יקיצות מרובות בלילה בת חודשיים וחצי

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. יקיצות מרובות בלילה בת חודשיים וחצי
07/02/2015 9:37
שלום!

בתי בת חודשיים וחצי יונקת במהלך היום ומקבלת שני בקבוקי תמל במהלך הלילה.
מאז שנולדה התרגלה להרדם תוך כדי אכילה. אם אני מאוד מתאמצת במהלך היום אני מצליחה לפעמים לגרום לה להרדם עצמאית ע״י ליטוף והשמעת קולי אך זה מצריך השקעה לא מועטה..
ניסיתי מספר פעמים להרדים אותה עצמאית לשנת הלילה אך ללא הצלחה. לאחר שעתיים של בכי אני נשברת ומרדימה על הידיים. יש לי ילד נוסף בבית ואני לא יכולה כל ערב לבלות עם התינוקת בחדר למשך זמן כל כך ארוך...
לאחרונה פיתחה את דפוס השינה הבא- ישנה שנת בוקר כשעה- שעה וחצי, שנת צהריים מוקדמת (בסביבות 12-13) כשעה ומאז לא ממש מצליחה להרדם, גם לא בהנקה ולא הנסיונות שלי להרדים אותה. בסביבות חמש בערב היא כבר ממש ממש עייפה ולאחר אמבטיה נרדמת בהנקה אך כאשר אני מניחה במיטה- מתעוררת. לאחר מספר נסיונות ארוכים להרדים על הידים בעגלה וכד. נרדמת ואז תופס תשינה מאוד חזקה מסביבות השעה 18:30 ועד 23:30. נראה לי שזו בעצם שנת הלילה שלה... אחר כך אוכלת ונרדמת עם הבקבוק בלי בעיה מתעוררת לאחר שלוש שעות לאכול ואז מתחילה להתעורר כל שעה-שעה וחצי עד הבוקר כשקמה סופית. בין לבין אוכלת עוד בקבוק.
אני כבר מותשת.. אני יודעת שההרדמות בהנקה בעייתית אך לא יודעת איך לשנות. וגם- מה אפשר לעשות עם העובדה שהלילה שלה מתחיל בשעה כה מוקדמת?

תודה מראש על העזרה!!
מאת: אורח/ת
2. יקיצות מרובות בלילה בת חודשיים וחצי
10/02/2015 13:32
היי,

נסי לשים לב לסמני עייפות ולתפוס את הזמן הנכון שהיא צריכה לישון ואז הכניסי לחדר חשוך והרדימי שם לשנות היום.
בלילה, 18:30 זו אינה שעה מוקדמת לשינת לילה. בגיל הזה זו שעה מצוינת לתחילת הלילה. אם זה בעייתי עבורך את יכולה לנסות להרדים בשעה חמש כשאמרת שהיא מתחילה להיות עייפה לשנת אחה"צ ואז הלילה יתחיל מאוחר יותר.
שתי סיבות עיקריות ליקיצות המרובות הן עייפות גדולה מדי (ולכן, חשוב להרדים כשהיא מתחילה לגלות סמני עייפות, גם ההרדמה תהיה קצרה יותר). ולהתחיל להפריד בין האוכל לשינה. נסי לזהות את הזמן שבו קצב היניקות משתנה ומתחיל להיחלש, שם כבר היא לא אוכלת אלא נרדמת ואז אפשר לנתק אותה.

בהצלחה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד