תינוק בן חודש וחצי שלא ישן יותר מחצי שעה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוק בן חודש וחצי שלא ישן יותר מחצי שעה
08/10/2012 16:43
שלום,
יש לנו תינוק בן חודש וחצי.
בלילה הוא ישן טוב (5שעות ולפעמים אף יותר),
אבל ביום קשה מאוד להרדים אותו (חצי שעה
לפחות על הידיים עם מוצץ ושששש).
גם כשהוא כבר נרדם ביום, הוא מתעורר ברוב
המקרים תוך 32 דקות (בדיוק).
איך ניתן לגרום לו לישון שינה ארוכה יותר ביום?
(התינוק עצמו גדול - מעל 5 קילו)

תודה רבה
רותם
מאת: אורח/ת
2. הארכת שנות היום
09/10/2012 19:18
הי רותם,
בדר"כ שנות היום קשות יותר להירדמות בגלל מחסור בהורמון השינה (שמופרש יותר בחושך), לאחר 30 דקות לערך יש מעבר שינה בין שנת החלום לשינה השקטה וככל הנראה קשה לו לעשות את המעבר הזה.
כדי להקל על ההרדמות, כשאת מזהה שהוא עייף (בגיל הזה זה כמעט כל הזמן) הינסי איתו לחדר חשוך ובצעי טקס שינה קצר ולאחריו הרדמה. במהלך היום, התחילי ליצור שגרה (שעם הזמן תתעבה) של אוכל ושינה עם טיול ואם יש כבר זמן של ערות אז משחק קצר וכו. ככל שהשגרה תהיה קבועה יותר כך גם ההירדמות תהיה קלה יותר , צרו טקס שינה קבוע לשנת הלילה ולפחות פעם אחת בבוקר יציאה לטיול באור יום.
במידה וכל אלה לא יעזרו להאריך את השינה, כ- 10 דקות לפני שהוא מתעורר התחילו בתנועה קלה (נדנוד, טפיחות וכדומה) כדי לעזור לו להיכנס לשינה עמוקה יותר.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. התינוקת שלי לא ישנה!!!!
28/05/2018 16:51
היי יש לי תינוקת בת חודש וחצי
אז ככה היא ברוך השם התחילה לישון טוב מאוד בלילה. בדרך כל בשעות 9 9וחצי בערב עושים מקלחת אוכלים בקבוק והולכים לישון עד 3 בבוקר ואז רק מתעוררים ב7 בבוקר. זה מצוין.
אבל ביום היא לא מוכנה לישון בכלל. למרות שיש לה שעות קבועות של אכילה. והיא מאווווד רוצה לישון אך לא מצליחה אני עוזרת לה! גם נידנודים גם ידים וגם שירים. אם גזים אין בעיה כי אנחנו לוקחים טיפות שממש עוזרות לנו.
אני מנסה לצאת איתה לטיול בערב לפני המקלחת בתקווה שהיא תישן אבל אין שום מצב שהיא נרדמת! היא בוכה בכי היסטרי שאני בשוט לוקחת אותה לידיים וכול האמהות מסתכלות עליי עם רחמנות. אז אני פשוט חוזרת הבית בריצה. אבל גם בבית היא לא מפסיקה לצרוח מבקשת בבקבוק. למרות שהיא לא רעבה כי עבר רק שעה מאז שהיא אכלה שמתי לב שהיא מבקשת בקבוק רק כדי להרדים את עצמה וזה גם לא תמיד כוזר!! אני מאוד מאוד מותשת
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד