שיטת לילה טוב?

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

16. בן 7 חודשים תלוי במוצץ והנקה בשביל לחזור לישון
16/06/2014 12:33
היי אפרת,

אנחנו עובדות בשיטה אחרת שהפוכה בגישתה לשיטת 5 הדקות. כמובן שההחלטה היא שלך!! אך חשוב לי שתדעי שההמלצות כאן מתייחסות לגישה שלנו שאומרת לתת מענה תמידי לכל בכי ולכן אולי יהיה מנוגד לדעתך.

מוצץ - כדאי ללמד אותו להתחיל לקחת מוצץ בעצמו מהמיטה.
ארוחות - ראשית, לוודא ולהקפיד שלא יירדם בזמן האוכל. שנית, אני מציעה למצוא פער קבוע לאורך כל הלילה כדי שהגוף שלו יתרגל לפער מסוים ומשם בהדרגה כל כמה לילות לדחות את השעה ולפתוח פערים.
אופן ההרדמה- כאמור, לגשת אליו בכל בכי והשלב הראשון ללמד אותו להירדם לבד הוא לשבת לידו ולתת לו מגע רצוף עד שיירדם. כך בכל ההרדמה והיקיצות. רק אחרי שהבכי יפחת וההרדמות יתקצרו אפשר יהיה להמשיך וללמד אותו להירדם ללא מגע שלכם ולבסוף ללא נוכחות.

זה תהליך לא פשוט עם מספר גורמי תלות מרכזיים שכדאי לטפל בהם במקביל. אם אתם מסתבכים אני ממליצה להתקשר אלינו ולשמוע על ליווי יומיומי לאורך כל התהליך.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
17. יקיצות מרובות להנקה
21/06/2014 19:07
שלום רב,

ביתי בת 9 חודשים. כבר שבוע שהיא נרדמת במיטה עם ליטופים וטפיחות.
העניין הוא שזה לוקח ברוב הפעמים שעה שלמה עד שנרדמת! האם זה זמן סביר לשבוע ראשון של הירדמות במיטה? (לפני כן נרדמה על הידיים)

ושאלה נוספת - לאחר שהייתה חולה גברו משמעותית היקיצות בלילה להנקה - והיא בוכה עד שמקבלת לינוק- גם כשמרימים אותה זה לרוב לא עוזר - ובפעמים הספורות שנרדמה על הידיים - קמה לאחר מספר דקות וחזרה שוב לישון רק לאחר הנקה.

מה ניתן לעשות על מנת להפחית את מספר ההנקות בלילה?
חשבתי שההרדמה במיטה אמורה להועיל, אבל אנחנו עוד לא רואים את זה מתבטא בלילה..

הרבה תודה,
ורד
מאת: אורח/ת
18. תוספת קטנה לשאלה
21/06/2014 19:14
ועוד דבר קטן - קראתי באחת התגובות שהמלצת לרווח את הארוחות בלילה- השאלה היא איך לעשות את זה אם היא צורחת עד שמקבלת הנקה וכל מענה אחר (כולל הרמה על הידיים) לא עוזר לה?

וגם כשלעיתים נדירות היא נרדמת במהלך הלילה בלי הנקה- היא קמה אחרי מספר דקות - וחוזר חלילה.

שוב תודה רבה,
ורד
19. יקיצות מרובות להנקה
22/06/2014 10:03
היי ורד,

ההרדמות הן ארוכות מאוד, לרוב במשך שבוע כבר צריך לחוש שיפור, יש ילדים שזה לוקח מהר יותר וכאלה שזה לוקח לאט יותר. כיון שאני לא מלווה אתכם אני לא יכולה לומר מה הסיבה, אם זה נעשה בעקביות זה צריך לקחת פחות זמן או לפחות שתראו מגמה כלשהי של שיפור.
ההרדמות במיטה עוזרות מאוד ללילה אבל במקביל צריך להוריד גורמי תלות אחרים שיש. רק הירדמות במיטה אינה יכולה לעזור במידה ויש תלות גם בהנקה כדי להירדם.
אחת הסיבות ליקיצות שככל הנראה גם מאריך את ההרדמה זו העובדה שהיא בסופו של דבר מקבלת לאכול. אם זה אחרי בכי ממושך ואם זה אחרי כמה דקות של שינה (שזה לא ממש הירדמות). מה שהיא לומדת מכך זה שאם היא תמשיך לבכות היא בסופו של דבר תקבל אוכל. לכן, העקביות שלכם פה היא הדבר הכי חשוב כיון שאתם צריכים להקפיד שלא לתת בסופו של דבר את האוכל. כמובן להמשיך ולהרגיע אותה כללל הזמן.
זה גם מה שגורם לה לצרוח יותר ולא להירגע עד ההנקה. 1-2 לילות בהם היא תבין שכשזו שעת האוכל מקבלים מיד אוכל וכשזה אינו שעת האוכל אז אין אוכל היא תלמד את זה ותדע שהיא לא צריכה לבכות בשביל לקבל אוכל וההרגעות יהיו מהירות הרבה יותר.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
20. בן שנתיים ומתקשה להירדם בלעדיי
29/03/2015 12:41
שלום רב ,
יש לי ילד בן שנתיים שבמשך תקופה ארוכה היה נרדם על הידיים שלי (טעות , מודה) כיוון שהיו לו כאבי שיניים ורציתי לנחם אותו. לאחר תקופה ארוכה בה הוא היה נרדם על הידיים , החלטנו אני ובעלי לפעול בשיטת "לילה טוב". בלילה הראשון בו שמתי אותו להרדם במיטה הוא בכה במשך שעה וביקש להיות על הידיים , ואז נרדם לכל הלילה.
לאחר מכן התחלתי תהליך של התרחקות מהמיטה שלו וכרגע הוא נרדם כאשר אני נמצאת ליד דלת הכניסה לחדר שלו. כל התהליך שעברנו איתו עד עכשיו נמשך בערך כחודש וחצי. כעת אנו מבקשים לעבור שלב ולתת לו להירדם לגמרי לבד, אבל לא יודעים כיצד לעשות זאת מבלי לגרום לו לפחד שמא לא נענה לו. היו שתי פעמים בהן הוא היה מאוד עייף והצליח להירדם לבד במיטתו מבלי שהייתי לידו ולכן ניסינו להמשיך זאת , אך הוא בכה ונרדם רק כאשר עמדתי על ידו.
מה עושים? איך אפשר לתת לו את התחושה שהוא יכול להירדם בעצמו?
תודה!
21. יציאה מהחדר
29/03/2015 15:00
היי,

אם בשלב שהייתם רחוקים ממנו הוא נרדם ללא בעיה וכבר פחות בדק לראות שאתם בחדר ואולי אפילו נרדם עם הגב אליכם, זה הזמן לצאת. פשוט יוצאים מהחדר (חשוב להיות בטוחים ולא לשדר הססנות). כשתהיו בחוץ אתם ממשיכים תמיד לתת מענה לבכי, ואם הוא חוזר לבכות אתם נכנסים ומרגיעים וכשהוא רגוע יוצאים שוב. כך הוא ילמד שכשהוא בוכה אתם תמיד תחזרו אליו. ולהירדם לבד, הוא כבר יודע מהשלב הקודם. ביחד זה יטמע ויהפוך להירדמות עצמאית.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

22. גיל התחלתי
28/01/2018 18:24
שלום
אשמח לדעת האם יש גיל התחלתי שבו ניתן לעבוד עם השיטה?
פיצית בת 3.5 חודשים במהלך היום נרדמת בעגלה עם נענוע ושששש ... בלילה רק על הציצי ורק אחרי כמה דקות שמתנתקת לבד (אם לא מתעוררת וצורחת גם מוצץ לא עוזר). בלילה מתעוררת כל כמעט 3 שעות לאכול וגם אז נרדמת תוך כדי.

סליחה על החפירה
תודה מראש
הילה
23. הקניית הרגלי שינה
17/12/2018 19:48
מנסים ללמד את בנינו בן 5.5 חודשים להרדם לבד.
אחרי מקלחת, סיפור במיטה, שיר, ליטוף, ואחרי זה הוא מתחיל לבכות ולצרוח, מרימים, מניחים שוב ומיד צורח שוב. האם להמשיך לשכב לידו וללטף על אף שבוכה?
להקריא שוב סיפור או משהו שמרגיע אותו? כמה פעמים למשיך להרים ולהוריד אם זה לא עוזר?
בנוסף- בשאר ההרדמות ביום - לעיתים מנסים להרדים גם במיטה, אבל אם לא נרדם וגם נכנס לטראנס של בכי למעשה מפספסים כבר את חלון השינה שלו (למשל אם צריך לישון כל שעתיים, אבל לוקח לי שעה וחצי להרדים אותו...) האם עדיף שישן את ה 3-4 שינות ביום שלו או עדיף שירדם לבד ויהי מה?
ושאלה אחרונה- יקיצות בלילה- לפעמים מתעורר שעה אחרי שנרדם, ואז איך להרדים חזרה? שוב בליטופים תוך כדי שהוא בוכה? ובאמצע הלילה?- מתעורר המון, וכל פעם רק הנקה מרדימה בחזרה. אחרת זה בכי חזק שמעיר את כל בני הבית. אם לא הנקה אז מה לעשות? לקום איתו על הידיים עד שירדם שוב?
אם עובדים על הרדמה עצמית בערב, אבל בלילה ממשיכים להרדים עם הנקה, זה מבטל את כל ההתקדמות? (לאפשר לו לבכות בלילה מאוד יקשה על השינה שלנו, ואנחנו עובדים בבוקר).

סליחה על כמות השאלות, אשמח לקצת הנחייה,
תודה!
מאת: סשה
24. הירדמות עצמאית עם מוצץ
13/04/2019 10:04
שלום רב,
בני בן חמישה וחצי חודשים, לפני חמישה ימים התחלנו בשיטת לילה טוב. ההירדמויות שלו ממש טובות, אני פשוט מניחה אותו במיטה עם מוצץ ובדרך כלל אחרי כמה דקות הוא נרדם. הבעיה היא המוצץ. הוא עדיין תלוי בו מאוד, אני עובדת איתי על לקחת לבד אבל עדיין הוא לא מצליח באמצע הלילה לחפש ולמצוא מה שגורם להתעוררויות מתוך שינה רק כדי שאעזור לו לקחת מוצץ. האם אני צריכה להמשיך לעזור לו? ניסיתי פעם אחת לא להתערב ואז הוא ממש התעורר משינה וכבר התחיל לבכות. עד כמה זה פוגע בתהליך של הירדמות עצמאית?
25. שיחות סקס עם צעירה
04/08/2019 22:42
http://callmebabyimhot.com/ שיחות ארוטיות עם צעירה
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...