תינוק מתעורר כל חצי שעה למוצץ

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. תינוק מתעורר כל חצי שעה למוצץ
16/04/2015 5:33
בני בן 4 חודשים. עד לפני שבועיים היה ישן מצוין, בין 7-10 שעות, לעיתים ללא ארוחת לילה. עד לאחרונה לא היתה שיגרה מסודרת והשבוע התחלנו סדר יום קבוע ומסודר. הוא ישן ביום 2 תנומות של שעתיים ותנומה אחת של כ- 40 דקות. הולך לישון ב- 19:30 ונרדם במיטתו בחדרו, קם לארוחה נוספת בשעה 22:30, לאחריה ישן כ- 3 שעות ואז מתחיל להתעורר למוצץ כל שעה ולאחרונה כל חצי שעה וכך עד הבוקר. כשמתעורר ונותנים לו מוצץ הוא נרדם מיד ולכן אני מסיקה שלא מדובר ברעב (וגם מהעובדה שכבר מגיל חודשיים וחצי עושה הפסקות ארוכות). המצב החמיר מרגע שהעברנו אותו לחדר משלו. זה הגיע למצב שמסביבות 1:30-2:00 עד הבוקר אני יושבת ליד מיטתו ונותנת לו מוצץ כל פעם שמתעורר. הוא עדין לא מושיט ידיים לחפצים ויקח זמן רב עד שילמד לקחת מוצץ לבד.. אני מותשת!! מה ניתן לעשות? המצב רק הולך ומחמיר ):
מאת: אורח/ת
2. תינוק מתעורר כל חצי שעה למוצץ
18/04/2015 11:32
הי,

וואוו זה מאוד לא פשוט.
ראשית, במהלך היום כדאי להתחיל לתרגל אתו שליחת ידיים, זה גיל בו הוא כבר יכול להתחיל בזה ואז את המוצץ להניח לו ביד ולעזור לו להוביל את היד לפה. את זה כבר אפשר עכשיו.
דבר שני, אני מציעה מדי פעם להרגיע את הבכי ולנסות להרדים ללא המוצץ. או קודם להרגיע את הבכי (במגע) ורק אחרי שהוא רגוע להשתמש במוצץ. להימנע ממוצץ כברירת מחדל. (המטרה לא לגמול אותו ממוצץ אלא לשחרר קצת את התלות בזה).
אם יש פעמים בהם הוא מתעורר ואינו בוכה לא לגשת אליו (אלא רק בבכי).

דבר נוסף, במידה ותתני אוכל בשעה 1:30, האם זה יוריד את ההתעוררויות הללו? במידה וכן, אז מדובר בקשר בין האוכל לשינה (ולכן הפערים מתקצרים במקום מתארכים) אפשר להתחיל לנתק את הקשר הזה ואז הפערים יחזרו להיות כמו בגיל חודשיים.

בהצלחה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד