תינוק בן 4 חודשים עם בעיות גזים ושינה מרז שנולד

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוק בן 4 חודשים עם בעיות גזים ושינה מרז שנולד
10/04/2013 14:30
הי,
בני בן 4 וחצי חודשים יונק מההתחלה כל שעה וחצי שעתיים ולאט לאט הגדלנו את המרווח לשעתיים וחצי - שלוש... 24 שעות ביממה.
הוא סובל מרגע שנולד מגזים קשים- קצת פולט, הרבה גרפסים ופלוצים רבים ומסריחים ( סליחה).
קיווינו שיעבור בגיל 3 חודשים ולא עבר ואז חיכינו לגיל 4 חודשים - אומנם זה פחת משמעותית אבל עדיין קיים.
ולכן קבענו תור לגסטרואנטרולוג לעוד חודש. אני לא יכולה יותר להמתין בעיקר בנושא השינה, אנו מותשים ויש לנו עוד 2 ילדות יחסית קטנות.
כל ההרדמה שלו עד היום היתה או הירדמות בהנקה והעברה לעריסה ואז אם התמזל מזלנו המשיך לישון ואם לא - זה עובר לנדנוד על הידיים במשך כחצי שעה- שעה. חייבת לציין שניכר שהוא סובל מגזים בהתפתלויות ובצרחות.
אם מניחים במיטה- הוא מניף את הרגליים ומפליץ ולא רגוע וזה מפריע לו להירדם ומקפיץ אותו...הוא קם בצורה הזו לאורך כל הלילה ואז אני נותנת לו לינוק במרווח של שעתיים - שלוש.
ותהליך ההרדמה חוזר חלילה.
אגב, בסלקל כשאני מסתובבת איתו במהלך היום הוא נרדם מדי פעם לבד והוא נינוח ( קם כן בעצבים) או בזמן הנקה ישן עלי רגוע - עד שמעבירה למיטה- אבל גם השינות ביום קצרות מאוד- כחצי שעה
לפני שבועיים התחלתי לשלב נוטרילון קומפרט בבקר ואחהצ ואוכל בקושי 100 מל כל ארוחה.
בשבוע האחרון החלטתי לנסות להרדים אותו לבד במיטה בעיקר ביום.אני מזהה סימני עייפות ומניחה אותו ועומדת לידו עם יד על החזה שלו. תופסת לו את המוצץ בפה, כי אחרת פולט ושמה לו חיתול על הבטן והחזה.
הוא ממש מתאמץ להירדם. מוצץ לא רגוע את המוצץ, מקטר, תופס לי את היד ומניף רגליים.
אני יוצאת וחוזרת לחדר כמה פעמים והוא בוכה כשיוצאת ובכל פעם חוזרת לאותו מצב עד שנרדם כעבר כחצי שעה כשאני לידו והוא תופס לי את היד ומתאמץ להירדם עד שנרדם. אבל זה לא כל הזמן מצליח.
אני ממש מיואשת ומותשת- אנא עזרתכן הדחופה
תודה מראש
מאת: אורח/ת
2. תינוק בן 4 חודשים
11/04/2013 5:45
היי
לדעתי הקושי בהירדמות אינו בהכרח קשור לגזים. אין ספק שזה משפיע אבל יש מה לעזור לו גם כך. בשלב ראשון תמיד להתבונן בסמני עייפות שלו ולפיהם להרדים . בשלב שני ההרדמה כרגע צריכה להיות כזו שאת יושבת לידו לכל אורכה ונותנת לו מגע רצוף עד שהוא נרדם (גם בתחילת הלילה וגם בכל יקיצה בלילה). רק אחרי שיירדם כך בקלות תוכלי להפסיק עם המגע ובהדרגה עם נוכחות שלכם. ככל שהוא ידע להירדם טוב יותר לבד כך הוא ישן טוב יותר בלילה.
אם את מרגישה שאת צריכה יותר מזה אני מציעה לך לפנות אלינו ולשמוע על תהליך מלא עם ליווי יומיומי של יועצת שינה.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. טיפול בגזים אצל תינוקות
17/04/2013 12:54
כאן אפשר למצוא דרכי טיפול בגזים אצל תינוקות

בהצלחה!
4. אפרת
03/08/2016 8:53
גם לנו יש נכד גם בן 4.5 חודשים, שכללית הוא יונק מלבד פעמיים עד 4 ארוחות בשבוע שאוכל סימילק כשביתי יוצאת לעבוד (בדרך כלל שואבת חלב). הוא לא נירדם בקלות, רק עם נידנודים על הידיים לשנה של 15 דקות, ודוקא בלילה ישן טוב, מתעורר לאכול וממשיך לישון.
השאלה שלי דוקא מתייחסת לפלוצים שהוא עושה ללא ערף שמסריחים נורא. האם משהו לא בסדר בהקשר לזה?
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד