ריבוי התעוררויות בלילה והנקה אינטנסיבית לפנות בוקר

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. ריבוי התעוררויות בלילה והנקה אינטנסיבית לפנות בוקר
06/10/2013 13:10
היי,
התינוק שלי בן שלושה וחצי חודשים, עד לא מזמן היה מתעורר פעם בלילה, ב4 לפנות בוקר ופעם נוספת ב7 בבוקר והצלחתי ממש להאמין שכך זה ישאר, עד שלפני כשבועיים הכל השתבש לו, מבלי שמשהו השתנה לו בשיגרה. הוא מתעורר בדרך כלל בחצות, ב-2, ב-4, ב6 ואז בשעות הבוקר ממש רוצה לינוק ללא הפסקה. היום לדוגמא ינק ב6, ב-8, ב9.5. אודה על כל עצה אפשרית או תובנה...
מאת: מיקה
2. דבר נוסף
06/10/2013 13:46
במהלך היום התנומות שלו מאד קצרות, הוא בדר"כ נרדם בטפיחות כשהוא ישן על הבטן וכשאנחנו בחוץ אז בטיול בעגלה. במידה וחוזרים הביתה עם העגלה כשהוא ישן והוא מתחיל להתעורר אני מזיזה קצת את העגלה והוא נרדם שוב. פוחדת שלאט לאט מתפתחת אצלו תלות בתזוזה של העגלה.
3. ריבוי התעוררויות בלילה והנקה אינטנסיבית לפנות בוקר
06/10/2013 22:18
היי מיקה,
ליקיצות בלילה יש קשר גם לעובדה ששנות היום שלו קצרות ויכול להיות שהוא מגיע עייף מדי ללילה מה שמוביל בדר"כ ליותר יקיצות ושינה פחות איכותית.
בנוסף, יכול להיות שהוא מתחיל לפתח תלות ועמידות לאוכל ולכן הצריכה שלו עולה.
מומלץ להתחיל ללמד אותו להירדם ללא אוכל וכשקצב היניקות מתחיל להיחלש נתקי אותו. כרגע המשיכי לתת לו לאכול לפי דרישה, בסביבות גיל 5 חודשים תתחילי להוריד ארוחות באופן יזום, אם הוא יתחיל לנתק את הקשר בין האוכל לשינה הוא יוכל לפתוח פער גדול יותר ויתעורר פחות.
בנוגע לנדנוד, הרדימי אותו כרגע עם נדנוד גם במיטה ואחרי שההרדמות מתחילות להיות פשוטות יותר למדי אותו להירדם גם ללא נדנוד.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
4. תודה רבה על תגובתך - שאלה נוספת
07/10/2013 7:35
בהתעוררות לפנות בוקר, בסביבות 4-04:30, הוא אוכל מאד יפה מצד אחד עד כדי כך שכשאני מניחה אותו הוא פולט הרבה ואז אני מנסה להרדים אותו במיטה, והוא זז בעצבנות ורוצה שוב לאכול. מרימה אותו לצד השני, הוא אוכל קצת ונרדם, מניחה אותו במיטה ואז למעשה עד השעה 6 הוא לא ממש ישן עמוק וכל הזמן רוצה להיות על הציצי. ברור לי שהוא צורך מעבר למה שהוא רוצה באמת כי הוא פולט הרבה לאחר מכן. השאלה איך אני מנסה להאריך לו את השינה לפחות בקצת משעה 4 אחרי הנקה. תודה רבה
5. התייחסי לזה כמו אל אמצע הלילה
07/10/2013 9:04
ראשית, כמו שכתבתי יש קשר בשעות האלה לעייפות. יכול להיות שאם תצליחי להגיע למצב שבו הוא לא ילך לישון עייף הוא דווקא יצליח לישון טוב יותר לפנות בוקר.
דבר שני, הוא מאוד זקוק לציצי כדי לחזור לישון ואלה שעות קשות יותר ולכן הוא זקוק יותר לעזרה בהם והוא אוכל לא מתוך רעב ואז ייתכן שזה כבר מציק לו מדי כי זו כמות גדולה מדי. לכן, דווקא אם יהיה פחות אוכל יכול להיות שיהיה לו קל יותר. כלומר, לתת לו את הכמות הראשונה שהוא צריך, לנתק לפני שהוא נרדם ומיד לנסות אם הוא רוצה גם את הצד השני ולנתק לפני שהוא נרדם גם משם ורק אז להעביר למיטה ולהרדים אותו ללא אוכל כמו יקיצה באמצע הלילה. כך עד הבוקר. אחרי כמה בקרים הוא כבר אמור להיות מסוגל לישון יותר טוב (במידה והוא לא יקבל שוב ושוב אוכל).
החל מגיל 5 חודשים אנחנו עושים תהליכי לימוד הרגלי שינה, אם את מסתבכת ומרגישה שאינך מצליחה לבד את מוזמנת לפנות אלינו.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
6. תודה רבה לך,אז כן להציע לו שני צדדים למרות שצד אחד מספיק מלא? (ל"ת)
07/10/2013 10:18
7. כדי שלא תחששי שהוא עדיין רעב..אם גם לדעתך הוא אכל מספיק בהחלט שאין צורך. (ל"ת)
07/10/2013 12:42
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

8. הנקה תינוק בן שבוע ימים
24/12/2016 12:16
שלום, אשמח לעצתך
תינוק בן שבוע ימים במהלך היום יונק כל 3-4 שעות, ישן בין ההנקות ורגוע. בלילה מתעורר ויונק ושוב מתעורר לאחר שעה עם סימני רעב וכך עד הבוקר עם התעורריות מרובות והנקה אינטסיבית עם שילוב תמ"ל והרבה יציאות מה שמתיש אותי פיזית ואני בבוקר ללא שינה כמעט ותשושה פיזית ונפשית.
מאת: אורח/ת
9. הנקה תינוק בן שבוע ימים
31/12/2016 15:02
היי,

בגלל גילו אני ממליצה לך להתייעץ עם יועצת הנקה. לוודא שהוא אכן אוכל מספיק בכל ארוחה.
בשלב זה ההנקה היא לפי דרישה ולא נפתח פערי אוכל.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד