הרגלי שינה - לולי

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. הרגלי שינה - לולי
11/12/2014 6:57
שלום, בני בן שנה. הוא לרוב ישן לילה שלם 20:00-5:30/6:00.
בכל ערב מתקיים טקס של אמבטיה, ארוחת ערב (בקבוק) ושינה. אני מעבירה אותו למיטה כשהוא ער, והוא נרדם בכוחות עצמו כמעט ללא עזרה מצידי. לאחרונה הוא קם באמצע הלילה ואני נותנת לו בקבוק במיטה שאיתו הוא נרדם.
אני חוששת שיצרתי תלות וזה כבר קורה מס' לילות. בכל פעם שהוא קם (פעם אחת בלילה), אני נותנת לו בקבוק במיטה, הוא אוחז בבקבוק לבד ונרדם.
הוא לא לוקח מוצץ, אף פעם לא חיבב את זה במיוחד. אוהב לאחוז בחיתול בד.
משקלו תקין, הוא בריא, פעיל מאוד ושמח:-)
מה את מציעה? איך אוכל להחזיר אותו לישון לילה שלם ללא תלות בבקבוק בלילה.
מאת: אורח/ת
2. הרגלי שינה - לולי
11/12/2014 13:21
היי,

יש שתי אפשרויות:
1. כיון שהוא רק כמה לילות עם זה אז אפשר פשוט להפסיק. יהיו 2-3 לילות קשים וזה יפסק.
2. הורדה הדרגתית. דבר ראשון- לא לאפשר לו לאכול או להירדם עם הבקבוק במיטה (זה גם אינו בטיחותי) אלא להוציא אותו מהמיטה להושיב עליך ולתת לו לאכול כאשר את גם מוודאת שאינו נרדם ואז מחזירה למיטה. ייתכן וזה כבר לא ישרת את המטרה שלו והוא מעצמו יוותר על הארוחה, אבל אם לא אז בכל כמה לילות לדחות את שעת האוכל בשעה.

בכל מקרה, חשוב תמיד לתת מענה לבכי. לגשת אליו כשהוא בוכה ולהרגיע, אבל אם החלטת לא לתת אוכל אז לא לתת גם אם ההרדמה תהיה ארוכה ולא פשוטה.

בהצלחה!
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: אורח/ת התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד