קושי חדש להירדם

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. קושי חדש להירדם
29/01/2015 9:11
שלום, בני בן 10.5 חודשים ובשבוע האחרון הרגלי השינה שלו ממש השתנו לרעה. עד השינוי, היה הולך לישון פחות או יותר בשעות קבועות, כשאני הייתי מניחה אותו במיטה ויוצאת מהחדר והוא לבד היה נרדם מיד או ממש תוך כמה דק (גם ביום וגם בשנת הלילה). בתקופה האחרונה, למרות ששום דבר בהרגלי השינהובשעות לא השתנה, הוא פשוט לא מצליח ״להיכבות״ לשינה.. אני מניחה במיטה ובשונה מפעם הוא ישר נעמד/מרים ראש ולא משנה כמה פעמים אני מחזירה אותו למצב שכיבה, הוא לא נשאר כך אפילו לשניה. לבסוף אחרי פרק זמן שנע בין חצי שעה לשעה ומשהו, הוא ״מתייאש״/״מתעייף ונרדם. אבל השינה קצרה מהרגיל וכך יוצא שהוא מגיע עייף מאד לערב וגם אם בערב נרדם בקלות, לקראת השעות המוקדמות של הבוקר הוא מתחיל לקום (עד השינוי היה ישן רצוף מ18:30 עד 6:15 בערך) וכך יוצא שבימים האחרונים מחמש הוא כבר ער לגמרי ופשוט מסרב לחזור לישון (נעמד ישר, בוכה כשעוזבים את החדר וכו׳). אני מקפידה שלא לתת בקבוק לפני 6 כדי שלא יקום מוקדם בשביל לאכול.
שעות השינה ״הרגילות״ שלו (לפני השינוי ושעליהן אני עדיין מקפידה גם אם הוא עצמו לא נרדם בהן) - שינת בוקר בסביבות השעה 8:30-9 למשך שעה ורבע; שינת צהריים בסביבות 13- למשך שעה - שעה ורבע; שינת לילה ב18:30 שבה הוא ממש ״מתרסק״.
אשמח לעצתך, מה יכול היה לגרום לשינוי (אציין שהוא עומד כבר ממזמן כך שזה לא בגלל שלמד משהו חדש) ואיך אפשר להשיב את המצב לקדמותו כי אנחנו בגלגל של חוסר שינה הטובה ביום שפוגע לדעתי בשינת לילה....
מאת: אורח/ת
2. קושי חדש להירדם
29/01/2015 14:42
היי,

את מאוד צודקת שהעייפות של היום משפיעה על הלילה וזו גם הסיבה ליקיצה המוקדמת.
לא כ"כ הבנתי האם הוא גם בוכה כשנעמד או לא.
האם את משכיבה לישון לפי סמני עייפות? ייתכן והוא מתחיל לפתוח פערים גדולים יותר ולכן עייף בשעות מאוחרות יותר. כלומר, יכול להיות שאולי הוא לא מספיק עייף כשאת מכניסה אותו לחדר?
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. הי
29/01/2015 15:18
תודה על התשובה. בבוקר אני מזהה סימני עייפות אבל לקראת שינת הצהריים הוא לא נראה עייף... הוא לא בוכה לרוב.. רק מסתובב הרבה במיטה ונעמד.. היום למשל השכבתי ב8:30 בוקר ולקח לו חצי שעה להירדם אבל ישן יותר מישעה וחצי ואז כנראה לא היה מספיק עייף לצהריים כי השכבתי ב13:30, 3 שעות אחרי שקם מהבוקר, והיה לו ממש קשה להירדם.. לקח לו כמעט שעה.. אז יכול להיות שבגיל הזה באמת פותחים יותר פערים? מצד שני, אני לא יכולה שיישן צהריים מאוחר מדי כי צריכה להוציא את הילד השני מהגן ב15:30.. אולי להעיר אותו משינת הבוקר כך שיישן פחות?
מאת: אורח/ת
4. הי
30/01/2015 16:38
קושי בהירדמות אצל ילד שיודע להירדם לבד ולרוב נרדם טוב הרבה פעמים קשור בעיתוי שינה.
יכול להיות עייפות יתר - שמאוד מקשה על הירדמות. ויכול להיות חוסר עייפות. (לרוב, בעייפות יתר ההירדמות עם בכי).
כדאי לנסות פעם-פעמיים לעקוב אחר סמני עייפות ולהמתין להם. 3 שעות אפשר לסחוב בגיל הזה וגם קצת יותר.
בשלב הראשון לא הייתי נוגעת בשנת הבוקר כדי לא לפספס אותה גם אבל אם באופן קבוע שנת הבוקר ארוכה והצהריים קצרה רק אז אולי להעיר בבוקר.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד