חתכים בלידה

מיכל איתם
דולה, מדריכת הכנה ללידה בשיטת birthing from within, יועצת שינה. בעלת תואר ראשון לחינוך לגיל הרך, בוגרת המכז הישראלי לחינוך ללידה ומכללת בייבילינק. ביחד עם אחותי מנהלת ובעלת מרכז אם-פטיה בחיפה - מרכז להורים שבדרך ולה... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הכנה ללידה

1. חתכים בלידה
25/10/2009 10:06
הי, אני נמצאת כחודש לקראת הלידה. הבנתי שיש מכשיר ניפוח שיכול למנוע או להפחית את החתכים במהלך הלידה. אני מנסה להמנע מאמצעם חיצונים שכאלו שנראים לי לא טבעיים אך כנגד היתתי שמחה להמנע מחיתוך. זה נשמע מאוד מצמרר. האם את ממליצה שימוש במכשיר זה (לא יודעת איך קוראים לו). תודה רבה
משרונה
מאת: אורח/ת
2. מניעת חתך החייץ
27/10/2009 23:11
ישנם שני אמצעים למניעת החתך שאכן רק מחשבה עליו מעוררת בנו רעד..
המכשיר אליו התכוונת נקרא אפי-נו שהוא למעשה מעין בלון כחול עם מפוח אותו מחדירים לנרתיק ובכל יום מנפחים קצת יותר ושוהים עם זה כ-10 דק'.הפעולה הזו מדמה את המתח בנרתיק ובפרינאום ומגמישה את רקמת העור ע"מ למנוע חתך בלידה. חשוב שייעשה בהקשבה לגוף ובהדרגה ואכן יש לו תוצאות יפות.לשימוש משבוע36-37.
אמצעי נוסף הוא עיסוי פרינאום, עיסוי פתח הנרתיק עם שתי אצבעות בצורת סהר ומתיחה לכיוון פי הטבעת, מומלץ שייעשה ע"י בן הזוג משבוע 34-35. בשניהם מאמן את האשה להרפות במתח ותחושת צריבה כמו בלידה ועל כן מאד עוזר. יש לזכור שמעבר לכך יש גנטיקה של העור, היקף ראש תינוק, מהלך לידה ועוד גורמים היכולים להשפיע. חשוב להגיע ללידה בידיעה שעשינו הכל,עיסינו וניסינו להימנע מחתך והיה ו.. לא מורגש עם אפידורל או בציר ומתאחה בקלות..
מיכל איתם עמרני
דולה
מדריכת הכנה ללידה
יועצת שינה
מנהלת מרכז אם-פטיה
http://em-patia.com/
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.