רגרסיה בשינה אצל בת שנה ו 9 חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. רגרסיה בשינה אצל בת שנה ו 9 חודשים
17/05/2015 14:38
שלום רב,

ביתי בת שנה ו 9 חודשים, נרדמת לאחר טקס שינה קצר, שבסופו אני עומדת על מפתן הדלת, כך שהיא יכולה לראות אותי.
עד לא מזמן לא הייתה מתעוררת כמעט בכלל בלילה.
לאחרונה מתעוררת פעם פעמיים בכל לילה ומצפה לראות אותי על מפתן הדלת. ברגע שהיא רואה אותי היא נרדמת.
אם אני מנסה להרדים ללא נוכחתי על מפתן הדלת, היא מתמרדת ובוכה.

איך להצליח וללכת מהחדר בזמן שהיא נרדמת? ( כך , אני מניחה, יפסקו גם ההתעוררויות)
מאת: אורח/ת
2. רגרסיה בשינה אצל בת שנה ו 9 חודשים
17/05/2015 15:37
היי,

היא פיתחה סוג של "עמידות" לשהייה ליד הדלת ולכן מצפה לזה.
כיון שהייתה נרדמת טוב קודם וישנה לילות כמעט רצופים אפשר לעבור לשלב הבא, לתת לה נשיקת לילה טוב לאחר טקס השינה ולצאת מהחדר. אם היא בוכה, לחזור, להרגיע ולצאת שוב. אותו הדבר גם במהלך הלילה. כל שינוי של אופן הירדמות ייצור התנגדות, אך כל עוד את ממשיכה תמיד לתת מענה לבכי (לגשת ולהרגיע) בסופו של דבר היא תבין שתמיד כשהיא צריכה אותך את תגיעי ותוכל לאט לאפשר לך לצאת. אם זה ייעשה נכון את אמורה לראות לאחר 2-4 לילות שיפור בהרדמות והרבה פחות בכי.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. עזרה דחופהה!!!!!! ילדה בת שנה ו8!!!
20/05/2015 20:47
היי בהקשר למה שכתבת פה
אני במצב דיי דומה
הבת שלי ישנה תמיד בסדר והכל טוב ויפה עד עכשיו!
באופן תמידי מזה שבועיים רק כשה אני משכיבה אותה היא פשוט צורררחחחחתתת בהיסטריה רק שאני לא אא מהחדר! כשה בעלי או סבתא מרדימי זה לא קורה דווקה איתו
ואני מרגיעה יוצאת ושוב ככה זה נמשך חצי שעה, בהתחלה אני מנסה להרגיע על ידי דיבור לידה במיטה לא עוזר היא רק בוכה יותר
אז אני שמה את ידי אליה לפעמים מלטפת לפעמים שמה יד והיא ישר נרדמת איך שאני יוצאת היא לפעמים עוד לא מספיקה להרדם עמוק ושוב בוכה
אני פשוט מיואשת כל זה נמשך שעה ואני ממש עייפה ותשושה אין לי כוחות כבר לכלום
ובעיקר עצוב לי כי אני רוצה לעזור לה כמובן אבל לא רוצה לגרום לתלות
4. עזרה דחופהה!!!!!! ילדה בת שנה ו8!!!
22/05/2015 17:11
היי,

כשיש שינוי בהרדמות בין ההורים סימן שהיא מקבלת מכל אחד מכם מסר אחר. ככל הנראה מבעלך המסר ברור יותר ואולי אסרטיבי יותר ואצלך ייתכן והיא מרגישה שהיא יכולה לקבל משהו אחר.
אני לא יודעת כיצד מרדימים בעלך וסבתא אך ממה שאת מתארת ההרדמות אצלך אינן עצמאיות ולכן קיים תלותו זה גם מביא לרגרסיה. אם היא יודעת להירדם עצמאי אז חשוב שלא תירדם בזמן שאת מניחה עליה את היד אלא כשהיא נרגעת לצאת מהחדר כשהיא עדיין ערה.. אבל אם אינה יודעת להירדם עצמאי אז בהתחלה צריך להיות מגע רצוף מתחילת ההרדמה ועד סופה ואחרי שההרדמות משתפרות אפשר להמשיך ללמד אותה להירדם ללא מגע ולבסוף ללא נוכחות שלך.
רצוי שאופן ההרדמה יהיה זהה בינך לבעלך על מנת שלא יהיו הבדלים בהרדמות.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
5. עזרה דחופהה!!!!!! ילדה בת שנה ו8!!!
23/05/2015 14:51
תודה אבל היא הייתה נרדמת אצלי נהדר כל זה קרה בשבועיים האחרונים שדווקה אצלי זה ככה
איך עליי לנהוג כשה אני משכיבה אותה ויוצאת צמהחדר ואומרת לילה טוב היא בוכה מה לעשות?
אני מנסה לדבר היא עוד יותר בוכה
6. עזרה דחופהה!!!!!! ילדה בת שנה ו8!!!
25/05/2015 20:04
כדאי לבדוק מה היה לפני שבועיים שהוביל לשינוי.
מבלי אבחון ובאופן כללי- יש שתי אפשרויות:
האחת, לחזור מעט אחורה ולהרדימה עם מגע, כשההרדמות ישתפרו להרדים ללא מגע ולבסוף לצאת מהחדר.
השנייה, במידה והיא ידעה להירדם הירדמות עצמאית (בוקר, צהריים, ערב) עם כולכם וישנה לילות רצופים, אז לאחר שאומרים לילה טוב יוצאים מהחדר, כשהיא מתחילה לבכות - לחזור ולהרגיע, כשהיא נרגעת לצאת וחוזר חלילה. תמיד לתת מענה לבכי.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד