הרדמה במהלך היום בן 4 וחצי חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. הרדמה במהלך היום בן 4 וחצי חודשים
05/04/2015 9:33
שלום!

בני בן 4 וחצי חודשים ונרדם לשנת הלילה יחסית ללא בעיות. אני מניקה במהלך היום אך לפני השינה מוסיפה גם בקבוק כי גיליתי שזה עוזר להאריך את שעות השינה שלו ונוח לי שיש את האופציה שמישהו אחר יכול להרדים מלבדי.
בחלק מהמקרים נרדם כבר עם הבקבוק ובפעמים שלא ,נרדם יחסית מהר ודיי עצמאית במיטה ( לפעמים צריך 5 דקות של שששש וטפיחות).
נרדם לשנת הלילה יחסית מוקדם- ב 18:30 וישן עד 03:00 ולפעמים אפילו עד 04:00 מבלי לקום או עם התעוררות קטנה שמצריכה ממש רגעים ספורים של עבודה מצדי להחזירו לישון (גם טפיחות וכד).
הבעיה הראשונה שלי היא בלילה- אחרי שמתעורר בסביבות 3-4 נרדם לעוד שעה אולי שעה וחצי ובגדול מסתיים הלילה. אני לא בטוחה שלאחר את שעת ההרדמה זה הפתרון כי הוא נורא עייף ונראה שזו השעה המתאימה לו. אחר הצהריים על פי רוב מאוד מתקשה להרדם וכנראה לכן צריך את ההרדמות המוקדמת. זו בעצם הבעיה השנייה- בניגוד להרדמת הלילה במהלך היום מאוד מאוד מתקשה להרדם עצמאית. לרוב ישן במהלך היום בעגלה ולא נרדם ללא נדנודים ארוכים והמון השקעה...
אני מאוד רוצה ללמד אותו להרדם לבד אבל כמה נסיונות שעשיתי ממש לא צלחו... הוא צרח ללא הרף עד שכמובן נשברתי והדרמתי בדרך הרגילה. אני יודעת שזה הכי גרוע אבל יש גבול לכמה שאפשר להתעקש איתו ולתת לו לצרוח. בכל פעם הרמתי הרגעתי והנחתי חזרה אבל מדד הצרחות רק הלך ועלה...
אשמח מאוד לעצתכם כיצד לנהוג

תודה!!
מאת: אורח/ת
2. הרדמה במהלך היום בן 4 וחצי חודשים
05/04/2015 17:58
היי,

בנודע לשעות השינה של הלילה, זה בסדר גור בגיל הזה להתחיל את הלילה בשעה 18:30 ולכן, תחילת יום בשעה 5:30 היא אמנם מוקדמת אבל מבחינתו ישן 11 שעות ולכן זה בסדר.
יחד עם זאת, ההירדמות היא קלה אך אינה עצמאית. במהלך היום בעקבות חוסר בהורמון השינה כמעט תמיד ההירדמות קשה יותר ולכן שם העזרה היא מורגשת יותר.
על מנת להתחיל בהרגלי שינה כדאי שרוב ההרדמות יהיו במיטה (הרדמה אחת ביום בעגלה זה בסדר). את כל ההרדמות במיטה כדאי לעשות עם מגע רצוף עד הירדמות ולא לאפשר לו להירדם בזמן האוכל. תמיד לתת מענה לבכי אבל אחרי שהוא רגוע להוריד למיטה ולהמשיך את המגע עד הירדמות. על מנת שזה יצליח צריך לפחות 4 ימים ולילות של עקביות ושל הרדמה עד הסוף ללא ויתור ואז תוכלי להתחיל לראות את השיפור.
אחרי שיהיו הרדמות פשוטות תוכלי להמשיך ללמד הירדמות עצמאית.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד