התעוררות באמצע הלילה וקושי לחזור לישון

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. התעוררות באמצע הלילה וקושי לחזור לישון
01/02/2015 10:51
שלום רב,

התינוקת שלי בת חמישה חודשים
נירדמת לבד לשנת הלילה, מתעוררת פעמיים לאכול
האכלה השניה שלה בסביבות 3 לפנות בוקר מלווה בהתעוררות רבתי, היא מחייכת, מסתובבת וניראה כאילו סיימה את הלילה
אחרי רבע שעה כבר מקטרת שרוצה לשוב לישון אבל מתקשה לעשות זאת
הרמה על הידיים, ניענוע, שוב לינוק לא ממש עוזר עד שהיא מותשת

מה יש בשעה הזו שלוש?
כמו כן מאותה שעה היא מתעוררת כל שעה עד יקיצה אחרונה בשעב- שעב וחצי
הרדמויות אלו הן רק בעזרת מוצץ
אשמח להבהרה מה קורה שם בשעות האלו
והאם אפשר לעזור לה לצלוח אותן בשלום

תודה
מאת: אורח/ת
2. התעוררות באמצע הלילה וקושי לחזור לישון
03/02/2015 15:22
היי,

הורמון השינה שנקרא מלטונין מופרש באיכות וכמות גבוהה בתחילת הלילה. בסביבות השעה 2 יש צניחה והוא מתחיל לרדת בכמויות עד הבוקר ולכן אלה השעות בהן יותר קשה לחזור לישון ויש בהם יותר התעוררויות.
יחד עם זאת, תינוקות וילדים שיש להם הרגלי שינה טובים יכולים לעבור את השעות הללו בקלות.
לכן, צריך לבחון גם האם אינה מגיעה עייפה מדי ללילה (עייפות פוגעת באיכות השינה ולכן יש יותר יקיצות והתעוררות מוקדמת) הדבר השני זה לבחון את גורמי התלות ומה היא נעזרת די לחזור לישון ולהתחיל לנטרל אותם.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד