול הוא ישר מתנתק. כעת כמות ההנקה ירדה באופן דרסטי, וזה לא שאני לא מציעה לו, הוא פשוט מסרב ואפילו עושה פרצוף שהוא עומד להקיא - כאילו הוא מלא מידי.

התפריט שלו בימי האחרונים הוא כזה:
-------------------------------------------------
בבוקר: בין חצי לשליש בננה עם אבוקדו מעוכים

אחרי שעה וחצי-שעתיים: הנקה

בצהריים בין 12-13: מעט בטטה + חצי גזר + שליש קישוא + פחות מכפית של שמן זית (הכל טחון)

15-16 הנקה

בערב: דייסת אורז שאני מכינה כך: 3-4 כפיות אורז שבושל במים + כפית שקדייה + תמר מרוכך + רבע-חמישית בננה + לחי קטן של תפוח + מעט חלב שלי (הכל טחון)

ואז הנקה לפני השינה (שהוא לא יונק בה הרבה)

בלילה הוא קם בערך פעם-פעמיים לינוק

שאלתי:
1. תמיד לפני הצעת מזון מוצק אני מציעה לו ציצי והוא ב-90% מהמקרים מסרב גם כשאני יודעת שהוא רעב ואז אני נותנת את הארוחה. האם אני פועלת כשורה?
2. האם הוא מקבל מה שהוא צריך?
3. בטיפת חלב אמרו לי שארוחת הבוקר שכרגע אני נותנת לו אינה ממש ארוחה אלא ארוחת ביניים של פירות ומה שאני צריכה לתת לו זה פרוסת לחם (לי זה לא נראה הגיוני בכלל!!!) - שאלתי איזו פחמימה אני יכולה להוסיף לארוחת הבוקר שהיא לא לחם?
4. האם לתפוח אדמה יש איזשהו ערך? האם חשוב שתינוקי יקבל אותו בגלל ערכו הקלורי והפחמימות שהוא מספק?
5. האם דייסת שיבולת-שועל (קוואקר) ממומלצת? האם בגלל תכולת הסיבים שלה היא יכולה לגרום לאיבוד קלוריות?

תודה
מאת: אורח/ת
2. אופס, טעות לגבי המשקל
02/05/2011 22:58
צ"ל 7.800 ולא כפי שנכתב
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.