הרגלי שינה לתאומים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. הרגלי שינה לתאומים
12/04/2012 13:36
הבנים שלנו בני 8 חודשים, ועד כה לא הרגלנו אותם לשום הרגלי שינה, ברור לי שעשינו המון טעויות ואני רוצה למצוא את הדרך הנכונה להרגיל אותם.
כרגע הם ישנים ב2 מיטות מחוברות למיטה שלנו, וכשהם מתעוררים,אנחנו מתוך חצי שינה לוקחים אותם אלינו, וככה מעבירים את הלילה.הם גם אוכלים עדיין בלילה, אחד מהם אני כבר מצליחה לגמול אותו מהבקבוק , אבל השני, אם הוא לא מקבל את הבקבוק,נכנס להיסטריה,וכל פעם לוקח שלוק וחוזר לישון.ברור לי שהם כבר בשלב שהם לא צריכים אוכל בלילה.
וגם.,הם לא הולכים לישון בשעה קבועה, מי שעייף הולך לישון...
אני רוצה להפריד להם את המיטות וגם לגמול אותם מהאכילה, השאלה מה לעשות קודם,אני מפחדת שאם פתאום הם לא יהיו איתנו ולא יקבלו אוכל, זה יהיה יותר מדי דרסטי בשבילם, אני גם לא מוכנה לשיטה שבה הם יבכו מלא ואני לא אגש אליהם.
השאלה היא איך אני עושה את זה בדרך הכי ידידותית?
מאת: אורח/ת
2. הרגלי שינה לתאומים
12/04/2012 15:25
הי,
אני תמיד אומרת שאצל תאומים יש עבודה כפולה אבל- גם הכיף הוא כפול :)

הניתוק של המיטות לא צריך להיות משהו מאוד דרסטי הוא בעיקר מה שאתם מרגישים ומשדרים. אפשר להתחיל בזה שגם לאחר שאתם מעבירים אותם לחדר שלהם תשבו לידם בחדר עד שהם נרדמים וכך המעבר יהיה הרדגתי, כשהם ירדמו יותר מהר ויקבלו בטחון תוכלו בהדרגה להתרחק ולצאת מהחדר.
בנוגע לאוכל, גם פה הייתי מציעה תהליך הדרגתי- קודם לנתק להם את הקשר בין האוכל לשינה כלומר- להמשיך להאכיל אבל לא לתת להם להירדם בזמן האוכל ולאחריו להכניס אותם למיטה כשהם ערים ונרדמים בה ולאחר כמה לילות להתחיל לדחות בשעה את שעת האוכל עד שזה יצא מהלילה.
בכל שלב המשיכו לתת להם מענה לבכי- גשו אליהם, לטפו חבקו והרגיעו (עדיף במיטה אבל אפשר גם על הידיים) ורק כשהם רגועים החזירו אותם למיטה כי אנחנו רוצים שהם יחוו במיטה רגעים נעימים ולא חוויו שליליות של בכי.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. הרגלי שינה לתאומים
29/04/2012 11:00
אתמול הפרדנו את המיטות שלהם והעברנו אותם לחדר שלהם.היה לילה סיוטי,הם כל הזמן התעוררו ובכו,ואנחנו כבר נשברנו ולקחנו אותם אלינו.אחד אכל בקבוק בארבע לפנות בוקר והשני בחמש,ואני מתכוונת בהדרגה להפסיק עם זה.השאלה מה עם מוצץ,להפסיק עם זה כבר עכשיו,זה לא יהיה להם קשה מדי?
אני גם חוזרת לעבוד עוד יומיים,ומתבאסת שכל השינויים קורים להם בבת אחת
4. תשובה
29/04/2012 11:39
כיון שאני לא מלווה אתכם, קשה לי לדעת מדוע הלילה היה מאוד קשה. לא בהכרח זה קשור למעבר עצמו (אולי יותר לגורמי התלות שבנייך רגילים להם בהירדמות).
בנוגע למוצץ- אין צורך להפסיק לתת להם מוצץ אלא ללמד אותם לקחת את המוצץ בעצמם. אין בעיה להתחיל עם זה בעוד מספר לילות כשתרגישו נוח עם זה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. הרגלי שינה לתאומים
29/04/2012 19:10
גורם התלות העיקרי הוא שהם רגילים לישון עלינו,ולא על מזרון...אני יודעת שאני חייבת להרגיל אותם למיטה, אבל כשהם כל כך בכו הרמתי אותם כל פעם כדי שירגעו.אז מה הדרך הנכונה,ואיך מלמדים אותם לקחת את המוצץ בעצמם?
6. זה גורם תלות מאוד משמעותי
29/04/2012 20:25
הדרך לעשות את התחלת הלמידה לשינה במיטה היא להישאר לידם עם מגע רצוף עד שהם נרדמים. הכי חשוב להיות עקביים ולהתמיד ולא להישבר רק כך תוכלו ללמד אותל לשנות הרגלים.
בהתחלה תנו להם מוצץ מהיד שלכם ואחרי מספר ימים הצביעו לעברו במזרון עד שילמדו לקחת לבד.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

7. תודה
30/04/2012 21:34
בלילה הקודם לא נשברנו,
היה קשה אבל הרגיש נכון,מקווה שבאמת ישתפר
תודה לך
8. מה עושים לפנות בוקר?
01/05/2012 6:03
הלילה היה שיפור משמעותי.אני גם לא מאכילה אותם עד הבוקר ודווקא על זה הם לא מתלוננים,אחד אבל התעורר בחמש ער לחלוטין עמד במיטה והוצאתי אותו לסלון,מה לעשות במצב כזה כדי שיתרגלו להמשיך לישון?
9. כל הכבוד
01/05/2012 11:48
אני שמחה לשמוע שיש שיפור.

לגבי הבוקר, זה תלוי בכם. או שתוציאו לתחילת יום (בדיוק כמו שעשית) או שתחזירו אותו לישון, תתעקשו על כך מספר בקרים והוא ילמד להמשיך ולישון.
חשוב שתוודאו שזה אכן נכון עבורו (אם הוא ישן רצוף 11 שעות לא הייתי מחזירה אותו לישון בשעה חמש)
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

10. בעיית שינה אצל תאום אחד
19/02/2018 23:14
עזרה!! התאומים המתוקים בני 11 חודשים. הבן לאחרונה התחיל בקטע חדש של להתעורר באמצע הלילה ולהתחיל בבכי תמרורים עד שלא מרימים אותו... הוא לא נרדם אלא בידיים/בעגלה/במיטה שלנו (וזה כבר בגלל עייפות שלנו) וגם אז לפעמים מתעורר וצורח כשמנסות להעביר חזרה למיטה... מיותר לציין שבכל מצב בו לא מרימים/מוציאים מהחדר מיד הוא מעיר את אחותו ואז הלילה הלך כבר. אציין שיש לנו טקס שינה קבוע בסביבות שבע והם לא נרדמים בידיים/ עם בקבוק בהכרח. הבעיה היא בעיקר באמצע הלילה.... מה ניתן לעשות?
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד