בעיה עם מוצץ- בן שלושה וחצי חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בעיה עם מוצץ- בן שלושה וחצי חודשים
01/02/2010 21:06
היי גנית. בני בן 3 וחצי חודשים ולאחרונה נראה כי פיתח תלות במוצץ לשם הירדמות. הוא נרדם רק עם מוצץ - גם ביום וגם בלילה, כאשר בתחילת ההירדמות אני צריכה לעמוד לידו ולהחזיק את המוצץ כך שלא ייצא מפיו ואחרי מס' דקות הוא נרדם. הבעיה מתחלקת לשניים:
1. בתחילת ההירדמות, הוא כל הזמן מפיל את המוצץ עם הידיים שלו
2. בכל סוף מחזור שינה הוא מתחיל "לנגנג" (יכול להגיע לבכי) ולא מפסיק עד ששמים לו את המוצץ בפה. הוא יכול ממש להתעורר ולהפסיק את רצף השינה.
אני חייבת לציין שבתקופה האחרונה הוא מרבה להכניס את ידיו לפה ולמצוץ אותן (עדיין לא יודע למצוץ רק אצבע).
האם צריך לגמול אותו מהמוצץ? ואם כן, כיצד??
אשמח לתגובתך, כי כל שינה שלו הופכת לקשה יותר ויותר...
תודה רבה!
מאת: שיר 224
2. בעיה עם מוצץ- בן שלושה וחצי חודשים
01/02/2010 22:48
הי,
בגיל של בנך את יכולה כבר להתחיל ללמדו לקחת מוצץ לבד בזמן עירות, פזרי לו מוצצים על משטח הפעילות או בכל מקום בו הוא יוכל לשחק איתם וכדרך של ניסוי וטעיה ילמד להכניס את המוצץ לפה, לאחר שילמד לעשות זאת בערות למדו אותו לקחת בשינה.
אם הוא יודע למוצץ אצבע, אפשרי לו, אל תמנעי ממנו,
גנית
גנית פרג - יועצת שינה לתינוקות ופעוטות
מפתחת שיטת "לילה טוב" להרגלי שינה בריאים
אתר הבית: http://www.ganit-prag.com
09-7422611 \ 050-2422611
3. שאלה נוספת
02/02/2010 6:14
היי גנית, תודה על המענה המהיר!
בנוגע למוצץ- אין צורך "לגמול" אותו ממנו? ראיתי בתגובות שרשמת, שלפעמים ילדים מפתחים עמידות לגורם חיצוני ואז קשה להרדימם.. באיזה גיל אפשר לדבר על כך? זה נראה כי הוא לא שקט במהלך הלילה ויש הרבה יקיצות במהלכן הוא מבקש את המוצץ... השינה לא רציפה. את חושבת שאם ילמד לקחת אותו לבד זה ימנע את היקיצות? גם לטווח הארוך?
מאת: אורח/ת
4. מוצץ בגיל שלושה חודשים
02/02/2010 20:26
אכן ילדים מפתחים עמידות לגורמי תלות חיצוניים וזה קורה כמעט בכל המקרים אך אני מדברת על גורמי תלות שילדים לא מסוגלים לספק לעצמם ולכן חשוב ללמד אותו לקחת לבד, אני חושת שיהיה קשה מאוד לגמול אותו מהמוצץ בגילו, זה כרגע מספק אותו מבחינה רגשית ומרגיע אותו, אני יודעת שאם הוא ילמד לקחת בהמשך את המוצץ לבד גם במהלך הלילה זה יוריד את היקיצות שהן לצורך מוצץ כי הוא יוכל לקחת לבד ולחזור לישון,
גנית
09-7422611 \ 050-2422611
5. הבהרה בנוגע ללימוד לקיחת מוצץ
03/02/2010 4:12
היי גנית. תודה רבה על ההתייחסות.
נרשמתי להרצאה שתעבירי עוד שבוע וחצי אך לבנתיים רציתי לדעת איך אני יכולה ללמד אותו לקחת את המוצץ בשכיבה על הגב?
כשהוא ישן, זה על הגב, ולכן אני מנסה ללמד אותו לקחת את המוצץ בתנוחה זו. זה נראה כאילו אין לו את היכולת המוטורית עדיין לקחת את המוצץ ולהכניס לפה בתנוחה זו. האם אני צריכה לשים לו אותו ביד ולכוון לפה?? אני לא רוצה להאיץ את התהליך ורציתי לדעת כמה זמן בערך לוקח עד שהם לומדים בגיל הזה לקחת את המוצץ לבד...

אני רוצה לציין שכשהוא יושב בטרמפולינה הוא הצליח להכניס לפה אבל מאוד קשה לו לשחרר את היד. הבעיה היא שבמהלך הלילה הוא מצליח להוציא את המוצץ מהפה (פשוט לתפוס אותו ולהוציא) ואז במשך זמן רב אני מכניסה לו את זה שוב ושוב.
סיבה נוספת שהמוצץ יוצא היא שהוא מנסה למצוץ את היד והמוצץ יחדיו.. ואז שהמוצץ נופל הוא לא ממשיך למצוץ את היד אלא מבקש מוצץ.. עדיין כדאי להכניס את המוצץ חזרה?

תודה רבה, שוב...
מאת: שיר 224
6. לימוד שימוש במוצץ
04/02/2010 7:51
הי,
ראשית, בהרצאה אני מסבירה איך לעשות זאת,
בגדול השלב הראשון שאותו את צריכה לעשות בשל גילו הצעיר, כמו שכתבתי לך קודם, התחילי להרגילו לקחת מוצץ לבד ביום, תני לו לשחק איתו עד שיצליח כניסוי וטעיה לקחת אותו לבד ורק אחרי שיצליח לקחת במהלך היום תוכלי להתקדם בשלבים, אך לא סביר שעד עוד שבוע הוא כבר יצליח לגמרי לקחת לבד במהלך היום, אז אוכל להסביר איך להתקדם.
מה שאת מתארת הוא שלב אימוני והוא טוב, המשיכי לחשוף אותו אליו עד שישלו.
אינני יודעת כמה זמן זה אמור לקחת כי זה תלוי בהתפתחות המוטורית שלו ובהתמדה והעקביות שלכם. אצל ילדים מעט גדולים יותר (מחמישה חודשים) זה תהליך של כמה ימים)
09-7422611 \ 050-2422611
7. ילדי בן 4 וחצי חודשים - המוצץ נופל מהפה.
13/08/2010 8:46
ילדי בן 4 וחצי חודשים,הוא לוקח את המוצץ אבל צריכים להצמיד לו אותו עם חיתול בד אחרת המוצץ אחרי שנייה פשוט נופל לו מהפה.
הוא לא נרדם בלי מוצץ אם זה ביום או בלילה הוא אוהב אותו אבל הוא פשוט נופל לו מהפה,כאילו האחיזה שלו חלשה.מוצץ אותו לשנייה ואז נופל לו.
ניסיתי מלא סוגי מוצצים אבל עם כולם זה קורה לו ... אולי זה קשור לשרירי הפה??
מאת: גלי שרף
8. בן 4 וחצי חודשים - מוצץ
18/08/2010 9:02
הי,

ראשית בעניין שרירי הפה את יכולה להתייעץ עם רופא הילדים על מנת לבדוק את העניין ולוודא שאין כל בעיה.
מניסיוני כשילד שאין לו כל בעיה, ומחזיקים לו את המוצץ בפה אז או שהוא לא רוצה אותו (ומי שרוצה בכך הם בעיקר ההורים:-)) או שהוא פשוט התרגל ולכן אפילו לא מתאמץ. לכן, אם הכל תקין אז תנו לו את המוצץ ואם הוא מפיל ולא רוצה שימו לו שוב וחוזר חלילה עד שיבין שהוא זה שצריך לתפוס אותו ולא הם, או שיוותר עליו ויסתדר בלעדיו. באופן כללי, אם הכול תקין אפשר אפילו כבר בגיל זה להתחיל לעבוד איתו על כך שייקח לבד אבל כמובן שבשלב הראשון הוא צריך לדעת להחזיק אותו בפה.

בהצלחה
שרון
בברכה,
שרון זנג'ירי

יועצת שינה לפי שיטת 'לילה טוב' מבית 'גנית פרג'
טל' 077-9625605 | נייד 054-6664385 | sharonz  מייל הריון לידה ganit-prag.com
9. סוגי מוצץ שונים
20/06/2016 13:29
שלום יש לי תאומים בני ארבעה וחצי חודשים
שניהם נרדמים אך ורק עם מוצץ .. לא מחזיקים אותו בפה להרבה זמן ואז אני צריכה לתת אותו עכשיו התחלתי ללמד אותם לקחת לבד
שאלתי היא בינתיים הם רגילים למוצץ עם ראש עגול ואני רוצה לנסות לתת להם מוצץ עם פטמה שטוחה .. אפשר לעבור בין סוגים שונים של פטמות? ואם כן אפשר כל פעם לתת מוצץ עם פטמה אחרת ? זאת אומרת שלא עכו רגילים אך ורק לסוג אלד של מוצץ
תודה מראש
מאת: אורח/ת
10. סוגי מוצץ שונים
24/06/2016 18:41
כל ילד מגיב אחרת יש כאלה שזה לא יפריע להם, וכאלה שכן.
הדרך היא לנסות ולראות איך זה משפיע על כל אחד מהם.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד