תינוק בן שנה וחודש לומד לישון לבד

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוק בן שנה וחודש לומד לישון לבד
12/01/2015 20:00
הי בני בן שנה וחודש, איתי בבית ובשבועיים האחרונים אנחנו מלמדים אותו להירדם עצמאית ללא תלות לאחר שהיה רגיל להירדם במיטה אבל להחזיק לי/לבעלי את היד עד שנרדם. בגדול הולך טוב אבל רציתי להתייעץ לגבי שני דברים-
1.לפעמים נרדם מהר אבל אם לא יכול להיות במיטה עד שעה לשחק עם הארנב, לזרוק את הארנב/את המוצץ לרצפה, לשתות וכל מיני דברים רק לא לישון. מידי פעם שם ראש ומנסה לישון ואז מתעורר ןמנסה להצחיק אותנו וכו...
אני לא מדברת איתו חוץ מלילה טוב או אמא פה. האם בשלב "המשחקים" כדאי להישאר איתו בחדר או לצאת?
ניסיתי את שני הדברים ואם אני יוצאת הוא בוכה די מהר, אני נכנסת, ישר נשכב במיטה ואחרי דקה קם שוב....

2.במקרים של "המשחקים" במיטה, מה אני יכולה לעשות על מנת שהכניסה לשינה תהיה לו יותר נעימה? כי בדרכ כלל הוא נרדם אחרי שהוא כבר מתיש את עצמו ובוכה ורק אז נשפך לישון.

תודה רבה
מאת: אורח/ת
2. תינוק בן שנה וחודש לומד לישון לבד
13/01/2015 16:00
היי,

ראשית צריך לבדוק את הטיימינג לכניסה לשינה. אם הוא מגיע עייף מדי או לא מספיק עייף ההרדמות הן ארוכות.
זריקת ארנב או מוצצים היא משחק שבה כדי לעניין אתכן ולמשוך תשומת לב כדי לדחות את השינה. כל עוד הוא אינו בוכה אין צורך לגשת אליו, גם אם זרק משהו. אם הוא בוכה התייחסו לבכי הרגיעו ואחכ הביאו לו את הדבר שזרק.
ההרדמות צריכות להיות עקביות ואם אתם חושבים שאפשר תמיד לצאת החוצה מהחדר אז עשו את זה (לא רק בזמן משחק) אם עדיין לא, אז צריך תמיד להישאר בחדר אבל לשדר ולהבהיר לו שעכשיו הולכים לישון ולא משחקים.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. אוף...
22/01/2015 16:28
טוב קצת מיואשת...
אחרי שהתחיל להיות שיפור יפה בהירדמות ובשינה רציפה חזרנו קצת אחורה...
הירדמויות ארוכות, מתעורר יותר בלילה (אמנם לכמה שניות וחוזר לישון).
מה אני עושה לא בסדר??
יכול להיות קשור לזה שהוא מתחיל ללכת?

ושמתי לב גם שהשינה שלו קצת משתנה עכשיו וכנראה זה גם משפיע על הלילה.
שנת הבוקר שלו מתאחרת לסביבות 10-30 או 11 ואז גם השנצ מתחיל רק סביב 14.30-1500 מה שבהכרח מאחר את השנת לילה לסביבות 20- 20.30. בתחושה שלי זה מאוחר לו מידי אבל אם הוא מתעורר רק ב-1630 הוא עדיין לא עייף ב-1900...
מה עושים?? מרגישה קצת בלופ..
מאת: אורח/ת
4. תינוק בן שנה וחודש לומד לישון לבד
22/01/2015 21:16
היי,

לפעמים יש קשר לשלב התפתחותי חדש כיון שהוא בעצם מתעייף יותר ומפעיל שרירים חדשים. בדומה לפעילות מאומצת בחדר כושר שאח"כ מרגישים את השרירים כך קורה גם בלמידה של הליכה. בנוסף, ההתרגשות והרצון לתרגל את זה בכל הזדמנות.
אבל, זה משהו שאמור לחלוף אחרי כמה לילות.

מעבר לזה, רגרסיה יכולה להיות מגורם תלות שעדיין קיים. או שעוברים לשלב האחרון או שבודקים לעומק מהו אותו גורם שבגינו הוא מתעורר. צריך לשים לב מה בדיוק את עושה כשאת ניגשת אליו ולרוב שם התשובה.

לגבי שנות היום, זה בדיוק השלב שבו הוא מתחיל לשנות את שנת הבוקר והופך אותה לצהריים ומוריד את הבוקר. זה ממש הגיל הנכון לזה לכן, אל תלחמי בזה, כל הכבוד שאת ערה לסמני עייפות ולצרכים שלו. יכול להיות שכדאי לראות האם בכל זאת הוא עייף באותה שעה שבה הוא רגיל לישון.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד