קשיי שינה במהלך היום תינוק בן 5 חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

16. תינוק בן 3חודשים
20/05/2014 10:54
היי אלין,

שעות השינה לתחילת לילה המומלצות הן בן 18:30 ל 20:00 כאשר בגיל הזה אפשר לצפות ללילה של 10-12 שעות (ובכל מקרה לא פחות מ 10).
אחת הסיבות לעוררות של בנך היא גם עייפות יתר כיון שזה מאוחר בעבורו לישון.
אין שעה מדויקת. לכל ילד יש את הדפוס שלו והשעות המתאימות לו. בתוך טווח השעות שציינתי צריך לשים לב מתי בנך מתחיל לגלות סמני עייפות ולפי זה להשכיב לישון.

בנצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
17. התעוררות ארוכה בלילה/ לפנות בוקר
17/07/2014 18:18
שלום

ביתי המתוקה בת שלושה חודשים. לאחרונה החלה לישון טוב 7-8.5 שעות בלילה! הבעיה היא שהיא מתעוררת בסביבות 4 בבוקר ולא מצליחה לחזור לישון.. אחרי כשעה שעה וחצי אני נכנעת ושמה אותה לידי במיטה ורק כך היא נרדמת. מה עליי לעשות? :-( לפני שהייתה מתעוררת יותר הייתה אוכלת ומיד נרדמת...

עוד שאלה- כרגע היא נרדמת בערב על הייים עם שיר יחסית בקלות אבל לבד היא עוד מתקשה למרות שמנסה. ממתי עליי להתעקש שהיא תירדם לבד במיטה או כשאני רק על ידה ולא מחזיקה אותה?

תודה,
מאי
מאת: אורח/ת
18. המשך ל- 17
17/07/2014 18:37
הכוונה בלישון 7.5-8שעות ברצף.. היא קמה לאחר מכן לאכול ולא מצליחה לחזור לישון. בסופו של דבר אני דואגת שהיא תישון כ 10-11 שעות מצטבר שנת לילה כמובן
19. התעוררות ארוכה בלילה/ לפנות בוקר
20/07/2014 10:14
הי,

יכול להיות שיש לזה קשר לשנות היום. מעבר לכמות שהיא ישנה בלילה היא צריכה לישון גם שנות יום טובות כי זה משפיע על הלילה ובעיקר על לפנות בוקר.
אז כדאי לוודא שהיא לא מגיעה ללילה מאוד מאוד עייפה. שהיא ישנה לפחות כ 3 תנומות במהלך היום של כשעה.
במקביל, כבר אפשר להתחיל לעשות עכשיו שני דברים:
1. לנתק את קשר בין האוכל לשינה ולראות מתי היא מתחילה להתנמנם בזמן האוכל ולנתק אותה (גם לזה יש קשר ליקיצה הארוכה).
2. אפשר להתחיל ללמד אותה להירדם במיטה שלה. עדיין לא הירדמות עצמאית אלא כזו שאת לידה וממשיכה לתת לה מגע רצוף (טפיחות, נדנודים וכו..) עד שהיא נרדמת. לתת לה כמה שיותר לחוות את זה או לפחות להתחיל כך את ההרדמות. החל מעוד שבועיים-שלושה בערך אפשר ממש לעמוד על זה בכל הרדמה עד שהיא תסתיים במיטה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
20. שינה ביום של תינוק בן חודשיים
18/04/2016 14:33
שלום,
בני בן חודשיים ושבוע. מאז שנולד ישן יחסית טוב בלילה. הולך לישון בערך ב-8-8:30, ישן עד כ-3 -4, מתעורר לאוכל. מההתעוררות הזו השינה שלו הופכת לא רגועה - מסתובב המון, בוכה למוצץ,נרדם למחזור שינה וחוזר חלילה. אני מרימה אותו בערך ב-6:30-7 לארוחת בוקר.ניכר עליו שהוא עדיין עייף (מפהק המון ופעמים רבות נרדם בתהליך ההאכלה). אך עיקר הבעיה היא שינת יום - יש לנו שגרה קצת הפוכה של שינה, פעילות, אוכל, שינה (כי הרבה פעמים מתעורר לפני זמן ההאכלה - שזו הבעיה העיקרית ולרוב אני לא מצליחה למשוך אותו יותר). אני מנסה שישן 4 פעמים ביום לפחות 40 דקות, אך בהרבה מקרים הוא מתעורר אחרי 20 דקות (לפעמים חוזר לישון עם מוצץ וליטופים, לפעמים לא). שנות יום ארוכות של שעה וחצי - שעתיים נדירות ביותר, רק אם מנשא אפשר להשיגן. השינה הקצרה גם פוגעת לנו בזמן הפעילות כי הוא עצבני ועייף מזה שלא ישן מספיק. מה תמליצי לעשות?
תודה,
יוליה
21. שינה ביום של תינוק בן חודשיים
24/04/2016 10:34
היי,

את סדר היום את צריכה לסדר לפי מה שנוח לך ולבניך. לא משנה אם קודם יש אוכל או קודם פעילות, אחרי כמה ימים (אפילו עם רישום) תוכלי לדעת מתי הוא ישן הכי טוב ואוכל הכי טוב ואפילו הכי פעיל.

מבחינת השינה, הדבר הכי חשוב זה לא למשוך אותו! אם הוא מגלה סמני עייפות אז להכניס לחדר חשוך ולהרדים אותו (גם אם זה יוצא יותר מ4 פעמים). אם הוא ישן פחות מ 40 דקות אז לנסות להחזיר אותו. אם הוא ישן יותר מ 40 דקות והתעורר אז לא להחזיר אותו. מדי פעם אפשר לתת לו בשלב הזה לישון גם במנשא.

בהצלחה וחג שמח
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

22. מאבק בהשכבה
15/06/2016 20:07
שלום
הבת שלנו בת 5 חודשים וקצת ואנחנו מתקשים עם שנות היום שלה ושומעים על כך גם מהפעוטון. הקפדנו על טקס ערב מאז גיל חודשים- שלושה והיינו נותנים לה להרדם לבד. זה עבד טוב מאוד והיא גם הייתה ישנה מעולה בלילה למעט האכלה. עכשיו היא לא קמה יותר לאכול כמעט עד 6 אפילו 7 והלילה מתחיל ב 6:30-7:00. לעיתים יש התעוררות ב 2-4 שתסתיים במוצץ.
בגן היא ישנה פרקי שעות של 45- שעה, אולי שעה ורבע. אבל לאחרונה נהייה קשה יותר כל הרדמות וקצרה יותר והיא לא נרדמת מ 13:30. כשחוזרים הביתה בארבע היא מסרבת שאניח אותה במיטה לשנ״צ אחרון- בכי קורע לב וגם התהפכויות הולכות ונשנות על הידיים בעצבנות. זה מגיע למצב בו היא לא ישנה עד א. הערב לפני השינה ב 6 ואז היא תרדם תוך כדי הנקה ותבלה עוד שעה במאבק במיטה כשאסיים. בקיצור אנחנו מבואסים ולא יודעים מתי ואיפה טעינו.
23. מאבק בהשכבה
24/06/2016 18:37
היי,
נשמע שהרגלי השינה שלה בסה"כ טובים.
מה שהייתי בודקת זה את שעות השינה. יכול להיות שהם משתנות והיא יכולה לפתוח פערים גדולים יותר ולכן היא אולי לא מספיק עייפה.
נסו לראות גם סמני עייפות חדשים ושעות שינה שונות.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד