בוכה מתוך שינה במהך הלילה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בוכה מתוך שינה במהך הלילה
14/02/2013 23:02
שנת הלילה של בני בן חצי שנה מתחילה בערך ב20:00 בערב אחרי אמבטיה והנקה. תהליך שינה מתחיל בזה שאני מחבקת אותו ושרה לו שיר ערש, לאחר מכן מניחה אותו במיטה ומלטפת אותו במידה והוא מתחיל לבכות שזה קורה לרוב אני מרימה אותו להרגיע ומחזירה אותו חזרה למיטה ושוב מלטפת ושרה וזה חוזר חלילה עד שהוא בסופו של דבר נרדם. אבל באופן קבוע לאחר שעה הוא ״מתעורר״ בבכי אבל כשבעצם זה נראה שהוא בוכה מתוך שינה הוא נרגע רק לאחר שאני מרימה אותו ומחבקת אותו מחזירה אותו למיטה והוא ממשיך לישון הדבר קורה לפעמים שוב אחרי שעה ושוב לפעמים עוד כמה פעמים במהלך הלילה . ניסיתי בכל מיני דרכים להרגיע אותו בלי להוציא אותו מהמיטה ליטוף טפיחות על הגב אבל הבכי רק מתגבר , ניסיתי גם בשיטה של לא לגשת אליו אבל הבכי מתגבר בעבר חשבתי שהוא מתעורר מרעב אבל הבנתי שזו לא הבעיה . לא ציינתי אבל הוא גם לא לוקח מוצץ דבר נוסף ואני היחידה שמצליחה להרגיע אותו אצל בעלי הוא ממשיך לבכות. אני לא יודעת מה לעשות איך לגרום לו לישון ברצף או מבלי שאני אצטרך להרגיע אותו כשהוא מתעורר בבכי מתוך שינה
מאת: אורח/ת
2. בוכה מתוך שינה במהלך הלילה
17/02/2013 13:15
היי,
אני לא חושבת שזה מתוך שינה אלא התעוררות שבה הוא זקוק לעזרתך חזרה להירדם.
יש שלושה דברים שהייתי בודקת:
האחד זה האם הוא לא מגיע עייף מדי להתחיל את הלילה.
השני, האם בזמן שאת מחבקת אותו ושרה לו שיר ערש בטקס השינה הוא לא מתחיל שם כבר את ההירדמות ואז למעשה הוא צריך את העזרה של הרדמה על הידיים כדי לחזור לישון. (אותו הדבר כשהוא בוכה ואת מרימה אותו על הידיים- יכול להיות שהוא מתנמנם או נרדם שם..)
הדבר השלישי, כדאי להתחיל לגמול אותו מהירדמות עם המגע, כיון שמאוד יכול להיות שהוא כבר פיתח "עמידות" למגע במיטה ולכן זה כבר לא עוזר ורק מחמיר. לכן, אחרי שאת מניחה אותו במיטה הפסיקי עם המגע (עדיין שבי לידו). אם הוא מתחיל לבכות החזירי את המגע במיטה כדי להרגיע ברגע שנרגע הפסיקי עם המגע וכך עד שהוא נרדם. כמובן, שאם הוא לא נרגע במיטה אז תרימי על הידיים- תקפידי שהוא נרגע מהבכי וחוזר ער למיטה ולא שוב מתנמנם על הידיים.

לגבי בעלך- ברגע שהוא ואת תיישרו קו ותעשו בדיוק את אותו הדבר, אחרי כמה לילות בהם בעלך ימשיך להרדים אפילו שזה ייקח יותר זמן ויותר בכי אבל מבלי שתחליפו ביניכם ובסוף הוא יצליח אז בנך יסתגל לזה. ככל שבעלך יעשה את זה יותר כך ההסתגלות תהיה מהירה יותר ולא יהיה הבדל ביניכם.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד