איך מתגברים על מחסום ה-40 דקות

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. איך מתגברים על מחסום ה-40 דקות
07/02/2012 17:15
בני בן 3 חודשים התחיל לאחרונה להתעורר אחרי 40 דקות בשנות היום. אני מרדימה אותו בהרמות והורדות, זה כרוך בבכי אך תוך 10 דקות הוא ישן. אבל אני לא מצליחה למנוע את ההתעוררות. אני מחכה לידו, מרגיעה, ועושה את כל מה שהוריתם כאן להורים אחרים לפני, אבל הוא מתעורר ואני לא מצליחה להחזירו לישון. כך שבימים האחרונים הוא ישן רק במחזורים של 40 דקות. מה לעשות? האם יכול להיות שגם זה מספיק לו?

בתודה
מאת: אורח/ת
2. אני מנצלת ברשותך את השאלה
08/02/2012 10:27
כי גם לי יש את המחסום הזה.
בני בן 5 חודשים וגם אני מתקשה להחזירו לישון אחרי 40 דקות (אחרי הרמות והשכבות מרובות והרבה בכי). אני רואה שבשנת הבוקר אם אני מוותרת ומקימה אותו אחרי 40 דקות הוא ממשיך להיות עייף ואחרי חצי שעה בערך אני מחזירה אותו לישון.
מה סדר השינה שאמור להיות לילד בגיל כזה? האם בכל שינה הוא אמור לישון מעל 40 דקות?

תודה וסליחה שוב על ניצול השאלה
3. שינה קצרה ביום
08/02/2012 11:00
הי,
אני אענה לשתיכן ביחד.
יש מגוון סיבות אפשרויות להתעוררות לאחר 40 דקות, בעצם יש לבנכן מעבר שינה עיקרי שקשה לו לעשות.
לכל סיבה יש כלי אחר שאנחנו נעזרים בו ומה שתארת הוא רק אחד מהם והוא לא תמיד מספיק. כיון שאני לא מכירה את המקרים שלכן לא אוכל לתת לכן מענה מקצועי כי חסר לי המון מידע. (את הפתרון הנכון ביותר אני אוכל לדעת רק אחרי לפחות שבוע של מעקב על השינה ביום ובלילה.)
שנות הלילה, עייפות וגורמי תלות אלה סיבות נוספות אפשריות להתעוררות הזו.
40 דקות של שינה אינם מספיקות כי מחזור שינה הוא שעה. אם הוא מתעורר לאחר 40 דקות הוציאו אותו לזמן משחק ולאחר שעה נסו להרדים אותו שוב (גם ניסיו להחזרה לשינה שמסתיים בוויתור יכול לגרום להתקבעות של השינה הקצרה).

באופן כללי, שנות היום קשות יותר בגלל הורמון המלטונין שנמצא ברמה נמוכה בגוף. אפשר לעזור לבנכם בעידוד הפרשת המלטונין ע"י החשכת החדר ולבנות טקסון שינה קצר שירגיע אותו ויכניס אותו יותר רגוע לשינה.

בגיל 3 חודשים- בנך עדיין צעיר להירדמות עצמאית יכול להיות ששינה אחת במהלך היום במנשא בד תוכל גם לעזור. עד גיל 4-5 חודשים.

בגיל 5 חודשים- מומלץ שיהיו לפחות 2 שינות של שעה ומעלה ואז התנומה השלישית יכולה להיות כ- 40 דקות.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
4. תודה... ועוד להבהרה...
08/02/2012 20:45
תודה על התגובה.

בני בן ה-3 חודשים לא ממש מסכים להיות במנשא בד (הוא מאוד ארוך ולא נוח לנו...) אבל היום לפי עצתך הוא ישן לי בידיים במשך כשעתיים בצהרים, לא קל אבל אפשרי. בנוסף ישן 40 דקות בבוקר ועוד כמעט שעה במנשא אחר הצהריים. בערב הוא נרדם ממש יפה במיטה, מעט בידיים עם מוצץ ואז במיטה כשהוא מנומנם אבל לא ממש ישן הוא נרדם כשאני שמה עליו יד על הגב.
בלילה הוא מתחיל ב 4-5 שעות שינה, אחר כך מתעורר כל שעתיים עד סביב 4 בבוקר, משעה זו קשה להחזיר אותו לישון, הוא מתעורר כל שעה או פחות מכך... האם זה קשור להתעוררויות ביום?
בנוסף היו פעמים שהיה כל כך קשה להרדימו בצהריים או להחזירו לישון שכן הרדמתי אותו בשכיבה בהנקה, הייתי כל כך עייפה שעשיתי כל מה שעבד ואפשר לי לישון, לאחרונה חזרתי להפריד בין ההנקה לשינה וגם הוא לא ממש נרדם שוב בזמן הנקה גם אם אני רוצה.

מחסום ה-40 דקות הוא די חדש מהשבועיים האחרונים, לפני כן הוא ישן ממש יפה וגם לפעמים בלילות פתח יותר מרווחים.

לא יודעת אם המידע הזה מוסיף עוד משהו לאפשרויות הסיבה והפתרון אבל אם כן אשמח.

בכל אופן תודה רבה על התשובה, זה בהחלט מרגיע שלא צריך להתחיל עדיין לצפות להרדמויות עצמאיות ולהיאבק על כך ושגם לתת לו לישון בידיים בגיל הזה זה בסדר.

תודה
5. תשובה
09/02/2012 12:47
ההתעוררויות לפנות בוקר בהחלט קשורות לשנות היום, וגם לעייפות שמלווה אותו.
המשיכי בניתוק הקשר שבין השינה לאוכל זה יעזור.
חשוב לי לציין שאפשר לעזור לו להירדם בגיל הזה ובהדרגה לחשוף אותו ליותר הזדמנויות של הירדמות במיטה (נאמר בלילה שקל יותר). במטרה שיגיע לגיל 4.5-5 חודשים וירדם רק במיטה. כחלק מהעזרה אפשר להניח לו יד על הגב בשלב זה.
תני לו עוד קצת מהקרבה שלך שתיצור לו ביטחון ולאט לאט אפשרי לו להתמודד לבד ולבנות לו את הבטחון העצמי.

את מוזמנת להיכנס לדף הפיסבוק של "לילה טוב" ולקרוא בלשוניות של הטיפים. טיפ מספר 5 עוסק בהרניית הרגלי שינה לתינוקות מתחת לגיל 5 חודשים.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
6. תודה רבה
10/02/2012 8:31
תודה על התשובה.

הלילה הוא שוב חזר להרדם ולישון יפה בסך הכל. מקווה שנצליח להעביר את היכולת הזאת גם ליום.

כשיהיה לי פייסבוק אנסה להכנס לדף שלכם:-) אני עדיין מהמסרבות
7. התעוררות כל 40 דק במהלך הלילה
27/08/2018 11:51
הקטנה שלי בת שנה וחודשיים ומגיל 3.5 חודשים היא קמה כל 40 דק במהלך הלילה לפעמים כל שעה וחצי כך שהיא קמה בין 8-20 פעם בלילה בשנת הצהריים אותו סיפור לפעמים 40 דק וקמה עייפה ולפעמים שעה וחצי
שמתי לב שבדיוק אחרי 40 דק יש לה כמו קפיצה של הרדמות שמעירה אותה עד גיל 3 חודשים קמה כל שעתיים בלילה ובשנות יום לא היתה מסוגלת לישון יותר מ20 דק
היא פשוט לא מצליחה לעבור מחזורי שינה
בעכבות המצב אנחנו בלינה משותפת עם הנקה
מציין שבחלק מהתעוררויות היא מצליחה לחזור לישון לבד ולא עם הנקה השמח להכוונה איך לעזור לה לעבור מחזורי שינה
8. תנומות יום
26/03/2019 10:09
תיהוק בן 5 חודשהן לא ישן יוצר מ30 דק ביום . איך ניתן להאריך את השינה , נרדם לבד עם מוצץ
9. מוצרים לתינוקות בכל הסוגים
29/07/2019 12:20
כל מוצרי התינוקות באתר אחד פרופשן שיווק אונליין - https://amazonsellonline2019.blogspot.com/
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד