תינוקת בת 3 וחצי חודשים כמעט לא ישנה ביום

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוקת בת 3 וחצי חודשים כמעט לא ישנה ביום
25/10/2012 18:53
היי,יש לי תינוקת בת 3 וחצי חודשים שבמהלך היום ישנה 20 דקות עד חצי שעה בערך 3-4 פעמים ביום וגם זה לאחר שלוקח המון זמן להרדים אותה(לרוב),ניסיתי מאז שהיא נולדה להקנות לה הרגל הרדמה עצמית,אך ללא הצלחה,בסוף אני מוצאת את עצמי מרימה אותה בידיים ומסתובבת איתה עד שהיא כמעט נרדמת ומניחה אותה,חשוב לי לציין שלדעתי היא עייפה לאחר ההתעוררות מכיוון שלא תמיד היא רגועה,מכיוון שהיא כמעט ולא ישנה במהלך היום אני משכיבה אותה בשעה 17:00 לילה ,לפעמים היא מתעוררת מס' פעמים עד ההרדמות הסופית(אני מחזירה אותה לישון),ולפעמים היא נכנסת לשנת לילה ישר.האם זה סביר שהיא ישנה כמו שהיא ישנה?מה אני יכולה לעשות בכדי שתלמד להרדם לבד(ניסיתי טפיחות ומגע לאחר ההנחה,הרגעה בידיים והשכבה חזרה)?בלילה קמה כל 3 שעות,לפעמים פחות,ופעם אחת קמה למשך שעה וחצי-שעתיים ואני צריכה שוב להרדים אותה,אשמח לשמוע עצות שייקלו עליי .אציין שהיא יונקת ואני במהלך היום לא מקשרת לה את זמן ההנקה לשינה.תודה מראש
מאת: אורח/ת
2. עייפות יתר
25/10/2012 20:24
בתך נמצאת במעגל של עייפות יתר, היא לא ישנה מספיק ביום וזה מוסיף ליקיצות בלילה והיא לא ישנה מספיק בלילה וזה משבש גם את שנות היום.
זה מאוד נכון שהיא מתעוררת עייפה כיון ש20 דקות זה לא שינה וגם 30 דקות לא מספיקות.
תנסי ליצור לה שגרת יום קבועה עם אוכל, משחק ושינה כאשר את השינה עשי בשעות שהיא ישנה טוב יותר וארוך יותר ובעיקר כשאת מזהה שהיא עייפה. בצעי טקס שינה קצר (גם ביום) והרדימי אותה בחדר חשוך. כדאי להתחיל וללמד אותה להירדם במיטה שלה (עדיין מוקדם מדי להירדמות עצמאית אבל הירדמות במיטה עם טפיחות זה מצוין, חשוב רק להתמיד בזה כדי שזה יתחיל להשפיע). את הלילה אפשר להתחיל מעט יותר מאוחר ובחמש לתת לה תנומה נוספת. בסביבות שש להתחיל טקס שינה מסודר וקבוע שמוביל לשנת הלילה.
אם יש לה עדין שנות קצרות ביום החזירי אותה לשינה.
אני ממליצה לך להגיע לאחת ההרצאות שלנו שמדברות על הרגלי שינה לתינוקות בגיל הזה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תינוקת בת 3.5 חודשים הפסיקה לישון טוב במהלך היום
26/10/2018 9:37
דלום רב. תינוקת שלי בת 3.5 חודשים עד לפני 3 שבועות הייתה ישנה טוב ביו9. הייתה נרדמת תוך דקה עם מוצץ במיטה לבד למשך כ שעה וחצי. מאז למדה להתהפך על הצד הפסיקה לישון טוב ביום.( בלילה תמיד לא ישנה טוב) . כעת לא מצליחה להרדם לבד, מרגי שמניחים אותה במיטה מתחילה להתהפך לצדדים, מוציאה לעצמה את המוצץ ובסופו של דבר אני נאלצת להרדים אותה על ידיים. וגם אז ישנה רק כ 35 דקות. 2 תנומות קצרות כאלה בין כל ארוחה. יוצא סהכ כ 2.5-3 שעות דינה ביום- ממש מעט.
אני אובדת עצות. לא יודעת מה לעשות. עם הגדול לא הייתה כזאת בעיה.
בבקשה עזרתכם.
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד