איך לעזור לתינוקת בת 3.5 חודשים להירדם במיטה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. איך לעזור לתינוקת בת 3.5 חודשים להירדם במיטה
21/03/2014 0:13
שלום,
יש לי תינוקת בת 3.5 חודשים שלא מוכנה בשום אופן להירדם במיטה (אולי אני עושה משהו לא נכון לכן אני פונה אליכן לעזרה
אז ככה - מאז שהיא נולדה התחלתי לישם את השיטה של לוחשת לתינוקות מבחינת שיגרת היום כלומר: אוכל, פעילות ושינה. נכון להיום היא עוברת 3 מחזורים עד השינה של הלילה.
כשאני מזהה סימני עייפות אני לוקח אותה לחדר שינה ומחשיכה אותו כדי להקטין את כמות הגירויים. אני מנסה להקפיד על טקס שינה גם ביום וגם בלילה. ביום אני מחשיכה את החדר, עוטפת אותה ושרה לה שירים כדי להרגיע. בלילה מתווספת אמבטיה.
מהתחלה ניסיתי להרדים אותה במיטה וזה היה לוקח המון זמן (מצאתי את עצמי מרדימה אותה במשך שעה וחצי ויותר) מה שגרם לדלג על מחזורי שינה כי היא היתה נעשת רעבה וכמובן גם עיפה. לכן החלטתי לחכות קצת עם ההרדמה במיטה עד שלפחות תהיה רגיע עם הגזים.
עכשיו אין יותר תירוצים ואני מרגישה שהיא צריכה ללמוד להירדם במיטה כדי לא להגיע לגיל 4 חודשים כמו כן ההרדמה הופכת להיות יותר קשה.
כרגע היא נרדמת תוך כדי נדנוד במהלך היום על כדור פיזיו ולפני השינה בלילה רק נדנוד על הידים (במשך היום אני מרדימה אותה ולפני השינה הלילה בעלי) בלילה היא מתעוררת פעם אחת לאכול אני מניקה אותה והיא נרדמת תוך כדי הנקה ואני מחזירה אותה לישון.
כמו כן כמעט כל יום היא מעבירה מחזור שינה אחד תוך כדי טיול בעגלה (אמבטיה) בדרך כלל זה המחזור השני או השלישי.
לפי הלוחשת לתינוקות מומלצת השיטה של לחישה טפיחה - הבעיה שניראה לי שזה רק מעצבן אותה עוד יותר. ניסיתי גם להביא אותה למצב של נמנום ולהשכיב במיטה אבל אם היא לא ישנה היא מתעוררת ומתחילה לבכות - כך שאני מרימה אתה שוב.
וכאן אני פשוט אבודה - אני לא יודעת מה אפשר לעשות כדי להרגיע אותה וניראה ששום דבר לא מרגיע אותה בתוך המיטה.
ניסיתי לעשות ששש ולהניח עליה יד או ללטף אבל היא פשוט בכתה כמעט חצי שעה גם שירים לא מרגיעים אותה לאורך זמן בהתחלה היא מקשיבה ואז חוזרת לבכות.
השאלה איך לעשות את זה נכון? מתי להרים מהמיטהכשהיא מתחילה לבכות במהלך ההרדמה? מה אפשר עוד לעשות כדי להרגיע אותה?

אשמח מאוד לכל עצה.
בתודה מראש,
נטליה
מאת: נטליה
2. איך לעזור לתינוקת בת 3.5 חודשים להירדם במיטה
21/03/2014 16:29
הי נטליה,
רוב הדברים שאת עושה הם מאוד נכונים כמו טקס שינה והחשכת החדר וסמני עייפות. תמשיכי בהם.
כשאת מניחה אותה במיטה התחילי במגע רצוף (טפיחות, ליטופים וכו..) מבלי להרים את היד. אם זה מעצבן אותה שאת נוגעת בה אז עברי לנדנוד המיטה. אם היא בוכה והמגע במיטה אינו מרגיע (מספיק כמה שניות) הרימי על הידיים והרגיעי. מיד כשהיא רגועה החזירי למיטה והמשיכי עם הנדנוד או המגע וחוזר חלילה עד שהיא נרדמת במיטה. כלומר, מספיק לראות שהמגע אינו מרגיע אותה במיטה ואז תרימי להרגיע. ביום-יומיים הראשונים זה יכול להיות ארוך אבל אם זה נעשה נכון ובסוף היא נרדמת במיטה (עם מגע) ולא על הידיים אז אחרי 3-4 ימים רואים כבר שיפור. את זה צריך לעשות גם בשנות היום, גם בתחילת הלילה וגם באמצע הלילה.
כדאי להתחיל לנתק את הקשר בין האוכל לשינה ולא לתת לה להירדם בזמן האוכל ולאחריו להרדים באותה הדרך.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תודה רבה על התשובה - שאלה להבהרה
21/03/2014 22:39
שלום עינת תודה על התשובה
שאלה שלי היא האם כדי להניח אותה במיטה מנומנמת כלומר לנדנד אותה לפני שאני משכיבה אותה במיטה או להניח אותה ערה?
האם להתחיל לתרגל הרדמות במיטה בכל ההשכבות בבת אחת? או שאפשר להתחיל מאחת והתקדם בהתאם לשיפור?
האם דיבור ושירה אמורים להרגיע ולהרדים או מפריעים?
תודה מראש,
נטליה
מאת: נטליה
4. שאלה להבהרה
23/03/2014 10:35
כיון שהיא קטנה אפשר לעשות את זה בהדרגה, להתחיל בהרדמות הקלות יותר ולאט לאט בכל ההרדמות.
הדרך הנכונה ביותר היא להכניס אותה ערה למיטה. גם את זה אפשר בהדרגה יום-יומיים להכניס כשהיא מנומנמת ואז להכניס אותה עירנית יותר.
דיבור ושירה יכולים בשלב הראשון לעזור. אם תראי שזה מפריע לה תמיד תוכלי להפסיק. בכל מקרה, כשתעברי לשלב בו כבר ההירדמות ללא מגע אז גם הדיבור והשירה צריכים להיפסק.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: אורח/ת התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד